Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más szülőt is zavar, hogy...

Más szülőt is zavar, hogy ilyen emberek tanítják a gyerekeinket?

Figyelt kérdés
Nettó 140 ezret kap egy mesterdiplomás kezdő tanár. Az ilyen miből legyen motivált, mikor megélni sem lehet belőle? Egyáltalán ki olyan marha, hogy ennyiért a pályán marad? Ehhez nagyon életképtelennek kell lenni. Életképtelen emberekre bízni a gyerekeinket pedig nem a legjobb ötlet szerintem.

2020. dec. 31. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
45%
Az én korosztályomból azok mentek tanárképzőre, akiket máshova nem vettek volna fel. A legrosszabb tanulók. Sajnos most ők tanítják a gyerekeinket. Nagyon gyengék.
2020. dec. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
74%
Zavar, de nem tudok mit tenni.
2020. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
90%

Enyhén szolva is sértő ez az általánosítás. Nyilván van életképtelen is a tanárok között, mint ahogy minden egyéb pályán is. Négy iskolás gyerekem van, mindegyiknek jo tanárai voltak, vannak (mondjuk 95%.uk kimondottan jo volt).


Elárulom, hogy a legnagyobb fiam elsőéves tanárszakos hallgato. És nem azért ment oda, mert máshová nem vették volna fel, hanem azért, mert ezt érzi hivatásának. 459 ponttal vették fel, ami nem kevés, egy felsőfokú, egy középfokú nyelvvizsgával, a leggyengébb érettségije 90% volt.

A szakjukon magasabb volt a ponthatár, mint sok mérnök szakon.

2020. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is jellemzően olyan ismerősök mentek tanitokepzore, akiknek más ötletük nem volt, mert esetleg az anyjuk is az volt, és kényelmes allasnak tűnt. Két olyan ismerősöm is van, aki kibukott másik egyetemről, és utána jobbhijan tanitonak ment.

A tanár az más tészta, ott elég vegyes a felhozatal emberanyag szempontjabol. Azért egy természettudományos tárggyal egy komolyabb egyetemen tényleg kell ész, hogy elvegezd. Na persze a krém erre rá is ébred, és nem feltétlenül áll utána tanárnak.

De amúgy mit varsz? A legtöbb szülő meg annál is sötétebb mint a legsötétebb tanítónő. Persze fordított helyzetben idegesítő, de mindig van lehetőség váltani.

2020. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 kicsibarany ***** válasza:
94%
Engem az nem érdekel, hogy életképtelen-e vagy sem. Erről én sose tudtam semmit a tanáraimról. Inkább az a fontos, hogy rendes legyen a gyerekekkel, és bátorítsa, vagy legalábbis ne húzza le őket.
2020. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
89%
Én otthagytam a tanítást, azt hittem, tanár szeretnék lenni, de tévedtem. Meg persze a fizu... Tényleg kevés. Könyvelő lettem inkább, de a gyereket legalább én is tudom tanítani itthon.
2020. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
79%
Engem az egész oktatási rendszer (általánostól egyetemig) zavar, de nem tudok tenni ellene. Annyit tudok, hogy külön is foglalkozok a gyerekeimmel és olyasmiket tanítok nekik, ami nem tananyag, de hasznos.
2020. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim válasza:
74%
Egyetértek a 7-essel. Olyan szinten régimódú a tanítási rendszer (és nem csak Magyarországon), hogy már rég reformálni kellett volna
2020. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
97%

Én már találkoztam remek tanárral is. Annyira, hogy óra után az állam keresgéltem a padlón.

Nem hiszem, hogy ő vagyonokat keres.

Amúgy meg az életben mindenhol vannak "megélhetési munkások". Akik éppen csak annyit dolgozgatnak, hogy még pont ne rúgják ki őket.

2020. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
97%

Hát akkor ugyanez az elv igaz az ápolókra is? Motiválatlan, életképtelenek akikre nen szabad rábízni a beteg nagyit?

Ez a két szakma pont hogy nem sima munka, hanem hivatás. Igen természetesen a rendszer nem szűri eléggé és egy rakás tanár van aki alkalmatlan a pályára, mint ahogy egy rakás ápoló is.

Eleve nem odavalók, vagy kiégtek az évek alatt.


De rendkívül sértő az általánosítás. Amúgy szerintem az elavult oktatási rendszerünkkel van az igazi baj. Nem az a baj hogy valaki nettó 140-ért is hajlandó dolgozni. Hajlandó tanítani a gyerekeinket.

2020. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!