Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerettél általános iskolába...

Szerettél általános iskolába járni?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. ápr. 12. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Utáltam mind a 12 iskolában eltöltött évemet.
2021. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Annyira nem szerettem. Alsóban nem nagyon barátkoztunk egymással. Mindenki le volt tojva mert vagy 6 tanárgyerek járt az osztályunkba a 24 főből. Mindenki velük volt elfoglalva, hogy kitűnőek legyenek. Felsőben elmentek gimibe szóval már összetartóbb lett a csapat. Sok lány volt. Mi egy 5-ös csapatban voltunk barátok. Csak sok volt a sz*rkeverés mindig.

Azt is utáltam, hogy a 7-8.-osok felsőbbrendű lénynek tartották magukat és mindenkit piszkáltak aki kisebb volt náluk. Sajnos a lányom sulijában is megmaradt ez a jó szokás.

2021. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
Én 1-től 6-ig szerettem, szép emlékeim vannak, utána megjelent az osztályunkban az iskolai erőszak, és én voltam az áldozat. Tönkre vágta a kora kamasz korom, és az önbizalmam. Szerencsére felvettek egy olyan gimibe, ahol ez nem volt divat. Amit még utáltam, hogy a tanárok erőltették a két párhuzamos osztály közötti rivalizálást és a miénk volt mindenben a vesztes. Arról totál nem tehettünk, hogy a gyengébb tanulási képességű gyerekek a mi osztályunkba kerültek, felesleges volt ezt a tanároknak folyton felhozni. Meg a felsős ofőnk is rosszabb volt mint az övék.
2021. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem szerettem, az egyik egyetem gyakorló iskolájába jártam, az osztályom tele volt orvos, ügyvéd meg mindenféle nagyhatalmú emberek gyerekekeivel, én meg le voltam nézve úgy, hogy az anyám közgazdász, az apám meg gépészmérnök és csak azért voltam ott, mert anyukám az egyetemen dolgozik (nem oktatóként).

Rengeteg volt a szarkavarás, kiközösítések, amiknak általában én voltam a célpontja, a tanárok pedig nem álltak mellém, mert jaj, a Marikának államtitkár vagy bíró az apja. Barátaim csak félig-meddig voltak, mindegyikük elpártolt tőlem elég hamar.

Igazi megváltás volt, amikor elmentem hatosztályos gimibe és nem ismertem senkit. Mondjuk szerintem sokat elmond, hogy 6.-ban 10-en mentek el a 28 fős osztályból.

2021. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
90%
Nem szerettem. Azért mentem az adott általános suliba, mert tesóm is odajárt, ő pedig szerette, és akkor még jó iskola volt. Az alsós éveim igazából nekem is jók voltak, de aztán mikor felsős lettem jelentősen csökkenni kezdett az iskola színvonala. Emiatt az osztályomból a normális gyerekek elmentek másik suliba (nagyon jól is tették), az osztályomba pedig bejött másik suliból vagy lebukott egy csomó idióta, akik csak cseszegetni tudták a tanárokat és a diákokat is. Ezekkel volt tele az egész iskola, az egész osztályom. Most gimis vagyok, ami ezerszer jobb, és habár az általános suli már évekkel ezelőtt volt, még a mai napig megkönnyebbülök hogy kiszabadultam onnan.
2021. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
1-4 osztályt szerettem, majd felsőre a szüleim elvittek egy "elit" általános iskolába, legrosszabb döntés volt amit meghozhattak, gyűlöltem bejárni, idegbeteg tanárok, az 5ös átlagból 8. év végét, 6 darab kettessel zártam, majd sikerült bejutnom középiskolába, ott megint 5ös átlag, aztán jogi egyetem...és azóta is minden rendben. Szóval, nagyon meg kell ezt gondolni.
2021. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!