Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos gyereknek...

Első osztályos gyereknek tudnátok iskola táskát ajánlani? Topgal, ArsAuna, Herlitz?

Figyelt kérdés
kinek milyen tapasztalata van? köszönöm
2021. júl. 5. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
30 éve nem vacakolt anyám holmi kérdésekkel. Bement a boltba, és vett egyet. Még nem iskolás a gyerekem, de nekem hóttmindegy lesz a márka, nem ettől lesz ember.
2021. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
68%
Herlitz
2021. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2 évig unipap táskája volt, aztán váltottunk hama táskára.


Kb mindegy, HA a cuccuk a suliban lesz. Csak tolltartó, uzsonna, kulacs lesz benne. Szóval nem kell méregdrága ergonomikus, hanem olyan, ami a gyereknek is tetszik pl kedvenc mesefigurával.


Ha meg mindent visz, akkor úgyis te cipeled. 4. osztályos gyerekem sem bírja el néha a táskáját.

2021. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Arsuna volt 4 évig ,most cseréljük le majd lányomnak mert 5.osztályos lesz.szintén Arsuna lesz
2021. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Ha ők cipelik és mindent haza kell hozniuk minden nap, akkor érdemes gurulós táskát venni, lehetőleg minél nagyobbat, mert rengeteg könyvet és munkafüzetet használnak. A vásárolható legnagyobb táskákba a tancucc éppen hogy elfér, a kulacs az oldalsó zsebbe bemegy, és jó esetben valahová még a tízórait be tudod nyomni, hogy ne kelljen plusz táskát emiatt vinni (van három iskolásom, van tapasztalat). Hétfőnként ehhez jön pluszban a tesi cucc, valamint ha mennek majd úszni/korizni, akkor aznap megint egy plusz táska.

Nálunk egy gyereknek van olyan tanára, hogy alsóban csak az aznapi házival érintett füzeteket könyvet kell hazahoznia, neki akár egy vászontáska is elég lenne - minden könyv az iskolában van, és annyira jók a tanárai, hogy itthon egyáltalán nem is kell tanulnia, mégis ötös. Vicces, hogy ugyanabban a suliban tanít mindhárom tanár.

2021. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Én is most vagyok így, kikerestem a "legmenőbb" táskákat, ergobag, herlitz, belmil, topgal, kinéztem hány centitől javasolják és berendeltem egy topgalt, mert az tetszett a gyereknek. Irgalmatlan nagy és nehéz, most vehetek másikat..


A következő taktika a próbálgatás, bementem egy müllerbe, meg egy pirexbe, a herlitznek volt a legkönnyebb és szimpibb táskája(egy típus, a többi nehéz), de az nem tetszett a gyereknek.., az arsuna nehéz és nem jön be a gyereknek, az ergobag pedig furcsa formájú és szintén nem tetszik neki. A lollipop valami noname semmilyen márka, de olyan könnyű a táskájuk, mint a herlitz legkönnyebbje, csak tartok a minőségtől, mert árban ugyanott van, 20 felett.


Meg ugye a méretet sem tudom belőni, a gyerek 124 centi, 20 kiló, a herlitz legkönnyebb táskája a legkisebb is, az pont passzol a gyerek hátára, de elnézve a többi táska nagy méretét, félek, hogy nem fog beleférni minden, ami kell. Általában napi 6 órányi holminak benne kell lennie, mert a gyerekek írnak otthon házit, ahhoz meg kellenek a könyvek..


Más stresszelek rajta nagyon én is, főleg mert a gyerek nem szereti a lovakat, meg a balerinákat, amikkel ki is esett a lánytáskák nagyrésze, és ugye fontos szempont, hogy cuki legyen, de "ne legyen babás"..


Aztán elnéztem, hogy használtan 4-5 ezerért hozzávágják a szinte hibátlan herlitzeket meg arsunákat az emberhez.. lehet használtból kellene egy kollekciót venni, aztán majd váltogat.


Nem tudom hogy fogja elbírni a cuccokat, a topgal táskába beleraktam egy közepes szótárat, meg egy nagy képeskönyvet és egy harrypottert és hátradőlt vele a gyerek..

2021. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

120 cm volt a fiam elsőben és az unipap táska (akkor 10e alatt vettük, tecsóban) pont tökéletes méret volt. 2 év után kinőtte, nem ment szét. Volt, aki 4 évig hordta az osztályból.

Volt, aki a kínaiban vett párezerért táskát. És inkább vettek minden évben újat, amilyen a gyereknek éppen tetszett. Igaz, 4. félév (karantén) után kezdtünk órarend szeriont pakolni. Előtte max 1-2 füzet vagy könyv jött haza, elsőben ennyi sem.


[link]

[link]

[link]

ezek szerintem pl teljesen rendben vannak

2021. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is, és ami meglepő, hogy 650 grammosak, de félek megvenni, mert minőségtelen, hátha rosszat tesz a gerincének, vagy szétesik! A lányom topgalja 950grammosnak hazudja magát, de én inkább cipelnék egy másfeles vizet, mint azt a táskát, egyszerűen nehéz és rohadtul kényelmetlen..


Ha nem lennék sznob és túlaggódós, megvenném az egyik gagyit, amit a 7es linkelt, cukik, jó elosztásuk van és könnyűek, bár kicsit olcsó a mintájuk, de gyereknek megfelel.


Én most ezen gondolkozom


[link]


De a gyereknek nem nagyon jön be, azt mondta "közepes"

2021. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Olyan kell, ami tetszik a gyereknek. Mi baja lehet a gerincének? Több generáció felnőtt fapados iskolatáskákkal, hátizsákokkal meg anélkül. A gyerek úgysem cipeli sokat, ha messze van a suli, akkor max a parkolótól az osztályig. 1-2. osztályban meg úgyis ott van még a szülő vele, besegít ha kell suli felé és hazafelé menet is.
2021. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
A körülményektől függ. Az enyémnek állandó terme volt, csak hétvégére kellett haza vinni a könyveket, akkor sem mindet, így gyakorlatilag mindegy volt, meg 4.osztályig kísértük vagy vittük a suliba, így alig hordta a táskát. Arra figyeltem, hogy alapból könnyű legyen, széles vállpánt és szivacsbetétes, ergonomikus rész a hátnál. Elsőben annyira sok tantárgya nem lesz, a rajz felszerelést pedig biztos a suliban kell tartani, a tornacucc meg külön tornazsákban lesz, így nem kell, hogy méretre nagy legyen. Már nem emlékszem, hogy milyen márka volt, csak ezekre a szempontokra. Átlag kétévente vettünk új táskát. Szerintem elsőben nem kell drága táskába beruházni ezek miatt. A kerekes táskát felejtsétek el abban az esetben, ha sokat kell lépcsőzni!
2021. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!