Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Èrdemes 7. osztályos gyerkőcne...

Èrdemes 7. osztályos gyerkőcnek félévtől Waldorf suliba menni?

Figyelt kérdés

Jó képességű, okos gyermek. A normál suli kikészíti, enyhén depressziós iskolakezdéskor, és mikor visszaálltak a digitális tanítás után.

Szülőként érzem, hogy nem a hagyományos iskolamodell a megfelelő a gyermekek (főleg nem az enyém) számára. Az apjával mindketten több diplomával rendelkezünk, de számunkra az a fontos, hogy érezze magát jól a gyermek. Nem pedig az, hogy a szüleit követve mindenáron diplomás legyen.

1 ismerőstől tudok érdeklődni, ezért mások tapasztalatára is kíváncsi vagyok.



2021. nov. 8. 09:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
93%

7-es

Talán azért, mert Waldorfos csoportban csak csupa pozitív tapasztalatot találhatsz?!

Engem most vett be a barátnőm egy ilyen csoportba, mert egy másfél éve az a heppje, hogy ő most épp másként gondolkodó. És mivel az ovis kislánya egy kis neveletlen, elkényeztetett kölyök, most kitalálta, hogy majd Waldorf suliba küldi, mert ő is emlékszik, hogy milyen nehéz volt neki a hagyományos oktatási rendszerben.

Megjegyzem, anyukát nagyon rég óta ismerem, és én két okot látok a sikertelensége, szenvedései mögött: egyrészt a szülei tojtak a taníttatására, ilyen 'azért van az iskola meg a tanító néni' hozzáállással, és inkább gyártották sorozatra a kistesókat... Másrészt meg hát - hiába barátokról vagy jót vagy semmit, de - nem ő a legélesebb kés a fiókban. Nagyon naiv, bármit meg lehet vele etetni, isten tudja hanyadik mlm-be ugrott már bele, és a valódi munka persze büdös neki, ő önmegvalósítani akar.

2021. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%
De mi az, ami miatt kikészül a normális iskolában?
2021. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%

Mi sem vagyunk teljesen elégedettek az oktatási rendszerrel,így felmerült bennem, hogy átviszem waldorfba a most 5.es gyerekem.


2 dolog miatt nem tettem vegül. Az egyik,hogy szerintem ez nem dolgozó szülők gyerekeinek van kitalálva. Fesd ki a termet, havonta szülői estek 16 órakkor,fél 5kor maximum haza kell menni....

Másik. Tavaly sikerült a lányomnak egy walforfos kislánnyal megismerkednie. Negyedikes létére még nem olvasott normálisan. Az én gyerekem se egy zseni,de ez gáz.

2021. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Elnézést, tènyleg nem vàlaszoltam egy kèrdèsre.

A sulival az a baj, hogy ô nagyon szabad lèlek, nehezen veszi a kötöttsègeket. Ez nem is az iskola hibàja lenne, de a szètcsúszóban lèvô vezetès nagyon rossz körülmènyeket teremt. Pl. gyermekem megalàzta egy tanàr, ès mèg neki kellett elnèzèst kèrnie, szervezetlensèg, rossz tanàrok (nem mind). Nem elfogultság, de tènyleg jó kèpessègû, mègis ritkàn van sikerèlmèny, mivel ott a “nemtudàsra” hajranak. Úgy èrzem, hogy neki màs típusú iskolàra van szüksège. Utàna nèzek egyèb lehetôsègnek is, ez csak egy opció.

2021. nov. 8. 11:50
 15/31 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon szabad lélek? Magyaran xarik a szabályokra. Itt nem a Waldorf a megoldás, hanem a nevelés, bár hetedikben már sokra nem jutsz vele...

"Pl. gyermekem megalàzta egy tanàr, ès mèg neki kellett elnèzèst kèrnie,.."

Ennél én kivertem volna a balhét, de a többi nem az iskola hibája.

2021. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezt a problémát egy sima iskolaváltás megoldaná. Mmint nem a szabadlélek-dolgot, mert azzal nektek kell tudni mit kezdeni. 13-14 évesen ne vegye nehezen a kötöttségeket, azt majd ha dolgozik és magát kell eltartani. Addig igenis van kötelessége: a tanulás.
2021. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Mi is kiàlltunk a gyerekèrt, csak màr nem akartam annyit sztorizni.

Tanul, nem hàtràl ki a tennivalók elôl.

Neveljük rendesen, udvarias, szófogadó, tisztelettudó.

Mèg beszèlek pàr pedagógussal, mert lehet, hogy elèg az iskolavàltàs.

2021. nov. 8. 12:09
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, én meggondolnám.

Amikor itthon indult a waldorf, még oké volt.

De ma már leginkább magatartászavaros gyerekek gyűjtőhelye, akiknél a szülő el nem ismerné, hogy a kölyök neveletlen, inkább a nem neki való a hagymányos iskola dumával alternaítvba viszi. Ahol aztán semmit nem javul, pont olyen neveletlen marad.

2021. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen neked is!
2021. nov. 8. 12:36
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ismerősöm tanít Waldorfban, azt mondta, hogy csupa kivizsgálatlan sni-s gyerekkel van tele.

Amúgy az enyém meg pont sni-s. Az óvodában nagyon mondták, hogy nem fogja bírni az iskolát, vigyem a Waldorfba. Mivel én eléggé utánanéztem a dolgaiknak, próbáltam elmagyarázni az óvó néninek, hogy a gyerekem adhd-s, és nekik nagyon szabályozott kerek kellenek, különben szétesnek. A Waldorf nekik nagyon szabad, ott nem éreznék jól magukat. Egyébként meg nem is fogadnak sni-s gyereket.

Erre óvó néni válasza:

-Tudom, hogy drága, de azért próbáljátok meg!

Szerintem az agyoniskolázott óvónők minden problémás gyereknek ezt javasolják, és aki meg nem néz utána, az azt gondolja, hogy azért, mert fizet, elviselik a gyerekének a hülyeségeit.

Visszatérve a gyerekedre, hány tanárral van baja? Az osztályközösséget mennyire szereti? Ha több tanár is rossz és az osztályban sem érzi jól magát, akkor váltsatok iskolát. Ha egy tanárral van baja, akkor meg meg kell értenie, hogy mindenhol van egy-két bolond tanár, és sajnos ő van hatalmi helyzetben. Tehát elküldheti magában a picsába, de fennhangon meg kérjen elnézést.

A lányomnál is ez van, a matektanár egy idióta, és sajnos az idén ő lett az osztályfőnök is. Az eddig 5 magatartású lányom hirtelen 3 lett. Meg is kérdeztem tőle a Krétában, hogy vajon mi történt. Erre közölte velem, hogy a gyerekem beszélget órán. Hát, érdekes, egy beírása sem volt. Az olyan fiúk, akik meg minősíthetetlen stílusban beszélnek a tanárokkal 4? Ah, mondtam a leányomnak, hogy sz..ni rá, sehova nem számít a magatartásjegy. Én meg visszaírtam a tanárnak, hogy majd elbeszélgetek a gyerekkel. Most mit tudsz csinálni?

Az más kérdés, hogy a kémia hármasért meg elővettem a gyereket. Tudom, hogy divat most ez a nevelés, hogy mindenért a tanár a hibás, meg "Szard le az iskolát", hogy egy híres gyerekpszichológust említsek, de ezzel én nem értek egyet. Lehet, hogy soha nem fog neki kelleni az a tananyag, amiből hármast írt, de most ez a dolga, vegye komolyan.

2021. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!