Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesti szülők, ti hány...

Budapesti szülők, ti hány éves kortól engeditek a gyereketeket egyedül iskolába?

Figyelt kérdés

Mennyire forgalmas helyen kell közlekednie, milyen járművekkel, mennyi idő az út?

A fiam most lesz negyedikes, nagyon szeretne egyedül járni az iskolába de én nagyon féltem.


2019. jún. 23. 17:31
 1/5 anonim válasza:
100%
Az én lányom 5.-től kezdett egyedül közlekedni. Gyalog ment iskolába, 20 percig egy viszonylag forgalmas úton. Szerintem ha a fiadat megfelelően érettnek találod, de csak félted, nyugodtan mehet. A szülői lelkek idővel megnyugszanak. ;)
2019. jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Külföldön élünk. Az első évben egyedül járt, taxival, másik városba. Azóta itt helyben. Az iskola 10 percre volt biciklivel. Itt mindenki biciklizik, így nagyon figyelnek rájuk ag autósok és mindenütt van bicikli út is. Így 9 éves korától egyeduil járt. De mondom, figyelnek a közlekedőkre, plusz ez a rész nem is nagyon forgalmas.
2019. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Engem 12 éves koromtól engedtek, 1 órás út volt a belvárosba oda, 1 óra haza.


Nem elég két kezem ahhoz(de még négy sem), hogy megszámoljam, hányszor zaklattak szexuálisan felnőtt férfiak, legalább ennyiszer voltam balhénak szemtanúja vagy szállt rám elmebeteg ember valami miatt.


Esélytelen, hogy a gyerekem egyedül közlekedjen zsúfolt tömegközlekedésen a városban, amíg nem létszükséglet!


Persze más kérdés, ha a sétálnia elég, akkor mehet.


Nekem 4 villamosmegállót kellett megtennem csak, előtte pedig bebuszoztam a városba( ott csak elvétve volt incidens).

2019. jún. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Ja igen, én kislány voltam, ha fiúknál felezzük a dolgot még az is durva.
2019. jún. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Fiaim felsősők voltak.mikor egyedül jártak suliba 45 per tömegközlekedéssel
2019. jún. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!