Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A sok tanulás miatt elsősnek...

A sok tanulás miatt elsősnek mi a véleményetek térdeplőszékről?lnk lnt

Figyelt kérdés

Csak felnőttet találtam eddig


[link]


"Térdeplőszék, térdelőszék, irodai munkaszék


A térdeplőszék amellett, hogy kényelmes ülőfelületet biztosít a mindennapi alkalmazás során, csökkenti a gerinc, és ezzel együtt a derék folyamatos terhelését - megfelelő alátámasztást nyújt a csípő-és medencecsontoknak egyaránt. A térdeplőszék minden percben arra ösztönzi használóját, hogy egyenes testtartással üljön, karjait és lábait is kényelmes pózban tartsa."



#tanuláshoz szék bútor
2020. dec. 28. 08:34
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Vagy a székmaggasságon kellene állitanom.

Nem tudom

2020. dec. 28. 09:17
 12/34 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt gyermekkoromban ilyen térdeplőszékem és egy idő után a térdemnek volt kényelmetlen, nem vennék újra. Amúgy az egész napi iskolában ücsörögés után lehet hogy jobb lenne egy állítható magasságú és dönthető lapú asztal, inkább álljon többet és úgy írjon, rajzolgasson. Az ülés, az asztal mellett görnyedés nem jó a gerincnek hosszú távon. Alternatívaként pedig kipróbálhatjátok esetleg a labdán ülést, nem baj ha izeg-mozog rajta közben.
2020. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
88%

2. vagyok. Ez esetben irodai széket vennék gyerek méretben. Itthon is az van mindkét gyereknek.

Más: az hogy rajzol, fest, kreatívkodik az jó dolog. A sok gyakorolni valót érzem túlzásnak egy elsődnél a téli szünetben.

2020. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Irodai széknek az lenne a lényege hogy megtámasztja a hátat. De a gyerekek előredőlve irnak.

Az asztal lehet jo ötlet

2020. dec. 28. 09:27
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt térdeplőszékem. Nem szerette a térdem, pedig azzal nincs bajom, a derekamnak meg jobb volt a fittlabda. Az van gyerekméretben is, ha esetleg szemeznél vele. Egyedül terhesen vettem újra elő, mert úgy nem nyomtam a hasamat alul, egy darabig jó volt, de aztán elnyomta a hátul az ereket a lábamban ez a hajlított póz. És végül a gyerekek miatt elajándékoztam, mert mindig át akartak esni a hátrafelé kilógó "lábán".
2020. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Lehet térdeplőszéke _is_, meg labdája _is_, de legyen egy normális kényelmes támlás széke is. A hátizmok elfáradnak egy idő után, és akkor kell a támla. Lehet, hogy megerősödik egy idő után, de nem jó, ha csak a támla nélküli van.
2020. dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
81%
Ja és ha már első osztályban ennyi a házi, akkor meggondolnám, hogy nem lehetne-e egy normális suliba átvinni azt a gyereket. Engem jobban érdekel a lelki egészsége, mint hogy elég szépen kerekedik-e az o betű. Ha kézműveskedik sokat, és élvezi is, az oké, de ha naphosszat munkafüzeteket töltöget, pláne ha stresszel is rajta, akkor nagy erőkkel keresném a megoldást.
2020. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen. Az íráshoz meghatározott ideális testhelyzet kell, hogy rendesen meg tudja tanulni, a betűket megerőltetés nélkül tudja formázni.

Ennek része, hogy a combja vízszintes, közel térdig alá legyen támasztva, a lába elérje a talajt és mindkét talpa teljes felületén érintse azt. Az asztallap olyan magasságban legyen, hogy ne kelljen rágörnyednie, háta egyenes maradjon, az író kezét csuklónál (külső tenyér-élen) tudja kényelmesen alátámasztani, a mási karja pedig teljes alkarral az asztal szélére fektethető legyen. Mindemellett ne üljön túl távol, hiszen a füzet/papír/könyv előtte nem állhat ferdén (maximum ha balkezes).


1-2. osztályban erre a (jó!) tanító különösen odafigyel.

2020. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
amúgy ha a ficergés miatt keresel megoldást, akkor az egyensúlypárna esetleg bejöhet ;)
2020. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekek úgysem ülnek úgy belefeledkezve, hanem folyton izegnek-mozognak bármilyen széken - ha meg nem éri fel még az asztalt, hogy lássa, mit ír, úgyis feltérdel -, tanulni otthon meg nem fog órákig, szerintem ritka az az elsős, akit rá lehet venni, hogy 20-30 percnél többet üljön nyugton otthon valami gyakorlás felett.
2020. dec. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!