Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Èrdemes 7. osztályos gyerkőcne...

Èrdemes 7. osztályos gyerkőcnek félévtől Waldorf suliba menni?

Figyelt kérdés

Jó képességű, okos gyermek. A normál suli kikészíti, enyhén depressziós iskolakezdéskor, és mikor visszaálltak a digitális tanítás után.

Szülőként érzem, hogy nem a hagyományos iskolamodell a megfelelő a gyermekek (főleg nem az enyém) számára. Az apjával mindketten több diplomával rendelkezünk, de számunkra az a fontos, hogy érezze magát jól a gyermek. Nem pedig az, hogy a szüleit követve mindenáron diplomás legyen.

1 ismerőstől tudok érdeklődni, ezért mások tapasztalatára is kíváncsi vagyok.



2021. nov. 8. 09:37
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos és részletes válaszod.

Több tanárral is gondja van.

Megcsinálja a szorgalmit, erre a tanár kitépi a lapot a füzetéből… Mert vonalas füzetbe írt. Értem, mi a gond, de nem ez a hozzáállás. Másolhatta az előző oldalakat is. Ez épp a legutóbbi történet.

Az osztályközösség jó, sok barátja van.

Félévtől váltunk, kérdés, hogy állami vagy Waldorf. Holnap megyek nyílt napra, akkor már előrébb leszek.

2021. nov. 9. 12:56
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó az osztály és vannak barátai, biztosan nem vinném el. A problémás tanárral kell beszélni, ha nincs változás, jelezni a felettesének.
2021. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
87%
Sokra nem mész vele, a tanárok egymást védik. Az kéne, hogy többen szóljanak, de a legtöbb szülő meg inkább elül, mert fél, ha szól, mégy jobban megszivatja a gyerekét. Valahogy a gyereknek kell megmagyarázni, hogy ne vegye fel.
2021. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos igazad van. Én nem szoktam hagyni a hasonló dolgokat. A fiam is tudja, mi a helyzet. Csak nehéz neki, mert ő szenvedi el a szituációkat.
2021. nov. 9. 14:44
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt próbáld meg, hogy bemész, és megkérdezed, hogy mi történt. Aztán megköszönöd az információt. Attól is tartanak, ha bemegy a szülő. Veszekedni nem érdeme, annál inkább rászáll a gyerekre. Nálunk úgy látom inkább az jött be, ha rákérdeztem, de aztán nem mondtam véleményt. Ebből látja, hogy azért nem csinálhat amit akar a gyerekkel, mert téged érdekel.
2021. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez hasznos tanács.
2021. nov. 9. 21:37
 27/31 anonim ***** válasza:
8%

Az is kérdés, hogy az osztályfőnökkel is van-e baj. Mert ha nincs, vele mindenképpen érdemes beszélni, általában védik a "gyerekeiket".

Nálam talonban lenne az alsós osztályfőnök is. Imádja a fiamat, és bár már nem hozzá tartozik, továbbra is figyel rá nagyon, bármi van, meg lehet vele is beszélni.

2021. nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
90%
Ofővel vigyáznék. A tavalyi nálunk mindent felnagyítva, kiforgatva mondott vissza a kollégáknak. Az idei meg kijelentette, hogy neki senki ne panaszkodjon a kollégákról, mert ő nem foglalkozik ilyesmivel.
2021. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
81%

A Waldorf iskola egy valamire jó:gyermekmegőrzésre.

Másra nem,főleg nem tanításra,oktatásra.

2021. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Saját tapasztalat utolsó, vagy hallottad valahol?
2021. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!