Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kb hanyadik osztályig szubjekt...

Kb hanyadik osztályig szubjektív a gyerekek értékelése, azaz a tanito kedvétöl függö?

Figyelt kérdés

Jelenleg piros pontozàs csillaggyüjtès megy.

Nekem nagyon furcsa hogy gyermekem minden feladatot megcsinal, annyira szereti is(még)a sulit és feladatozásokat, hogy még a hétvégéken is arra kelek, hogy ö az íroasztalànàl körmöl.

Órán aktiv, olyanokat mesél hogy mindig jelentkezik, es nem szólitják fel.


A piros pontokat csillagokra vàltják.


Es olyanokat mesél a kisfiam (önzetlen örömmel), hogy x kislanynak y db csillaga van már, milyen ügyes (5ször annyi mint neki)


Szerintem a pontokat szubjektiven szorjàk. Pl vmelyik gyerek kap arra amire màs nem.


Mondjuk ezt ugy "lenyelem", hogy "alulértékelik" a gyerekem alsoban, mert en nem vagyok "sogor, koma jobarat", de elképzelhetö az hogy felsöben is "pofàra"osztalyoznak es a jövöjèt is egy gyereknek tönkre tudjàk vágni a tanárok?


Tovabbtanulashoz ugy tudom számitanak 7.félévtöl a jegyek, ha nem korábbrol.



#igazsagtalan èrtèkelések iskolaban mekkora károkat okozhat maximum?
2020. okt. 16. 07:13
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Esti mese helyett meg a brain boxot kérte matekozni elalvás elött

Már nekem is sok ez

2020. okt. 16. 20:23
 22/51 anonim ***** válasza:
82%

Biztos hogy nem ez megy majd nyugi,és elárulom hogy egy elsőst mindenért megjutalmaznak a jobb tanárok,de minél idősebb annál inkább már tudásáért fogják jutalmazni .

Első osztályba nálunk mindenki kapott jutalmat az iskolától mert összegyült mindenkinek a szükséges jutalom pont ,másodikba már ponthatár már nőt és így már nem mindenki tudta el érni a megfelelő pontot az osztályban,3.osztályban még magasabb lett így ott már csak 3 gyerek tudta elérni.

Nyugi 2 osztályba már kicsit több a követelmény így már egyre inkább az számít mit tud jól a gyerek.

2020. okt. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

Köszi

Remélem jo uton lesz itt

2020. okt. 17. 07:25
 24/51 anonim ***** válasza:

A tanítónéni ezzel a pontozással szerintem lehet korrekt. Honnan tudod, hogy a másik gyerek nem jobb a tiédnél ezért van neki ötször annyi pontja? A leírásod alapján nem lehet egyértelműen állást foglalni, mert kevés az információ. Elképzelhető, hogy egy picit elfogult vagy a gyerekeddel kapcsolatban.


A felvételihez (8 évfolyamos gimibe) majd a harmadik osztály évvégi és negyedik osztály félévi jegyek kellenek majd. Senkit se fog érdekelni a piros pontok száma. Nem kell a tanítónénitől jellemzés sem. A negyedikes központi írásbelit kell jól megírni, majd az adott suli szóbelijén is jól kell teljesíteni.


Felső tagozatban a két tanítónőből lesz 10+ szakos tanár. Míg elsőben piros pontokkal jutalmaztak, később már jegyeket kapnak majd a gyerekek. Ez sokkal objektívebb lesz.

2020. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
Onnan hogy jelenleg minden feladatot megcsinal es mindet jol
2020. okt. 18. 08:46
 26/51 anonim ***** válasza:
94%
De azt tudod ugye, hogy ha minden (neki) semmiségre pirosat kap az kontraproduktív? Tényleg ezt akarod? :)
2020. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:
Elsö osztalyrol van szo. Azaz a hangsuly azon van hogy pozitiv visszacsatolasokat kapjanak. Es nem a versengésen még
2020. okt. 18. 09:46
 28/51 A kérdező kommentje:
Fekete pont speciel még nincs is.
2020. okt. 18. 09:47
 29/51 A kérdező kommentje:

En ugy gondolom ha vki kap pl az 5b feladatra pirosat akkor annak kollektivan jarnia kéne mindenkinek az 5b feladatara.


Nem pedig ugy hogy vki kap rà ugyanarra más meg nem.

2020. okt. 18. 09:48
 30/51 A kérdező kommentje:

Ugy meg is kerdezném az anyukàkat hogy a 15 oldaltol a 40. oldalig senki nem kapott lattamot sem vagy csak az en gyerekem nem?


Csak sajnos nincs csoportunk meg semmi.

Csak a tanitoi class room amiben csak az megy hogy ki mit ad a sulinak. Vki tud fenymasolni pl valaki diszeket ünnepre vagy vkinek hianyozni fog a gyereke. Erröl szol csak a csoport :(

2020. okt. 18. 09:50
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!