Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerinteted korrepetálhatja a...

Szerinteted korrepetálhatja a gyeremeket az iskolai angoltanár?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem, hogy jó lenne magántanárhoz járnia angolból, lassan nyelvvizsgázni szeretne. Etikus-e első körben az iskolai tanárát megkérdezni?
2020. szept. 18. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tanítja.
2020. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk mindig a saját tanárhoz lehet menni.

Sosem készített fel specifikusan pl a dolgozatra vagy ilyesmi.


Amit az órán vettünk, azt vettük át újra, majd plusz szavakat tanultunk, plusz történeteket olvastunk ( nemzetiségi iskolában tanultam)

2020. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem erősen etikátlan, ha az a tanár korrepetálja, aki órán tanítja. Nem ti, hanem ő lenne etikátlan, ha elfogadná a megkeresést. Ui. így abban lenne érdekelt, hogy rosszul tanítson, és minél többen szoruljanak a korrepetálására. A kifizetett pénz meg gyakorlatilag korrupció lenne: a szülő fizet, a gyereke pedig megkapja a kívánt jegyet év végén.


Azért viszont meg lehet keresni, hogy tudna-e valakit ajánlani.

2020. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem szoktak ilyet csinálni a normális tanárok.
2020. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

hát ismerek olyan tanárt, akinél csak az lehet ötös év végén, aki az ő korrepetálására jár, a többi akkor is max. négyest kap, ha ugyanannyira vagy jobban tud...

ne kérdezd meg, ne adj alapot (jobb esetben) indokolatlan pletykáknak, keress olyan tanárt akihez nincs így köze.

2020. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Hàt ez mennyire inkorrekt, amiket írtok


Hihetetlen számomra...nyilván a saját tanárom ismeretében


Bàr ennél durvábbakat is hallottunk már.



2.

2020. szept. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb iskolában van adott tárgyból adott tanárnál korrepetálás. Ez -az én ismerettsgeikörömbeli beszamolok alapjan -ingyenes. Ha maganuton szeretné valaki, akkor sajat tanárhoz nem mehet.
2020. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én iskolámban az a szabály, hogy az adott iskolába járó gyereket az adott iskola tanára magánúton nem taníthatja.
2020. szept. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanár vagyok, a mi iskolánkban sem szabad ilyet. Sőt, ha nem te tanítod, hanem egy kolléga, akkor sem szoktuk vállalni.

Csodálkozom, hogy van olyan iskola, ahol lehet.

2020. szept. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Iskolában dolgozom, de nálunk ez tilos, benne van az etikai kódexben. Ettől függetlenül is azt gondolom, hogy ez egy rendkívül rossz ötlet.

Ha a tanár becstelen, akkor az lesz amit fentebb írtak, tulajdonképpen pénzért fog jobb jegyet adni.

Ha a tanár becsületes, de a gyerek ettől függetlenül nem tanul vagy rossz képességű akkor nagy valószínűséggel a szülő fog kiakadni, hogy hiába fizet, alig van változás.

Ha működik a dolog akkor is könnyen megvádolhatják a tanárt, hogy pénzért adta a jobb jegyet.

Soha nem mennék bele ilyenbe, túl sok a buktató.

2020. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!