Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyermeked tanítója, tanárai...

Gyermeked tanítója, tanárai annyi figyelemmel fordulnak gyermeked felé amennyit te is elvársz, ideálisnak tartasz?

Figyelt kérdés
Vagy inkább úgy érzed túl kevés figyelem jut rá? Netán túl sok?

2020. szept. 28. 20:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*elsö osztaly.utolso voltam
2020. okt. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy rohangálnia kellene utánam, de amikor érdeklődöm, hogy minden rendben van e, akkor azért megemlíthetné, hogy pl. úgy látja hogy x dologra több figyelmet kellene fordítani.
2020. okt. 3. 14:51
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nincs így rendjén. Ha a szülő kérdez, akkor igenis álljon veled szóba. Kérj fogadóórát.

A fiam első iskolájában nagy gázok voltak. Tudtam, hogy a gyerek nem könnyű eset, volt is sni-kódja, és én tényleg mindenben igyekeztem együttműködni a tanárokkal. Reggel, amikor vittem, kérdezgettem, mi volt, de nem igazán tudtunk beszélni, mert a többi szülő is jött, és nem várt a sorára, szinte félrelökött, hogy az ő tökéletes gyerekéről faggassa a tanárt. Délután, amikor mentem érte, már nem volt ott az ő tanára. Első félévben a szülői után szintén nem tudtam senkivel beszélni, hosszú sorokban álltak a szülők a tanárnál, hogy jaj, Pistike allergiás, ugye nem tüsszög sokat, és hasonlók. Ahhoz képest, hogy az van a Ped. Programjukban, hogy a gyógypedagógus, az ofő és a szülők leülnek átbeszélni az sni-s gyerek fejlesztési tervét, hát, ilyen nem történt. Szerintem azt sem tudta az ofő, hogy milyen problémákkal küzd a gyerek.

Fogadóóra fejenként 10 perc volt október elején. 20 percet maradtam, majd meglincselt a többi szülő. Aztán amikor november környékén gond lett, szintén senki nem állt velem szóba, annyit mondott a nő a folyosón, hogy a gyerek lusta, és nem akar tanulni, de majd ők megnevelik. Beírtam az ellenőrzőbe, hogy fogadóórát szeretnék, semmi. Aztán januárban az igazgatónő hívott, hogy menjek be. Na, ott várt a kerekasztal. 10 tanár, gyógypedagógus, diri, amit akartok. Mondom, remek, azért ezt a beszélgetést én azt hittem szeptember elején fogjuk lezavarni. A lényeg az, hogy én voltam a világon a legsz...abb anya, aki a Sátánt hozta a világra, és nekik erre nincs kedvük, és vigyem el az iskolából. A lényeg az, hogy még fél évig küzdöttem velük, aztán eljöttünk. A mostani suli egy falusi suli, 2 évig minden nap, amikor mentem érte megkérdeztem, hogy mi volt a gyerekkel. A tanárok idegeire mentem, tudom, de én azt gondolom, hogy egy magatartászavaros gyereknél mindent meg kéne beszélnünk, és nem akkor szólni, amikor már eldöntötték, hogy ki akarják rúgni a gyereket. Sajnos a nagyvárosi iskolákban ez megy, reggel beadod, nem mehetsz be, délután kilökik a gyereket, nem mehetsz be. Egyébként meg hagyd békén a tanárokat, mert nem érnek rá. (Ez sajnos a vírus előtt is így volt.)

Jobb inkább falun.

Sajnos az is igaz, amit fent írt egy kedves tanítónő, hogy nem fogja őket érdekelni, ha a gyerek 3-ast kap. Max. ha bukdácsol, akkor fognak szólni.

Pedig szerintem az alsós anyag nem annyira nehéz, hogy 4,5-re meg ne tudja csinálni a gyerek, ha 3-as, akkor ott már gond van. Vagy ő nem tud tanítani, vagy a gyermek valamiért nem tud koncentrálni.

2020. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!