Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány éves korban kezdett a...

Hány éves korban kezdett a gyereketek egyedül járni az iskolába meg haza? Illetve hány éves kortól mertétek pár órára egyedül otthon hagyni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 17:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
12. Egyedül is asszem, hogy 12 volt.
2021. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
1-3ig osztály első félévéig mi hoztuk vittük a lányomat a suliba Budapest laktunk 2 villamos megállója volt az iskola,most külföldön lakunk egy faluban az iskola mellet lakunk reggel le kísértem és mikor dolgoztunk akkor tanítás után haza sétált lányunk .
2021. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Elsőtől. Kb. 8 perc gyalog és nem kell nagyobb úton, vagy kereszteződésen átmenni. A környékről a többi gyerekkel együtt mennek, jönnek.
2021. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
2. osztálytól, de nem haza, hanem a mamához, aki pár utcányira lakott. 8-9 évesen már otthon hagytam egyedül rövidebb időre. Aztán külföldre költöztünk, itt nem maradhatott egyedül 12 éves koráig. Viszont itt is sokan egyedül járnak haza 7-8 évesen, amiben nem látom a logikát. Otthon nem lehet egyedül, de az utcán igen.
2021. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
A szüleim késő délutánig dolgoztak, így nem volt más lehetőség, egyedül mentem, és egyedül voltam otthon délután. De gyakorlatilag nem egyedül, hanem az osztálytársaimmal, akiknek szintén dolgoztak a szüleik.
2021. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
39%

Hogy hányan nem tudják értelmezni a kérdést... nem azt kérdezte, hogy te mikor jártál haza 18-30+ éve, hanem a gyereked! Kicsit más a világ...


Egyébként felsőtől.

2021. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%

Még nem jár egyedül suliba 4-es fiam, sajnos nincs busz, 3 km-re van a suli.


Viszont 7 éves korától kezdtük fél órára egyedül hagyni, ma már akár 4-5 órára is volt példa. Több osztálytársa tavaly az online oktatás alatt egész nap egyedül voltak.

2021. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
33%
Mi egy kis községben lakunk. Az iskola 2 utcányira van de szinte seni nem meri egyedül engedni a gyereket. Úgy mennek a kis utcákban,mint az őrültek autóval. A suli környékéről ne is beszéljünk. Egy tanári parkoló van ahová nem állhatnak be a szülők így reggel elég nagy zűr van mindig. Mindenki megy amerre lát.
2021. jan. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
92%

2.osztályos korától ő már egyedül akart menni, de mindig akkor kellett boltba mennem, így első félévben még kísértem, mondván, "áh, anya úgyis megy a boltba". 😂

Aztán elengedtem egyedül.

Mostmár 5.-es a lányom, értelemszerűen nem kísérgetem. Van, hogy párom viszi reggel kocsival, ha épp akkor indul dolgozni, de egyébként egy közepes létszámú faluban élünk.

Olyan már 9 éves korában is volt, hogy nem volt kedve velünk jönni bevásárolni, itthon maradt.

Ez gyerekfüggő, településfüggő.

2021. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
89%

10 éves fiam 4. Osztályos 8 évesem 2.osztályos. Év eleje óta járhatnak közösen haza.

Az iskola 10 perc gyalog, csapatban jönnek több kisgyerek egyszerre. Több helyen át kell menni az úton.

Nagy átlagban nálunk kb 3.osztálytól engedték az önálló közlekedést, de aki nagyon közel lakik korábban is mehetett egyedül. Másodikasom osztályában rajtunk kívül még egy gyerek hazajárós, ő is a testvérével közlekedhet.

2021. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!