Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más sulikban sem ünneplik a...

Más sulikban sem ünneplik a kicsik szülinapját a helyzet miatt?

Figyelt kérdés

Nálunk általában az alsósoknak úgy tartottak szülinapot korábban, hogy ebéd után még egy kicsit maradtak desszertezni aprosüteményekkel, vagy pl lehetett bevinni szörpöt kivételesen ebédhez. Szóval nem egy nagy rendezvény, de egy apróbb kedves köszöntés.


Mivel szóltak, hogy élelmiszereket nem lehet bevinni, gondoltam vmi apró ajándékot kioszthatna a kicsi, pl matricákat.


Rákérdeztem a tanítótól, aki egy mondattal keresztülhúzta az egészet, hogy a helyzet miatt semmit nem lehet tenni. (Magyarán egy szimpla köszöntés sem lesz, annyi sem, hogy szóban kívánnának csak boldog szülinapot)


Most ezt nemigen akarom elhinni..



#iskolai köszöntés
2021. máj. 6. 06:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Másodikos a fiam, náluk van köszöntés továbbra is.
2021. máj. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Akkor jól érzem hogy nálunk nem stimmel vmi akkor a sztoryban amit előad a tanító..

Köszönet

2021. máj. 6. 07:46
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy megünneplik
2021. máj. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk ez soha nem volt szokás. Az én időmben sem és most se.

De egy picit nem iS értelek közben. Persze azt értem hogy sajnálom a gyereked. De pl az én fiam augusztusi. Soha nem lesz felköszöntve se oviba se sehol. Persze látja oviban hogy mást felköszöntenek. De nálunk csak azt köszöntik aki visz szóval így is van olyan gyerek akit fel se köszöntenek. Idén a fiam névnapját akartam volna megtartani az oviba de akkor még csak bolti süteményt engedtek blokkal bevinni. Szóval hagytam. Nem ettől lesz boldog gyerek.

De persze megértelek.

2021. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tortáznak a gyerekek. Ha a szülő visz be. Ha nem, akkor amit visz, rágcsálnivalót, aprósüteményt. De általában torta szokott lenni. Vagy tízóraira vagy ebéd után az osztályban. Órarend függvénye is.

Nem akadékoskodtak még miatta. A vírushelyzet sem változtatott rajta, csak annyit, hogy én pl nem tudtam bevinni a tikársági hűtőig, szóval összebeszéltem az osztályfőnökkel érkezéskor és a kapuban a kezébe nyomtam.

2021. máj. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Időközben lett egy ötletem, azaz megoldottam én.


Most már nem is ez az elszomorító a történetben nekem, mivel egy minimalizált köszöntést összehozok a kicsivel a suliban, hanem szóval a tanító hozzáállása az elszomorító.

2021. máj. 6. 08:20
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok mondani, hogy a lányom ovis, ugyan olyan szülinapja volt, mintha nem lenne vírus. Tortával, mindennel.
2021. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Szóval ez csak kifogás akkor..

Köszi

2021. máj. 6. 08:28
 19/33 anonim ***** válasza:
82%
Èn màr az összefüggèst sem èrtem. Leülnek enni együtt ebèdelni ugyanugy gondolom mint vírus elött. Most ha ebèd mellè mèg szörpöt is innànak ès egy szelet tortàt is ennènek ezt mennyiben befolyàsolja a kialakult helyzet? Ès azt mondani a gyereknek hogy “gyerekek Pistike ma 8 èves Isten èltesse boldog születèsnapot kívànjunk neki” az mièrt megeröltetô egy pedagógusnak ès mièrt bujnak a vírus mögè? Nevetsèges
2021. máj. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

14-es, nálunk például az a szokás, hogy a nyári gyerekeket egyben megköszöntik valamikor év végén meg év elején, ugyan úgy tortával meg mindennel. Mondjuk ezt nyilván a szülők szokták megszervezni, hogy mikor, meg közösen veszik a tortát.

Csak gondoltam leírom, hogy ilyen is van, pont azért, hogy aki nyáron született, ne maradjon ki.

2021. máj. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!