Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik iskolát választanátok?...

Melyik iskolát választanátok? Közeli versenyistálló vagy távolabbi lazább, gyerekbarát gimnázium?

Figyelt kérdés

Lányom 8. osztályos, továbbtanuláson gondolkodunk. Kb. 4,5 az átlaga, de talán lenne esélye bekerülni egy közelebbi gimibe. Gyakorlatilag minden ismerősöm azt mondja, hogy ne menjen oda, mert nagyon nehéz. Hogy nem bírná, ahhoz nem elég szorgalmas stb. A férjem meg azt mondja, hogy majd belejön, nem baj, ha terhelik.

Ami neki tetszene az a másik városban egy suli, de át kéne szállni, vagy menne kollégiumba. A nyelv ott is erős, viszont a többit nem veszik komolyan annyira, állítólag. A gyerek kollégiumot akar, de mi féltjük nagyon. Busszal kb. 40 perc, azt nagyon nem akarja. Hozzáteszem, hogy a közelebbi suliba is utazni kéne, csak ott nem kell átszállni.


2021. nov. 9. 13:33
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
84%
Nem az a kérdés, hogy bírná-e a gyerek, hanem az, hogy van-e értelme egyáltalán. Szerintem nincs. Ahhoz, hogy sikeres szakember legyen belőle, nem kell 14-18 között tudatosan megpusztulni. Bőven jó egy átlagos, barátságos közeg, amiben nem gyűlöli meg a tanulást, nem lesz gyomorfekélye és idegbaja, és ne adja Isten még az önképe is egészséges marad.
2021. nov. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én is egyetértek, de a távolabbi gimibe ingázni meg mindenki szerint túl megterhelő lenne. A kolitól féltjük. Próbáltam szakgimi felé terelgetni, de nem tetszik neki egyik sem.
2021. nov. 9. 13:38
 3/51 anonim ***** válasza:
42%

1. Busszal kb. 40 perc - ehhez nem kell koli, és félteni sem kell tőle, bőven elég nagy már hozzá!

2. A "versenyistálló" nem rossz. Igen, ebben a korban terhelni kell a fiatalokat, semmi baja nem lesz attól, ha nem sík h*lyén jön ki a középiskolából. Nem az érettségi miatt, azt egy macska is meg tudja írni, hanem a közeg miatt. Hogy ne csak melegedjen! Hogy szokjon hozzá, hogy vannak elvárások, hogy legyen igényes önmagával szemben, hogy tanuljon meg tanulni, nehezebb feladatokkal megküzdeni.

3. Ha a távolabbi suli nem túl rossz, akkor persze, rábíznám a döntést (de bejárósan, nem kolival). Én azért arra biztatnám, hogy a lehető legerősebb suliba menjen, ahová képes bejutni.

2021. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy leírtad, szerintem elég értelmes gyermeked van, én azt mondom, bízz benne és az ő választásában! Egyszer úgyis el kell engedned a kezét, nagyon nehéz dolog ezt megtenni 14-15 évesen, de hidd el, hogy nagyon sokan voltak/vannak/lesznek így, és minden a legnagyobb rendben!

Tapasztalatom szerint ezzel sokkal több jót teszel neki (hálás lesz, hogy megbízol benne, önállóságra lesz nevelve, sokkal talpraesettebb lesz). Hidd el, annak nincs párka, ha ott és azt tanulhatna, amit szeret. Ha valami mégsem a számításaitok szerint alakulna, a mai világban szerintem bármikor válthattok is.

2021. nov. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
95%

A gyerek azért akar a távolabbi suliba menni, hogy kollégista lehessen?

Az általános amibe jár, mennyire kemény suli? Gondolom már készül a felvételire, nagyjából hány pontra ír meg 45 perc alatt egy matek és magyar régebbi felvételit?

2021. nov. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
85%
Legrosszabb esetben menet közben is lehet váltani. Nem célravezető, ha előre félted tőle, hallja ezeket a megbeszéléseket a feje fölött, hogy mi nem menne neki meg mitől lenne biztosan idegbeteg meg mitől utálja meg a tanulást. Az a rossz suli, ahol sokat követelnek, de keveset tanítanak. Viszont ahol jók a tanárok, ott az olyan tantárgyakat is simán tudja élvezni az ember, amiből nincs annyi tehetsége. Kolinak én sem örülnék, szerintem elég felelőtlenek ahhoz még. Nálunk is volt gimiben koli (pedig az egy egyházi versenyistálló volt), hát ott havonta volt valami botrány.
2021. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Ő a távolabbi sulit akarja. Ezt amúgy nem ő találta ki, én vetettem fel, mint egy lehetőséget, és ő ráharapott. Szerintem sincs annyira messze, még busszal sem, de nem akar ingázni. A kolit szeretné, és fél is tőle egyszerre. A férjem mindenképp a közelebbi sulit akarja, és eléggé haragszik rám, hogy miért hoztam fel a másikat.

A felvételit most kb. 30 (matek)-35 (magyar) pontosra tudja megírni. Ez nem is biztos, hogy az erősebb gimibe elég, de még addig gyakorolunk.

Egyébként az igaz, hogy alapvetően az lenne a jó, ha ő döntene, és ha meg is bánja, nem tud mást hibáztatni érte.

2021. nov. 9. 13:54
 8/51 anonim ***** válasza:
81%

"2. A "versenyistálló" nem rossz. Igen, ebben a korban terhelni kell a fiatalokat, semmi baja nem lesz attól, ha nem sík h*lyén jön ki a középiskolából. Nem az érettségi miatt, azt egy macska is meg tudja írni, hanem a közeg miatt. Hogy ne csak melegedjen! Hogy szokjon hozzá, hogy vannak elvárások, hogy legyen igényes önmagával szemben, hogy tanuljon meg tanulni, nehezebb feladatokkal megküzdeni."


Te se jártál ilyen helyre! Én igen, ilyenben nőttem fel. Rossznak tartottam magam, mert 4.7-tel az osztályátlag alatt voltam. Szerinted? Mennyire tanultam meg küzdeni? Azt tanultam meg, hogy akárhogy küzdök, soha nem leszek elég jó, hogy gyenge képességeim vannak és szart se érek. Aztán kiléptem az életbe és 10 év kellett, hogy rájöjjek, hogy ez egyáltalán nem átlagos és még pár év terápia ahhoz, hogy most már ne nézzem le magam annyira. Mert a képességeim szerint sokkal többet is elérhettem volna, de hát én az osztály "alja" voltam, szóval neki se futottam az igazán nehéz dogloknak, mert az nem nekem való, arra ott vannak a nálam jobbak, ugye.


Soha nem tenném ugyanezt a gyerekemmel, most, hogy már tudom, mit okoz.

Nem ér ennyit semmi sem.

2021. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
82%
Azért majd még élesben kiderül, milyen lesz az a felvételi. Van, aki sokkal jobban vagy sokkal rosszabbul teljesít, mint a gyakorlásnál.
2021. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
65%

Tipikus esete mikor és bocsi - hülye- szülő nem a gyerek érdekeit nézi. Nem nektek kell abba a suliba járni hanem NEKI! NEKI KELL, HOGY TETSZEN, NEM NEKTEK.


Mi baja lehet ha kollégista? Meséld el. Én is kollégista voltam 60 km-re. Tudod mi volt benne jó? Hogy önmagam lehettem, hogy sok barátot szereztem, hogy sokkal önállóbb lettem. Hogy nem lihegtek a szülők a nyakamban. Volt napirend, rutin.


Ne azt nézd neked meg férjednek mi a jobb hanem amit a gyereked szeretne.

2021. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!