Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Olyan lehet, hogy a matematika...

Olyan lehet, hogy a matematika tanar azert adjon dupla egyest, mert nem csinalt videot a fiam a rubik kocka kirakasarol +meg egyet mert nem tudta kirakni?

Figyelt kérdés

Minden feladata kesz van ezen kivul, becsulettel tanul. En is ellenorzom rendszeresen, hogy minden kesz legyen. De ez nem ment neki, es erre ma jott a dupla egyes.

Jogilag tehet ilyet?


2021. márc. 22. 19:10
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy Ja. Ha nincs otthon Rubik kocka és a gyerek nem is akar amúgy vele játszani az tuti, hogy en nem veszek, mert nincs szükségem meg egy kacatra itthon. Lövésem nincs amúgy mennyibe kerül, de feltételezem nem a tanár bácsi fizeti, uh elmehet a francba.
2021. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
11%

Azert kapott dupla 1est, mert 2 dologbol allt a feladat. 1. ki kellett rakni. 2. fel kellett venni.

Nem tartott volna semmibol erre rakeresni a neten, gondolom nem 6 evesrol van szo. Sem a szulonek, sem a gyereknek. Mondjuk az en 3. osztalyos, 8 eves lanyom is kirakja, sot amig volt suli azon versenyeztek, h ki teszi ki gyorsabban. Atlag, kozonseges alt. iskola.

Itt azert jart a dupla karo, mert latszik, h magasrol tettetek a feladatra.

Igen, lehet szidni a szemet tanart, de ez egy teljesen mertekben megoldhato, jopofa feladat. Amit a 8 evesem is onalloan abszolvalt az osztalytarsaival egyutt.

2021. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
93%
22 egy témazáró 10-20 feladatbol áll és egy jegyet kapsz a végén, nem 10-et. Akkor is ha 0 pontos az összes válasz. Ez egy nagyon hülye érvelés volt. Jöhet a következő.
2021. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
92%

#22 Oké, de ha nem tudja kirakni a gyerek, akkor miről csináljon videót? Van, aki tényleg nem tudja kirakni. A Te gyereked kirakja, örülj neki. Van, aki fél kézzel és csukott szemmel is kirakja 1 percen belül. De van, aki hiába próbálkozik órákon át, nem megy. Mondjuk ha átragasztotta volna a gyerek a kocka színeit, vagy alkoholos filccel átfesti a kockákat, és erről küld videót, akkor gondolod csak 1 egyest kapott volna a gyerek? Hiszen a videó elkészült volna.

Az meg mi, hogy a tanár nem tart órát és nem kommunikál a szülőkkel?

2021. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
91%

18 és 22 én meg tanárként írtam a 16-os választ. Ha ti is azok vagytok akkor kérdezem nálatok nem kötelező a kerettanterv??? Vagy beleraktátok a helyi tantervbe a Rubik kocka kirakásának fantasztikusan hasznos és minden áron elsajátítandó képességét? Hiszen -e nélkül ma már élni sem lehet, sőt egyetlen állásinterjúra sem jutsz be, ha nem tudod kirakni azt a nyamvadt kockát. Állandóan és jogosan szidjuk a tanterveket, hogy mennyi felesleges dolgot taníttatnak meg ma a gyerekkel. Erre egyes tanárok képesek még ezt is megfejelni további, lehetőleg még haszontalanabb dolog megkövetelésével.

Az, hogy vannak okoskodó szülők is tény, de ez pont nem egy ilyen eset. A tanárra is vonatkoznak bizonyos szabályok és ennek számonkérése nem okoskodás. Ja és képzeld én sem tudom kirakni. Két diplomával. Soha nem érdekelt és valahogy csak boldogultam eddig nélküle. + jó tanáraim voltak akik matekórán a tananyagra tanítottak meg, mivel az volt a dolguk.

2021. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
91%

Köszönjük szuper anyu, hogy csak sikerült fényesre nyalni saját magad meg a gyereked, nagyon ügyes vagy, én valahogy az életben nem szenvedtem semmiben hiányt piacképes diplomával és két nyelvvizsgával amiatt, mert nem tudok egy nyomorult kockát kirakni.🤷🏻‍♀️

Egyáltalán nem jogos a dupla egyes és végképp nem jópofa a feladat, lévén hogy van egy adott kerettanterv, amit KÖTELES a tanár betartani és segítek, mert láthatóan nem tudod: ez messze nem úgy működik, hogy kedvem szerint pakolgatok bele mindenféle random fszságot, ami nekem tetszik, főleg hogy már így is egy rakás végtelenül haszontalan marhaságot megtaníttatnak a gyerekkel. Az a tanár dolga, hogy adja le a kötelező anyagot tisztességesen, az ilyen “jópofa” ötleteit meg maximum szorgalmi feladatnak feladja és nem osztogat rá indokolatlanul dupla egyeseket. Ez a “hatalmával” való gusztustalan visszaélés, erőfitogtatás, semmi más. Szégyen hogy ilyenek taníthatnak.

