Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik iskolát választanátok?...

Melyik iskolát választanátok? Közeli versenyistálló vagy távolabbi lazább, gyerekbarát gimnázium?

Figyelt kérdés

Lányom 8. osztályos, továbbtanuláson gondolkodunk. Kb. 4,5 az átlaga, de talán lenne esélye bekerülni egy közelebbi gimibe. Gyakorlatilag minden ismerősöm azt mondja, hogy ne menjen oda, mert nagyon nehéz. Hogy nem bírná, ahhoz nem elég szorgalmas stb. A férjem meg azt mondja, hogy majd belejön, nem baj, ha terhelik.

Ami neki tetszene az a másik városban egy suli, de át kéne szállni, vagy menne kollégiumba. A nyelv ott is erős, viszont a többit nem veszik komolyan annyira, állítólag. A gyerek kollégiumot akar, de mi féltjük nagyon. Busszal kb. 40 perc, azt nagyon nem akarja. Hozzáteszem, hogy a közelebbi suliba is utazni kéne, csak ott nem kell átszállni.


2021. nov. 9. 13:33
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

9-es, nem mondod? Erre még magamtól is rájöttem.

Ha izgul, lehet, hogy elrontja, vagy inkább megtáltosodik tőle, nem tudom. Még sosem volt ilyen helyzetben. Belőlem ezek a helyzetek mindig a legjobbat hozták ki, remélem rám ütött.

Sajnos a 8-ashoz hasonló élményben volt részem. Én 4,3 voltam egy ilyen iskolában, bár egyáltalán nem az utolsó helyen. A tanároknak az volt az alapelve, hogy csak az kaphat ötöst, aki náluk is jobban tudja. A matek hármast csak különtanárral tudtam hozni, és nálam csak egy jobb matekos volt az osztályban. Ugyanakkor a nyelvoktatás meg sehol nem volt a suliban, pedig azért mentem oda. Néha még most is rémálmaim vannak attól a helytől.

Persze nem vagyunk egyformák, lehet, hogy ő másképp reagálna az ilyen helyzetekre, lehet, hogy most már emberségesebbek a tanárok, én már rég voltam gyerek. Sok osztálytársam azt meséli osztálytalálkozón, hogy ő mennyire szeretett oda járni, és a gyereküket is oda íratták be. Szóval nem mindenkire hatott úgy, mint rám. Én a közelébe sem megyek, ha nem muszáj a mai napig sem.


Szóval nem tudom, de emiatt én is inkább a távolabbi iskolát szeretném. Viszont a párommal nagyon nem jutunk dűlőre. Szerinte nagyon leterhelő lenne neki az ingázás. A barátnőim is lehurrogtak, a gyerek meg azt mondja, hogy miért kell nekem mindig másokra hallgatni.

2021. nov. 9. 14:06
 12/51 A kérdező kommentje:

Igen, jó lenne, ha ő döntene, de ha neki hagyom, akkor első körben azt mondta, hogy ő varrónő akar lenni. Na, azt már nem.

Kicsi még, nem ismeri a munkaerőpiacot, sok mindent nem tud, amit egy felnőtt igen.

Anyám varrónő volt, mesélhetnék, gyakorlatilag örült, ha talált egy munkahelyet, ahol egyáltalán hajlandók voltak bejelenteni. Persze, hogy minimálbérért, de bérletet nem fizettek. Hát, ne ilyen szakmát szeressen magának.

Nem tudom mi baja lehet, ha kollégista lesz. Én nem voltam középiskolában kollégista, csak valahogy ijesztő, hogy ennyire elengedem. Lehet, hogy ez is inkább a felnőttek félelme, nem a gyereké. Vagy velem mi lesz, ha ő nem lesz itthon?

2021. nov. 9. 14:12
 13/51 anonim ***** válasza:
17%
Nem iratnám a nehéz suliba, 40 perc utazás semmi, ez nem ingázás, nekem az összes sulim legalább 1 órára volt, nyilván nem lesz minden iskola egy saroknyira.
2021. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
27%

Ne szórakozzunk már, 14 éves, nem képes ilyen jellegű döntést meghozni a jövőjéről, felnőtteknek is nehéz, nem hogy neki. Nem a jó érzése fontos jóérzésből csinálja a hobbiját, a többit a szülőknek kell belőnie!


