Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 4,3-4,5 körüli gyereknek...

4,3-4,5 körüli gyereknek milyen továbbtanulási lehetőség lenne az ideális?

Figyelt kérdés
Ahogy nézelődtem, a gimnáziumi hely elég kevés a városban, oda inkább a kitűnő tanuló zsenijelöltek mennek. Utána meg ott vannak a technikumok, ahol viszont nagyon nagy a szórás, akár már kettesekkel felvesznek bárkit. Tehát stresszelni nem kell, hogy bejut-e, de inkább azon aggódom, hogy milyen társaság jön ott össze. Voltunk pályaválasztási tanácsadáson, és sajnos ugyanezeket erősítette meg a nő. Gimihez nem elég jó, szakközéphez túl jó. Magángimit javasoltak. De most komolyan fizetnem kell azért, hogy megfelelő oktatásban részesüljön a gyerekem? Több ismerősöm hasonló képességű gyerekének ugyanezt mondták: Alapítványi suli. Az egyébként van a városban vagy 5, a havi 10.000 Ft-tól a havi 100.000-ig terjed a skála.
2021. máj. 2. 19:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Gimibe mehet nyugodtan.
2021. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is próbálja meg a gimit. Aki általánosban kitűnő, az simán lehet még buta, mint a föld, nem kis zsenijelöltek azok mind. A gyereked is lehetne valószínűleg simán kitűnő tanuló, csak annyira nem èrdekli.
2021. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Gimnázium.

Szakképzőt és technikumot ezzel az átlaggal felejtse el, túl jó hozzá.


Gimnáziumi felvételin is elég nagy a szórás ám, kieshetnek az előtte lévők az ideiglenes rangsorban, mert máshová is mennek. Érdemes nemcsak helyben nézelődni, máshol is. Akár kollégium is.


De, persze ha anyagilag megtehetitek, az alapítványi suli is mehet.

2021. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Gimnázium.

Egy elit gimi hatosztályosába jelentkeztem. Én voltam az egyetlen, aki vitt közepest is a bizonyítványában (gondolhatod, a 4,5 sem volt meg). Meg is kérdezték a jelentkezéskor, hogy tuti nem tévedtünk el? A felvételi alapján 2. voltam a rangsorban. Jegyekkel is 10-en belül.

2021. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
37%

Technikum kettannyelvu


Itt kap nyelvvizsgat

Szakmat

technikusi kepzest

Idegen nyelvu eretsegit

Emeltett idegen nyelven

Eretsegit bizi


Ha nem akar vagy tud egyetemre menni meg mindig lesz egy jo szakmaja.

Ha egyetemre menne a technikus plusz pont ha szakiranyba van. A idegen nyelvu emelt erwtsegi szinten, a nyelvvizsga is meglesz c1 szinten


A lanyom most eretsegizik

Angolul emelt matekkal

Angolul emelt kemia

Angolul a szakmait

A tobbi magyarul van

Egyetemre siman bejut barmelyikre annyi pontja lett, bar o marad most meg technikumba.


Raadasul most ha technikumba megy kap osztondijjat es lesz a vegen dualis kepzes. Ahol bele kostolhat a szakmaba is.

Oneletrajzban majd palyakezdesnel jol fog mutatni h van nemi gyakorlata 🙂

2021. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%
Mégis melyik az a város ahol van öt alapítványi gimi, de alig van állami? Ez nekem elég valószínűtlen. Kisvárosokban szokott lenni egy gimi, de az nem éppen zseniképző szintű. Nagyvárosokban meg általában sok van mindenféle szinten. Márpedig az öt alapítványi suliból úgy érzem minimum egy megyeszékhelyen laksz, ennél kisebb település nem tud eltartani ennyi fizetős iskolát. Szóval nézz körül és keress egy átlagos gimit, az simán jó lehet a gyerekednek. Ha normális a közlekedés kb. 30km-es körzetben érdemes nézelődni, annyiról be is lehet járni. Ha írsz egy várost még lehet ajánlani is tud sulit, aki a környéken lakik.
2021. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
81%
Nem adnám a gyerekem szakkozepbe vagy technikum a vagy hogy hívják most ilyen átlaggal. En is a társaság miatt nem. Ilyen átlaggal simán lehet meg belőle akármi. Orvos is. Persze csak akkor ha nem keveredik rossz társaságba.
2021. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%

Engem is erdekel, kovetem.

Nalunk Bpn, meg a kitunoket sem vettek fel mindet gimibe. Oriasi a tuljelentkezes, pont azert amit leirtal. Ha nem kerulsz be gimibe, annyi.

2021. máj. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
21%

5os vagyok


Am nem ertem. A lanyom 5.9 atlaggal felvettek budapest legjobb legelitebb gimijebe. (Mellete szivsenen jart tanulmanyi versenyekre). De megis a Petriket valasztotta vegul mert a gimik sok esetben versenyistalo. Hatalmas elvaraokkal. A kozepszinten amit megtanulsz azt nagyreszt nem fogod hasznalni az eletben.

Max akkor ha valami olyan teruleten kepzeled el az eleted.

A felveteli el a jegyek szamitanak nem az iskola! Vajon melyikkel eselyesebb felveteliznie az egyetemre? A gimi ahol alap targyak vannak es hiaba kituno az altalanosban siman lehet h ott dupla tanulassal is csak 4es lesz. Vagy a picit talan gyengebb kozepiskolai/technikum ahol lehet h gyengebb de meglesz a 4.7-5 atlag?


A lanyom most is kituno. Es igen csak volt mit tanulni a suliban hiszen szakmai targyai is voltak. Angolul! A technikum utan kb 400-500e (+caffi+egyebb) kezdo fizetessel szamolhat vegyipari vegzetseggel. Siman egy eretsegivel jo ha alapfizut kap majd.

2021. máj. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
46%
Ja, csak nem mindenki tudja már 13 évesen, hogy mit akar az élettől. Én is ezért mentem gimibe. Voltak tárgyak, amikből sosem volt 3-nál több az átlagom, és láss csodát mégis lediplomáztam és még a diplomaosztó előtt találtam munkát.
2021. máj. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!