Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 4,3-4,5 körüli gyereknek...

4,3-4,5 körüli gyereknek milyen továbbtanulási lehetőség lenne az ideális?

Figyelt kérdés
Ahogy nézelődtem, a gimnáziumi hely elég kevés a városban, oda inkább a kitűnő tanuló zsenijelöltek mennek. Utána meg ott vannak a technikumok, ahol viszont nagyon nagy a szórás, akár már kettesekkel felvesznek bárkit. Tehát stresszelni nem kell, hogy bejut-e, de inkább azon aggódom, hogy milyen társaság jön ott össze. Voltunk pályaválasztási tanácsadáson, és sajnos ugyanezeket erősítette meg a nő. Gimihez nem elég jó, szakközéphez túl jó. Magángimit javasoltak. De most komolyan fizetnem kell azért, hogy megfelelő oktatásban részesüljön a gyerekem? Több ismerősöm hasonló képességű gyerekének ugyanezt mondták: Alapítványi suli. Az egyébként van a városban vagy 5, a havi 10.000 Ft-tól a havi 100.000-ig terjed a skála.
2021. máj. 2. 19:08
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Hát ő nem igazán akarja a gimit, mert azt hallotta, hogy az nehéz, meg fél a felvételiről. A technikumba simán felveszik, neki az is elég, fél a stressztől.
2021. máj. 6. 20:11
 32/34 anonim ***** válasza:
Hát ő még nem hiszem, hogy konkrétan tudja milyen lenne, milyen lehetőségei lennének, bírná-e stb., nem? Nekem is hasonló átlagom volt általánosban, de nem tartoztam a jók közé. Nem akartam gimibe menni, mert nagyon féltem tőle, hogy nem menne, nem nekem való, nem bírnám, túl nehéz, oda csak kitűnők és az okosak mennek stb., a tanárok is kb. csak a kitűnő tanulókat akarták gimibe küldeni. Viszont végül mégis gimibe mentem, mert a szüleim nem engedték a szakközepet és nem bántam meg. Teljesen jó eredményeim voltak, évről évre jobb lett az átlagom, mindenből ötösre érettségiztem, most lesz meg az első diplomám és még szeretnék tanulni. Szóval sok minden változhat és a félelmeknek szerintem nem szabad túl nagy jelentőséget nyilvánítani.
2021. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Most sajnos inkább 4 lesz, mint 5, elég sokat rontott, már nincs kedve tanulni. Szerintem a tanuláshoz való viszonya alapján nem való gimibe, de még jövőre meglátjuk, hogy alakul.
2021. máj. 26. 16:27
 34/34 A kérdező kommentje:

Most meg kijelentette a férjem, hogy megy gimibe, és kész. Nem érdekli, hogy a gyerek mit mond, mivel ő még kicsi, és nem tud dönteni. Alkalmas rá, majd összekapja magát, mert most ezért az átlagért kb. semmit nem tett. Hát, erre kíváncsi leszek.

A felvételi feladatokat már nézegettük, de nagyon nem megy, tényleg nagyon gyenge ez a mostani sulija.

2021. júl. 27. 18:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!