Esélytelen a koli, majd esetleg 16-tól. 40 perc ingázás egyébként semmi. Én beíratnám az erősebb suli, ha nem tetszik 10 osztálytól mehet kolizni a gyengébbe. Kapna segítséget. Én az ország 5. legerősebb gimijébe jártam(államik között), jó eredeményem volt pár közepessel, nem hatott meg akkor sem, ha ezzel kilógtam tanulmányban(legbénább 10 gyerekben voltam benne). Sok ötös érettségi, nyelvvizsgákat és egy 98%os érettségit hoztam össze. Jó a jó gimi, kevésbé züllött a közeg, bár nálunk is voltak cifrák(drogos, sokatszexelő), de nem volt vészes. Nem adnám be zülleni a gyereket gyengébbe, amíg nem próbáltuk az erős sulit. Én is mérges lennék a párod helyében, ezt ketten kell meghoznunk, a gyerek véleményét csak meghallgatjuk, de a döntés a miénk.

2021. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
79%
Lehet lepontozni annak, aki azt mondja nem kell kollégium. Én csak 30 km-re laktam az iskolától, de hajnalok hajnalán kellett kelni, mert korán indult a vonat. Kikészültem tőle, hazamentem és bezuhantam az ágyba, leromlott a tanulmányi átlagom, csak a 2-esre hajtottam, meghíztam, csak ettem és aludtam. Alig vártam a hétvégéket, hogy alhassak. Míg más bulizni járt, én aludtam.
2021. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
76%

A kollégiumra reagálnék első sorban. Az én bátyjám nyolcadik után kollégista lett, igaz, hogy nem 40 percre, hanem az ország másik felében (képzőművészetibe ment, az nem terem minden sarkon). Ő nagyon elkutyulódott, bár Ő extrém eset. Huszonévesen már komoly alkohol- és drogproblémákkal küzdött, most 46 éves, az egészsége annyira tönkrement (amúgyis volt alapbetegsége, amire tojt magasról), hogy többször műtötték, szétmentek a belei, most sztómája van élete végéig. A szüleim minden követ megmozgattak anno, évek teltek azzal, hogy segítsenek Neki, az utolsó évben ki is vették a suliból, de akkor már késő volt. Sajnos, az Ő élete teljesen félrement, lehet, hogy ez más iskolában is megtörtént volna Vele, de azt gondolom, ha a szülői házban maradt volna és a városi suliba járt volna (persze, nem akart, mert festőművésznek készült, ezt nem nyújtotta volna egyik városi középsuli sem), nagyobb lehetett volna a szülői kontroll...persze,az én szüleim is úgy érezték, hogy támogatni akarják Őt az álmai megvalósításában. Én is ezt gondolom most, háromgyerekes anyaként, viszont a gyomrom görcsbe rándul, ha arra gondolok, el kellene engednem majd egyszer a fiamat (aki most még csak 8 éves, a húgai meg kisebbek). Tudom, hogy ez az élet rendje, mégis a bátyjám esete olyan mértékű seb a teljes családom lelkén, hogy elborzadok a gondolattól, hogy egy 14 éves kisgyerek önállóan élje az életét a hét hét napjából öt nap.

A versenyistállóról alapvetően nem vagyok jó véleménnyel, szerintem arra születni kell: intelligencia, értelem (ez alatt a lexikális tudást is értem) hihetetlen szorgalom, küzdeni akarás, az ezekkel a tulajdonságokkal rendelkező gyerekek csodákra képesek egy versenyistállóban, az átlag viszont tönkremegy.

