Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg ez az új osztályozási...

Tényleg ez az új osztályozási rend? Ha a jegyeid több mint fele egyes, akkor az azt jelenti, hogy megbuktál?

Figyelt kérdés

Ez tényleg így van?

Pl.:

Van öt 1-esed meg négy 5-ösöd, az 2,77. És akkor is megbuktál?


2021. jan. 29. 09:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Jétusom! Ki mondta, hogy rólam van szó?

Tudtommal ahhoz, hogy valaki 2-es osztályzatot kapjon, annak 2,00-ás átlaggal kell rendelkeznie. Nem úgy megy, hogy 9-ből 5 jegy egyes, én megbuktatnálak. Még jó, hogy nem te vagy a tanárom, és remélem nem is tanítasz.


A tanárom mondta, hogy az az új törvény (nemcsak a mi iskolánkban, hanem mindenhol a középiskolában, gimiben), hogy a félévi és évvégi jegyek lezárásánál csak az mehet át, aki

- nem haladta meg a 250 óra hiányzást

- akinek a jegyei számának kevesebb, mint a fele egyes.


Erre kérdeztem, hogy ez igaz-e, hogy ha pl.: 9 jegyből van öt 1-es, négy 5-ös, akkor tényleg meg lehet bukni? Kerestem interneten, de erre kapcsolódóan szabályt, törvényt nem találtam.

2021. jan. 29. 11:40
 12/18 A kérdező kommentje:

#10

Nekünk X,51-től 75-ig mérlegelhettek, X,76-tól kötelező jelleggel meg kellett adni a jobbik jegyet. Osztálytársam 4,90-re négyest kapott, másik osztálytársam 1,39 (!!!)-re kettest.

2021. jan. 29. 11:42
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzáfűznék, hogy a jegyek súlyozottak. Valamelyik 1es kettőt vagy hármat is érhet (3db 1est)!!
2021. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

"Még jó, hogy nem te vagy a tanárom, és remélem nem is tanítasz."

Na, többek között ez a baj a mostani oktatási rendszerrel. Ha ellenvéleménnyel találkozol, arra háromféleképpen lehet reagálni. 1. közlöd, hogy ezzel te most nem értesz egyet és kész. 2. Érveket sorakoztatsz fel (mint ahogy én is tettem), hogy szerinted mi miatt nem helytálló, amit én gondoltam. 3. Se érvek, se kulturált kommunikáció, helyette sértegetés, esetleg személyeskedés. Utóbbi tipikus reakció azoktól, akik valójában meg sem tudják mondani, hogy mi miatt nem értenek egyet, miért gondolják másként, egyszerűen nem szeretnék, hogy így legyen, és mikor valaki kicsit is sarokba szorítja őket egy érvrendszerrel, akkor egyből jön a támadás, az agresszió. Ez is annak köszönhető, mert nincs semmi következménye már az iskolában sem ennek a viselkedésnek, nem tanítják meg a gyerekeket a helyes kommunikációra, akár az érvelésre (de egy eltérő véleményre a "nem értek egyet" is teljesen kulturált reakció lenne egyébként), hiszen a pedagógusoknak lassan semmi eszközük nincsen, aki esetleg megpróbálna bármi új módszert, azt vagy a saját kollégái rekesztik ki, vagy maga a szülő ellenkezik, hiszen az nem lehet, hogy az ő Pistikéje rossz jegyet kapjon akkor sem, ha Pistike teljesítménye valóban csak annyi. Emiatt teljesen álomvilágban nőnek fel a gyerekek, és mikor először találkoznak egy olyan rendszerrel, ami az eddigiektől eltér, azt nem is tudják kezelni, de mivel nincs a készségeik között egy megfelelő kommunikációs eszköz, ezért csak daccal, sértegetéssel tudják elmondani, hogy nekik ez nem tetszik. Csak hogy nem vettem észre, hogy a való élet tetszés alapon működne. Reméled, hogy nem tanítok? Én mit reméljek, hogy ugye nem akarsz semmi jól fizető, felelősségteljes munkát, ahol a kötelező minimumon kívül esetleg többet kell beleadni, és ahol nem elegendő csak alkalom adták jól teljesíteni, állandó, stabil, kiemelkedő munkamorál kell? De, ami azt illeti egy takarítótól is elvárható, hogy rendesen végezze a munkáját, mint ahogy a gyári szalagmunkás sem engedheti meg magának, hogy egyik pillanatban elvégezze a munkáját, a következőben meg csak vakarózzon, hiába nyújt emiatt egy átlagos teljesítményt.

2021. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

Na azért ez nem így működik, hogy 2,77-re gondol egyet a tanár és ő most akkor megbuktat! A törvényt és a szabályt nem a tanár hozza és nem kedve szerint buktat meg azt, akit éppen akar!

Ha már matek, első perctől azt sulykolják belénk, hogy egész 5-től felfelé kerekítünk, érdekes mégis sok tanár úgy gondolja, hogy akkor ő egész 8-tól sem adja meg a jobb jegyet és ez végtelenül aljas dolog, továbbá erősen megkérdőjelezhető, csak ugye sokan inkább fülük-farkuk behúzzák és belenyugszanak, hogy a tanár az isten, minden úgy van, ahogy azt ő mondja. Hát nem.

Nálunk is megpróbálta a drága matek tanár bejátszani, hogy 4,85-re nem akarta megadni az ötöst, csak hogy kifogott egy talpraesett szülőt, aki nem nyelte be, hogy minden tanár kénye-kedve szerint osztályozgasson, bement a tanárnőhöz, majd az igazgatóhoz, lett jó nagy balhé, a kedves tanárnő pedig szélsebesen átjavította azt a 4-est 5-ösre, ami ugyebár első perctől ötös kellett volna legyen!

2021. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

A 250 órát tudtam, bár akkor, ha a nevelőtestület engedélyezi még tehet az illető osztályozó vizsgát.

Ezt, hogy a jegyek felének jobbnak kell lenni egyesnél még nem hallottam, de simán lehet az iskola saját szabálya. Az általad leírt példa viszont szerintem nem életszerű. Nehezen tudok elképzelni olyan szitut, hogy valakinek ugyanabból a tantárgyból csak egyesei és ötösei vannak. Általában aki képes ötöst szerezni, az akkor is összevakar egy-egy kettest, ha éppen nem készült.

2021. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolás koromban, mikor a trogonometriát tanultuk, ott elvesztettem a fonalat... Már írogattunk röpdolgozatokat az érettségi tételekből is, az mindig 5ös lett. A rendes tananyagból meg írtam az egyeseket, mert halvány lila gőzöm nem volt róla. Nem értettem se a logaritmust, se a többit.

Félévre tele voltam 5össel 4essel meg egy rakat egyessel kettessel. Úgy emlékszem, kiegyeztünk a tanárral egy 2esben..

Konkrétan megkérdezte, hogy mit csináljon velem.. Kétségbeesve..


Mert amúgy nem voltam rossz tanuló, jelesre érettségiztem, azóta én is diplomát szereztem...

De nehéz szitu ez a tanárnak is.


Átlagban mindig 3as-4es voltam matekból amúgy.


Lehet olyan anyagrész egy évfolyamon, ami az adott diáknak sokkal-sokkal nehezebb, mint a többi év. Nem kell rögtön megbuktatni, ha látszik, hogy próbálkozik!!


Viszont ha hanyagságból sikerült összeszedni a sok egyest, akkor nevelési célzattal csak a buktatás segít. Vagy az sem...

2021. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Trigonometriát-bocs, elírtam.
2021. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!