Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van 3 fiam. A legnagyobbak...

Van 3 fiam. A legnagyobbak erősen játékfüggő. Ha játékról van szó, minden le van szarva nála. A rend, a testvérei, a tisztálkodás, minden. Mit lehet a játékfüggés ellen tenni?

Figyelt kérdés
Pszichológus két év után közölte, hogy nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Esetleg gyermek pszichiáter segíthet. Ha eltíltjuk a gépezéstől, a testvérein vezeti le a dühét. Ha nincs gép akkor azért kupleráj a szobájuk mert a testvéreit is akadályozza a rendtételben, ha gépezhet, akkor nincs ideje rendet tenni. De ha gépezhetnek, akkor a játékidő első percétől, az utolsóig, amikor a testvére játszik akkor is ül a gèp mellett. Ha büntetést kap a testvérein vezeti le. Semmilyen empátia nincs benne. Szóban szidta az öccsét, és nevetett rajta. Megcsináltam vele ugyanezt, és felháborodott mert ezt vele nem lehet megtenni. Szerinte az emberek csak arra valók, hogy az Ő nagyságát elismerjék. Nem tudom mi lesz így.
2018. dec. 31. 22:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Gratulálok! Már nem igazán tudsz ellene tenni. Ezt megelőzni lehetett volna egy kis szigorral és következetességgel.
2018. dec. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
elvonókúra, de sürgősen.
2018. dec. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán ne nylad ki a seggét. Ha nem jól viselkedik megbünteted, ha cseszteti az öccsét azért is. Lehet ám halmozni a büntetéseket is, nem mondták még?
2018. dec. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Csak és kizárólag a veréstől tart. De az nem megoldás, ha verem. Volt fél éves eltiltása a géptől. A pszichiáternek azt mondta amit az hallani akart, de teljesen mást tett. Meghallgatta amit mond, helyeselt, és ennyi. Nem érdekelte tovább.
2018. dec. 31. 23:31
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Másik pszichológus.
2018. dec. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Én is mmo játék függő voltam 7 éven keresztül, rá ment a pályaválasztásom, egy szakmára elegendő bizonyítvánnyal ballagtam el ált. suliból. Természetesen kamaszként azt sem tudtam mi akartam lenni, de ez lett volna a másodlagos, elég lett volna ha erős 4-essel elvégzem a sulit, és egy jó gimibe kerülhettem volna.

Szüleim is egyszerű családból származnak, én lehettem volna aki megtöri a jeget, és többre viszem a saját érdekemben, miután realizálódott bennük hogy jövőről itt már nem beszélhetünk, jött a cirkuszolás, ha elismertem a hibámat akkor repült a nyakas.


Mire a szakmunkást kijártam, az utolsó év vége felé felhagytam a kemény 16+ órás játszásokkal, eladtam az accountomat, és nem néztem többet felé.


Azóta teltek az évek, a számítógép és a single játékok elé most is leülök fél napokat, hisz 26 évesen már nincs vesztenivalóm, viszont azt elmondhatom hogy egy gyerekre elég ha nem kellően figyelnek oda, legyen az elmaradt program, ingerszegény szülői kapcsolat, és máris a játékban találja majd az örömét, ahogy részben én is, hisz haverok nem voltak, mindig volt tenni való a feljebb jutást tekintve hogy a top-on legyek így 80%-ban lehetett nyomni...

2019. jan. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Téged is kezelt a pszichológus? Sokszor nem is a gyerekkel van az igazi baj, hanem a szülővel. Ne vedd bántásnak, de lehet, hogy előbb téged kellene rendbe tenni, és ahogy Te jobban leszel, úgy a gyerek állapota is javulni fog.
2019. jan. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, voltunk közösen, külön is. De a pszichológus a végén azt mondta, hogy nincs változás, sajnos nem tud segíteni.
2019. jan. 1. 00:38
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek nem tenném őket közös szobába, a számítógép ha egy közös van az sincs a szobábam. Elsőre nehêz ezt megoldani de lehet a testvérei elől menekül a játék világba. Legyél erős és vedd el a gépet, a tesójat meg figyeld folyamatosan. Ha bántja őket vedd el a telefont, tévét bármit.


A teljes eltiltás csak dühöt, fájdalmat okoz, fokozatosan kell leállítani. Játszhat de elsőnek végezze el a feladatokat.

11 éves fiam annyira minecraft függő lett, hogy majdnem kiszáradt kórházba került.

Annyira agresszív volt a végén, hogy a kistesó fogát kirúgta mikor az a géphez hozzá nyúlt.

Az apja akkor a szeme láttára verte szét a gépet, és kértünk segítséget. A számítógépet kiraktuk a nappaliba, az apja vett újat, de net korlátozva blokkolva bizonyos oldalak. Teljes áram lekapcsolva a nappaliban amit a szobánkból tudunk ki be kapcsolni. Ehhez jött a telefon, tablet is amit lefekvés előtt töltőn kikapcsolva rak a szobánkba.

Volt gondunk szülőkkel akiknek a gyerekei telefonján vett smsel rangot, játékbeli pénzt. Fél évig amíg napi 2 órát játszott végig ott ült valaki. Ezután hagytuk magára kicsit, de figyeltük. Gondolhatod milyen jó érzés volt, mikor 80 ezres számlát csinált vkinek telefonra.

Hosszú és nehéz 1 év van mögöttünk, de nem adtuk fel, elrontottuk hogy nem korláztuk.

2019. jan. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

Nem másik pszichológus kell neki, hanem másik szülő.

Komolyra fordítva, edd meg amit főztél. Te engedted, hogy játékfüggő legyen. Nevelted volna, már a legelején korlátozni kellett volna a gép használatát. De gondolom kényelmesebb volt a gép előtt ülni hagyni, addig sem kellett vele foglalkozni. Aztán szép lassan függő lett.

Én simán elzárnám, napi fél órát engednék neki, aztán hadd ordítson. Ki nevel, ki a felnőtt, ő vagy te? Egyébként hány éves ez a kis gyöngyszem?

2019. jan. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!