Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más szülőt is zavar, hogy...

Más szülőt is zavar, hogy ilyen emberek tanítják a gyerekeinket?

Figyelt kérdés
Nettó 140 ezret kap egy mesterdiplomás kezdő tanár. Az ilyen miből legyen motivált, mikor megélni sem lehet belőle? Egyáltalán ki olyan marha, hogy ennyiért a pályán marad? Ehhez nagyon életképtelennek kell lenni. Életképtelen emberekre bízni a gyerekeinket pedig nem a legjobb ötlet szerintem.

2020. dec. 31. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
28%
Na igen, ez így van. Nálunk is mindenki utolsó helyre beírt egy bölcsész szakot, és azok mentek oda, akiket máshová nem vettek fel. Remek tanárok lesznek mondhatom. De hát ezért is tart itt az oktatás... 10-es, igen az ápolókra is igaz, mert némelyik úgy beszél a betegekkel, mint a kutyával.
2020. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem inkább olyan 200 a kezdő fizetés, testvérem tanár, nagyon elhivatott, mehetne más munkahelyre dupla pénzért, de ő inkább tanítani akar. 4 éve dolgozik, most kap 260 ezret, nagyon kevés pénz ez is, de az nem igaz, hogy nincsen a hivatását szerető tanár, szerintem is izgalmas munka lehet, kár, hogy nem fizetik meg.
2020. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
87%

11-es:

A Pázmányra angol-magyar tanárszakra 2020-ban428 pont kellett, hittan-magyarra 442, angol-franciára 433, hittan-olaszra 476.


ELTE: magyar-média 454, matek-német 474, töri-ének 435.


BME gépészmérnök 330, logisztikai mérnök 330, villamosmérnök 350.

Obudai Egyetem gépészmérnök 280, villamosmérnök 280, mérnökinformatikus 280.

Bárki utánanézhet a felvi.hu-n. Miről beszélünk?

2020. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim válasza:
79%

140 az alapfizetés a bértábla szerint meg emelésnek adtak +10%-ot, úgyhogy összesen 154.


Nyilván ebből még mindig nem lehet megélni. 464 pontom volt felvételinél, máshova is felvettek volna bőven, de tanár szerettem volna lenni. Most végzős tanárszakos hallgató vagyok, tudom, hogy esélytelen lesz fizetnem az albérletet és mellette még enni is... Úgyhogy lediplomázom és megyek Németországba mosogatni ötször ennyiért.


Hiába lenne az ember jó tanár, ha egyrészt most varrtak a nyakunkba egy -az eddiginél is rosszabb, elavultabb- alaptantervet, másrészt pedig tényleg túlélni is kevés a fizetés. Nekem is csak egy életem van, nem szeretnék koplalni, csak hogy ne rakjanak ki az albérletből.

2020. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
14%
13-as, akkor ez azt jelenti, hogy a zsenik mennek hittan-magyar tanárnak és a sok hülyéből lesz villamosmérnök?
2020. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
83%

Igazából aki Magyarországon nem focista vagy politikus, hanem tásadalmilag felelős munkát végez, az mind szarul keres.

Ápolók, mentősök, tűzoltók, rendőrök, szociális szférában dolgozók, óvoda pedagógusok, meg hát ja, a tanárok is. Nyilván zavar, de ez van. Szerencsére én többségében jó tanárokat ismerek, de ők nagyrészt az idősebb korosztály. Hogy a fiatalok közül kinek lesz kedve ilyen fizetések meg társadalmi megbecsülés mellett pedagógusnak menni, az más kérdés. Az elit úgyis magániskolába küldi a sajátjait, a többi meg ugye kit érdekel. Ez ma a hozzáállás fent.

2020. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
18%
16-os, ez nem igaz. Én nagyon is jól keresek közgazdászként és még azt is mondhatom, hogy társadalmilag felelős munkát végzek. Az ismerőseim közül is sokan a többszörösét keresik annak, amit egy tanár és nem focisták, meg politikusok. Az viszont igaz, hogy azokat az osztálytársaimat, akik tanári pályára mentek, nem vették volna fel közgázra (vagy jogra, orvosira, mérnökire).
2020. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
92%

Azok a szakmák a legjobban alulfizetettek ahol az emberekért dolgozol. Rendőrség, ápolók, tanítók, szociális munkasok stb.


Elég érdekesen beszélsz egy olyan szakmáról ahol konkretan a gyerekedet irni, olvasni, szamolni tanitjak meg. Szerintem az egyik legfontosabb.. Ugyanúgy ahogy a többi emberekkel foglalkozó szakma.


Életképtelenségnek semmiképp nem nevezném a hivatás tudatot.

2020. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a legjobb barátnőm tanár, az anyja is tanár az apja is tanár, már a gimiben is tanított minket mert nem figyeltünk órán. Elhívatott, szeret tanítani, és nagyon okos.

Van aki csak ezt szeretné csinálni mert hasznos akar lenni, vagy szereti átadni a tudását.

2020. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
22%

Számomra egy tanárnak példát kellene mutatni az élet több területén is.

Vagyis nem csak ledarálni 45 percben az anyagot és kész.


Gondolok itt az etikettre, a külcsínre, az egészségtudatosságra, a kölcsönös tiszteletre.


Nehéz úgy komolyan venni bárki tanítását, ha közben ő maga sem képviseli azt.


Tudom, hogy ezek elsősorban a szülők feladata, de az iskola maga a tanítást képviseli, így a példamutatás fontossága nem elhanyagolható.


Pl. Amikor kint cigizik a tanár, akkor az ő szájából hiteltelen a ne cigizz fegyelmezés...

2020. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!