Azt még mindig nem sikerült elmagyarázni, hogy akinek nincsen otthon Rubik kockája, az hogy fogja megoldani a feladatot, már ha kibírja egyáltalán rakni. Te sem gondolhatod komolyan, hogy majd saját zsebből minden szarságot összevásárolok, amit a drága tanár bácsi kiötlik. Ő az én pénztárcámmal ne rendelkezzen, főleg ne ilyen marhaságokkal kapcsolatban.

Amúgy az megvan, hogy egy dolgozat, különösen ugye a tz-k számtalan feladatból állnak, aztán mégsem 10-20 jegyet kap a gyerek, hanem egyet?! Szépen is néznénk ki, ha rész/feladatonként menne az osztályozás....

2021. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
3%

22 vagyok. Nem szuper a gyerekem es szuper anyu sem vagyok. Engem sem erdekel, es annak ellnere, h a gyerek ki tudja tenni, en pl. nem tudom. Hogy miert?mert nem neztem utana, nem foglalkoztam vele, es meg soha nem is probaltam. De van egy fogadasom, ha vennem a faradtsagot es utana neznek nekem is menne, mint mindenki masnak, ugy mint a kerdezonek es/vagy a gyerekenek is.

Gyengebbek kedveert megegyszer valszeg azert adott dupla egyet, mert semmibe vettek a feladatot...Hogy ehhez van vagy nincs joga, az szazadlagos. De gondolom, ha felevkor vagy evvegen kap a gyerek "szorgalmira" 2 plusz 5ost, ami felfele huzza az atlagat nem pampog egyikotok sem, h ehhez nem volt joga. :) mert az mas, jaaaa.

A masik annyi sz@r vetettnek az emberrel, az ilyen olyan keszlet, kozelezo olvasmany, specko ceruza, specko ezaz, h a kocka mar igazan elfer.

De nekem aztan a mindegy, felelom mehetsz az igazgatogoz panaszra, max. rohog egy jot rajtad. Olyan gyenge a tanari felhozatal, h orulnek ha valakinel csak ennyi a gigszer, hogy 2db karot ad ez el nem vegzett feladatert. Mintha nem a 21. szazadban, Mon elnetek.

2021. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
82%

#22: A rubik kockának a matekórákon alap szinten semmi keresnivalója nincs, matek szakon/egyetemen oktatják a matematikáját esetenként. Ráadásul miért a gyereket kell szívatni a távoktatás miatt holott semmiről sem tehet.

A tanár meg megütheti a bokáját mert nem a kerettantervet adja le.

2021. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
83%
Na hajrá tanuld meg kirakni, ha egy gyereknek megy, neked is fog, sőt ha szerinted ennyire hasznos, akkor jogosan kérem, hogy tanuld meg kirakni. Menj el a tescoba, vedd meg, pár ezer forint, rakd ki, vedd is fel és majd mi értekeljük. Hasznos elfoglaltság lesz.
2021. márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
91%

#27 Itt még mindig te vagy az egyetlen gyengeelméjű, szóval a kedvedért még egyszer: NEM ADHAT egyest olyasvalamiért, ami egyáltalán nem képzi (még csak távolról sem) a tanterv részét! Nem hogy duplát, de még egyet se. Ha egy normális, tananyag részét képző házifeladatot nem csinál meg valaki, akkor adhat max EGY, azaz egy darab egyest, de a normálisabbja még ilyenkor is csak ún. kis egyest ad és ha összegyűlik pl 3, akkor beírnak egy “rendes” egyest. Tudod attól, hogy valaki tanár, továbbra sem tehet meg kénye-kedve szerint bármit.

Elhiszem, hogy te egy hatalmas birka vagy, aki mindig, minden körülmények között behódol a tanárnak és úgy véled a tanár a jóisten, aki aztán azt csinál, amit akar, te meg minden csendben benyelsz, de szerencsére még vannak olyan talpraesett szülők, akik ezt nagyon helyesen nem nyelik be és nem hagyják annyiban.

Óriásit tévedsz, ha azt hiszed az igazgató egy ilyen 100%-ig jogos felháborodás esetén kiröhögi a szülőt és ennyivel letudja. Nem-nem, a kérdező leírta, hogy ez az inkompetens barom konkrétan nem tart órát, ergo nem adja le a kerettanterv szerinti kötelező anyagot, ellenben a dolgozatoknál ő önhatalmúlag eldöntötte, hogy csak 75%-tól ad kettest (ami nonszensz, ilyen konkrétan egyetem sincs!!), 3 hibára már négyest sem ad és pluszban jogtalanul osztogatja az agyament hülyeségeire a dupla egyeseket. Na menjen már a búsba. Ha az igazgató nem csinál semmit (amit erősen kétlek), akkor bizony neki is van felettese. Addig kell menni míg az ilyen tanároknak nem nevezhető erőfitogtató egyedeket megemberelik vagy eltakarítják oda, ahova valók.

Legközelebb majd mit talál ki, játék zongorán játsszák el a boci-boci tarkát és videózzák le?! Ha nem tudják és/vagy nincs játékzongorájuk sem, akkor is írogatja majd a dupla egyeseket??Mert kb ennek a feladatnak is pont annyira van köze a tárgyhoz meg a kötelező tananyaghoz, mint a Rubik kockának.

2021. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!