Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elméleti kerdes csak. "kiskapu...

Elméleti kerdes csak. "kiskapurol". Ha másik iskolába szeretném átiratni a gyermeket és nem akarja(nem is köteles)átvenni senki, de a jelentkezési idöszakokban mondjuk ezt nem közlöm, csak beiratom és felveszik?

Figyelt kérdés

Most tapasztalom hogy "börtön"lett az iskola. Azaz ha bármi nyomosabb bajom is lenne mondjuk az oktatokkal(tehát nem költözés vagy hasonlo)és a másik körzetis sulinkba àt akarnàm iratni, egyszerüen hàtat forditanak es elhajtanak.


Azon gondolkodtam(elméleti szinten csak tényleg), ha beiratàsokkor szimplan kitöltök egy jelentkezési lapot hogy vegyék fel elsöbe?



#iskolai atiratàs
2020. okt. 4. 14:12
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
81%
Pedig szokták, főleg ha olyan helyről van szó ami népszerű. Nálunk már az óvoda esetében ellenőrizték.
2020. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
87%
Ne úgy indíts az új iskolában, hogy normál kommunikáció helyett kamuzol. Szerintem nem sikerülne, de ha mégis, hogyan tovább? Mindenképpen kiderül.
2020. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, de saját suliból tapasztalat:

Hiába jár adott iskolába a gyerek, ha nem az a körzetes, és át akarod vinni, a körzetesnek FEL KELL VENNIE. Kivétel, ha nagyon tele van, ilyenkor a jegyző jelöl ki "körzetes" iskolát, ami viszont ilyenkor akármelyik is lehet. Egészen addig amúgy a jelenlegi iskolának nem kell tudnia a folyamatról, csak amikor már ott mindent lerendeztél, akkor az új iskola küldi a befogadó nyilatkozatot a régi delé, amivel kikéri a papírjait.

2020. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
77%

Csak nekem nem világos, hogy ebben a koronavírusos időszakban, amikor a szülő be sem mehet az iskolába, milyen kommunikációs probléma lehet?

Max egy szülői értekezlet volt, ha egyáltalán engedélyezték. Ha hétvégén/este kerested, akkor pedig simán elképzelhető, hogy nem foglalkozott eleget veled, de valahol az érthető.


Mesélnél erről részletesebben?

2020. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
58%
Szinten sajat tapasztalat. Elrendezed a lakcimkartyat magadet es a gyereket. Bemesz az uj lakcimkartya szerinti korzetes suliba. Mondod, h koltoztetek, ide tartoztok, kered, h hetfotol vegyek at. Nekik kotelesseguk atvenni, hacsak nincs valami extrem telthaz. Nalunk a kutya sem ellenorizte ezt.
2020. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
75%
Meg annyi, h en aprilisban irattam at, az uj sulis igazgato rakerdezett, h akkor szept1 tol atveszi. En mondtam, erre, h en mostantol szeretnem. Erre annyi volt a valasza, h az en szavam dont, neki fel kell vennie.
2020. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
95%

Szóval "a tanito jellem nem adott okot a bizalmamra" és "A jellemtelen emberek màsban sem fognak jellemesen viselkedni"

Szóval a tanítón számon kéred a jellemességét, miközben te éppen arra kérsz tanácsot, hogy hogyan kell sunyi módon kijátszani a rendszert.

A stílusod alapján te se vagy százas, én is inkább tőled félteném a gyereket.

Kérdésedre válaszolva a rendszert nem lehet kijátszani. A gyerek OM azonosítója be van jelentve az aktuális suliban, ha megpróbálják ez alapján felvinni a KIR-ba az új iskolában azonnal jelezni fog a rendszer.

Akit érdekel, hogy mi a baja a kérdezőnek annak ajánlom ezt, egyértelműen ugyanaz írta ki: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__iskol..

Röviden: Szeptember 4-én eldöntötte, hogy a tanítónak baja van vele és a gyerekkel. Többek között olyan hatalmas vétségekért, hogy eltévesztette a nevét az online szülőin és nem adott piros pontot a gyereknek az el nem végzett munkára.

2020. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!