A távolabbi könnyebb suli a szimpatikus a lehetőségeitek közül, a 40 perc ingázás pedig teljesen belefér. Én középsuliba Budapestre kerültem (nem koleszba, anyukám költözött velem, Ő is itt kezdett új munkahelyen). Zuglóban laktam, a 6. kerületbe jártam be gimibe. A 40 perc Budapesten kifejezetten kevés idő egy ingázó számára, itt sokkal nagyobb távolságok vannak, főleg tömegközlekedéssel, ha nem a szomszéd kerületben tanulsz (bár a tömegközlekedés sokszor még a szomszéd utcába is nyögvenyelős), akkor 40 percnél is többet ingázhatsz. Szval az nem sok.

A koleszba még visszatérve, Budapestre kerültem vidékről gimibe, én anyukámmal laktam, de volt sok kolis osztálytársa. Hát, sosem irigyeltem őket. Amíg én hazamentem az anyukámhoz, az otthoni ízeket ettem, anyukám megölelt, ha kellett (már pedig egy kamasznak nagyon is kellhet az érzelmi támogatás), ki tudtam pihenni magam, addig a koleszos lányok folyton nőgyógyászati gondokkal küzdöttek, nem egyszer volt csótányinvázió náluk, panaszkodtak, hogy nehezen pihennek, mert megy a ricsaj. Szval nem volt irigylesreméltó a helyzetük, biztosan nagyon önállóak lettek, de én sem panaszkodom, sőt. Az önállóság nem feltétlenül következik a szabadjára engedésből (én több hátrányát látom, nyilván a bátyjám miatt), mint, ahogyan az sem egyértelmű, hogy a koleszos lét hatalmas buli, én is sokat buliztak a barátaimmal, persze, időre haza kellett mennem, de így felnőttként hálát adok anyukámnak, hogy vigyázott rám.

2021. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
79%

És? Én BP belvárosban tnaultam, volt, aki ÉRDről járt be, más Szentendréről, Békásmegyerről, Soroksárról.. 1.5 órát utaztunk kb. Az undorító perverz férfiakat és a sok erőszakos fogdosást leszámítva(ami egyébként brutális volt) semmi bajunk nem volt tőle. Különórák természetesen 7-8 óra után a belvárosban még, házi otthon, 9re végeztünk, aztán még kockultunk 10-11 ig, keltünk 6:30kor, hogy 8ra beérjünk apró késésekkel.


Szerintem jó volt, csak azok az undorító emberek ne lettek volna, de gondolom ez csak BPn jellemző, itt van akkora tömeg, hogy büntetlenül megtehetik..

2021. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
9%
Milyen gyakran történt ez? Itt élek és még cska nem is láttam ilyet. Mivel védekeztetek? Hogy lehetett ez rendszeres? Kinek szóltatok? Ez nem így működik, ahogy írod!
2021. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is a kolis osztálytársaim egy külön kaszt voltak, ennek minden előnyével és hátrányával. Biztos jóval önállóbbak lettek, de... Na szóval korai szerintem is ennyire elengedni a gyeplőt és ekkora időarányban a kortársi befolyásra bízni őket. Nálunk is sok hülyeséget csináltak, többeket ki is csaptak aztán füvezés, pia miatt, kavarásokról is folyton ment a pletyka. Mint egy folytonos tiltott/titkos házibuli. (Közben pedig sokan élték meg úgy, hogy akkor biztos otthon nem kellettek eléggé.) Pedig az egy erős egyházi gimi volt, nagyon szigorúnak hirdetett erkölcsökkel, elvileg nagy lelkizési lehetőségekkel és többségében elég gazdag gyerekekkel. 40 perc meg sajnos semmi, több barátnőm járt nálunk is be Budapest belvárosba Gödöllőről, Martonvásárról, Budakalászról... de még mittudomén Hidegkútról vagy Rákospalotáról is egy-másfél óra volt nekik beérni, pedig az még Budapest. Ők mondjuk szerintem nem is kaptak volna kollégiumi ellátást, akkora volt a túljelentkezés. (De nem voltak fogdosós élményeik tudtommal még a vonatozóknak se, bár nem ilyen későn jártak haza (általában együtt mentünk többen a pályaudvarig).)
2021. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
96%
18-as, te fiú vagy gondolom.
2021. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!