Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más szülőt is zavar, hogy...

Más szülőt is zavar, hogy ilyen emberek tanítják a gyerekeinket?

Figyelt kérdés
Nettó 140 ezret kap egy mesterdiplomás kezdő tanár. Az ilyen miből legyen motivált, mikor megélni sem lehet belőle? Egyáltalán ki olyan marha, hogy ennyiért a pályán marad? Ehhez nagyon életképtelennek kell lenni. Életképtelen emberekre bízni a gyerekeinket pedig nem a legjobb ötlet szerintem.

2020. dec. 31. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
13-as nem 2020ról beszéltem..
2020. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
92%
Én is váltottam. Hat évig tanítottam angolt egy általános iskolában. Majd terhes lettem és úgy döntöttem, hogy nem megyek vissza tanítani. Leraktam németből és olaszból a felsőfokút is még az iskola mellett. Amikor a kicsi 1 éves volt elkezdtem itthon korrepetálni a három nyelvből. Ezalatt anyukám vigyáz a gyerekre. Azóta itthon tanítok általános és középiskolásokat is. Délután dolgozom és szombatonként. Kötetlen a munkaidőm, sokkal több időm van mindenre a gyerek mellett is. Sokkal többet keresek itthon a korreppel,mint az iskolában 8 órában. Többet tudunk spórolni is a férjemmel. A suliban nagyon rosszul kerestem. A férjem is tanár. Az iskolában havi nettó 210.000-et kerestem. Abból nem futotta a két diákhitelre és a lakáshitelre. Sokszor segítettek a szüleink is. Szégyen de ez van. A párom is 200-220000-et keres havonta. Most havonta 300000-et is megkeresem itthon.. Ha érettségi előtt állunk még többet is. Örülök, hogy váltottam.
2020. dec. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
96%
Zavar a kérdésben és néhány hozzászólásban is az általánosítás. Középiskolai tanár vagyok, erős hivatástudattal, mesterpedagógusként elég jó fizetéssel. Kiegészítésként mindig vállaltam különórákat, hol többet, hol kevesebbet. El tudtam volna menni versenyszférába, sőt, dolgoztam is benne egy ideig, de nekem megéri, hogy a munkaidőm részben rugalmas, a külön munkáimat magam osztom be, és szünetekben meg tudom oldani a saját gyerekem felügyeletét. Ez nem azt jelenti, hogy kevesebbet dolgozom, mint más, de megtehetem, hogy éjszaka javítok dolgozatokat, amikor a gyerek már lefeküdt, cserébe délután el tudom vinni valahová vagy kikérdezni a leckét. Lelkiismeretesen végzem a munkámat, rengeteget készülök órákra, törekszem arra, hogy felkeltsem az érdeklődést és jó kapcsolatot alakítsak ki a tanítványaimmal. Viszont az igaz, hogy elég vegyes a kép, sajnos a saját kollégáim között, de a gyerekem tanárai között is látok olyanokat, akik alapból teljesen alkalmatlanok a pályára vagy már kiégtek, és igyekeznek minél kevesebb munkát, törődést belefektetni. Ez szomorú, főként azért, mert ezzel a hozzáállással azokat is lehúzzák, akik tényleg szívüket, lelküket beleadják, vagy akár csak normálisan, lelkiismeretesen, empátiával végzik a munkájukat. Szerintem minden pályára igaz, hogy vannak szorgalmas, elkötelezett dolgozók, vannak lusták, vannak alkalmatlanok, vannak átlagosak.
2021. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
10%
Erre mondta apu azt,hogy ez igazi gyoker vagyok,hogy nem megyek ki kulfoldre..
2021. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen általánosító kérdés feltevés miatt kérdezem a pedagógusokat: Csodálkozunk rajta, hogy ilyenek a mai gyerekek, mikor a szüleik általánosítva ítélkeznek több tízezer pedagógusról?
2021. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
1%

35!nem altanositva, csupan tapasztalatbol. 4 gyerekem van es en is voltam iskolas, szoval emlekeim is vannak. A tanarok nagy tobbsege alkalmatlan. A maroknyi kisebbseget, aki el hal a tanitasert azt pedig sajnalom, mert a nagy tobbseg megitelese jol lehuzza oket is.

Amugy egy friss ropogos pelda. Elso osztalyosok (nem az en gyerekemet tanitja), friss diplomas 24 eves fiatal tanarno. Mar most 4! honap melo utan nem bir a kolkokkel, minosithetetlen, lekezelo stilusban, hangnemben beszel, banik veluk. Meg azt is hangoztatja, az egesz suli tudja, minel hamarabb terhes akar lenni, mert elege van. Szerencsere sikerult is neki.

2021. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
90%
#36: a - meglehetősen kis számú - tapasztalatodat kiterjeszteni mindenki másra: na pont ez az általánosítás definíciója. Tanult, művelt ember igyekszik leszokni róla.
2021. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
1%

4 gyerekunk, rengeteg baratunk, rokonunk van. Osztalytarsak kisebb, nagyobb testverei

Tanar ismerosok szep szammal, nem, ok nem a gyerekeim tanarai kozelebbi, tavolabbi ismerosok. Es hiaba nem tetszik, hiaba szajkozod az "altalanositast" attol meg ez van. A tanarok nagy resze alkalmatlan. Sajnalom.

2021. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
93%

Persze ezek a hülye semmirekellők készítettek fel titeket - és most a gyerekeiteket - az érettségire, felvételire, nyelvvizsgára stb.

Az, hogy a közoktatás még úgy-ahogy működik, a lelkiismeretes pedagógusoknak köszönhető.

2021. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
93%

Nekem jó tapasztalataim vannak a tanárokkal leginkább, legalábbis a mi giminkben a többség jó arc volt, tök átlag budai gimnáziumban. Ha valakinek a gyerekei csak "szemét" tanárokkal találkoznak, akkor ott lehet a drága csimotákkal is baj van. Tudod, ha mindenki szembe megy az autópályán...

Amúgy ha én alkalmatlannak találnám a tanárok nagyrészét, akkor magánsuliba vinném a gyerekeimet, ott jobban megfizetik a pedagógusokat. Miért nem teszel így? Azért ahhoz is elég nyominak kell lenni, hogy valaki négy gyereket is államiba járasson, mikor az elejétől utálja az egészet. Vagy annyira azért nem fontos a minőségi oktatás, csak jó szidni a tanárokat?

2021. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!