Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más sulikban sem ünneplik a...

Más sulikban sem ünneplik a kicsik szülinapját a helyzet miatt?

Figyelt kérdés

Nálunk általában az alsósoknak úgy tartottak szülinapot korábban, hogy ebéd után még egy kicsit maradtak desszertezni aprosüteményekkel, vagy pl lehetett bevinni szörpöt kivételesen ebédhez. Szóval nem egy nagy rendezvény, de egy apróbb kedves köszöntés.


Mivel szóltak, hogy élelmiszereket nem lehet bevinni, gondoltam vmi apró ajándékot kioszthatna a kicsi, pl matricákat.


Rákérdeztem a tanítótól, aki egy mondattal keresztülhúzta az egészet, hogy a helyzet miatt semmit nem lehet tenni. (Magyarán egy szimpla köszöntés sem lesz, annyi sem, hogy szóban kívánnának csak boldog szülinapot)


Most ezt nemigen akarom elhinni..



#iskolai köszöntés
2021. máj. 6. 06:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
92%
11-es vagyok. Nálunk is így van, mint a 20-as válaszolónál. Ez csak a pedagógusok hozzáállásán múlik, nálunk szerencsére nagyon jók a tanító nénik.
2021. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk szerencsére iskolában már nem volt ez szokás és nagyon remélem, hogy a lányom iskolájában sem fogják ezt tartani. Az oviban sem szeretem, van 30 gyerek, minden hétre jut két szülinapi tortázás, szerintem ez nagyon egészségtelen, közben a családdal is folyton szülinapok vannak. A torta nem egészséges cukros krém és cukros piskóta, felesleges az egész, iskolában pláne nem tudom hogyan oldják meg, az osztályteremben? Gusztusos lehet tányér nélkül.
2021. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
92%
11-es vagyok. Nálunk nem torta van, hanem keksz, ropi, szörp, ilyesmi.
2021. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
74%

"Gusztusos lehet tányér nélkül."

Igénytelen szülő esetén nyilván az. Igényes, kicsit is gondolkodó szülő visz a torta mellé papírtányért és műanyag evőeszközt.

2021. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
16%

Az én fiam negyedikes, és van köszöntés, még az online tanítás alatt is azzal kezdték a napot, hogy énekeltek az ünnepeltnek.


Névnap, szülinap egyaránt.


Az #1-től azért megkérdezném, hogy így pandémia idején mégis hogyan ünneplitek meg otthon? Az én fiam barátainak szülei elzárkóznak mindenféle egymáshoz járkálástól, rokon meg igen kevés van. Így mi csak hárman ünneplünk este.

Így csak a suliban marad a nagyobb ünneplés.


Én ügyelve a sokszínűségre, inkább külön csomagolt édességet vittem, (tehát ne nyúlkáljanak a chipes/aprósütis zacskóba húszan) Dörmi, mini gumicukor, 2 dl-s gyümölcslé szívószállal.

2021. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
82%
Lehet bevinni gyümölcsöt is, nekem őszi a gyerek, így egy tálca szőlőt, körtét, almát szoktunk vinni. Így mindenki azt választhat, amit szeret, de repetázhat is.
2021. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
91%
De hogy érted azt, hogy még matricát sem oszthat? Óra előtt gyors kiosztja, boldog szülinapot kívánnak neki és ennyi.
2021. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
26%

24 nem akarok túl körülményesnek tűnni, de nem elég baj, hogy tortával tömöd őket kétnaponta, még tetézed is egy nagy halom műanyag és papír szeméttel? Nem egyszerűbb egyszerűen hagyni a szülinapozást otthonra? Iskolás már nagy gyerek. Nekem erre sosem volt szükségem ennyi idősen.

Elkanyarodtam a kérdéstől, az aprosütemény, vagy a matrica nyilván más. Ha ez ennyire fontos neked kérdező, akkor vigyél be matricát, nem nagyon lehet belekötni.

2021. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

27# hát így hogy a tanító azt reagálta semmit nem lehet.


Nálunk még egy otthon felejtett tornazsákot sem engednek beadni a portán..

2021. máj. 6. 12:41
 30/33 A kérdező kommentje:
Szerintem nálunk okyan túlzásokba esnek, hogy valahol már etikai határokat sért.
2021. máj. 6. 12:44
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!