Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik iskolát választanátok?...

Melyik iskolát választanátok? Közeli versenyistálló vagy távolabbi lazább, gyerekbarát gimnázium?

Figyelt kérdés

Lányom 8. osztályos, továbbtanuláson gondolkodunk. Kb. 4,5 az átlaga, de talán lenne esélye bekerülni egy közelebbi gimibe. Gyakorlatilag minden ismerősöm azt mondja, hogy ne menjen oda, mert nagyon nehéz. Hogy nem bírná, ahhoz nem elég szorgalmas stb. A férjem meg azt mondja, hogy majd belejön, nem baj, ha terhelik.

Ami neki tetszene az a másik városban egy suli, de át kéne szállni, vagy menne kollégiumba. A nyelv ott is erős, viszont a többit nem veszik komolyan annyira, állítólag. A gyerek kollégiumot akar, de mi féltjük nagyon. Busszal kb. 40 perc, azt nagyon nem akarja. Hozzáteszem, hogy a közelebbi suliba is utazni kéne, csak ott nem kell átszállni.


2021. nov. 9. 13:33
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
79%
Versenyistállót csak akkor választanék, ha direkt erre lenne igény. Az ilyen sulikban azokkal a diákokkal szeretnek foglalkozni, akik adott tantárgyakból kiemelkedően teljesítenek és képesek országos, akár nemzetközi versenyeken részt venni. Ha ilyen jellegű ambíció nincs, akkor biztosan nem vinném oda a gyerekem, csak folyamatos csalódás érné, amiért nem tud úgy teljesíteni, mint a társai, továbbmegyek, a jegyei sem lesznek olyan jók, hiszen nyilván az 5-ös az lesz, aki OKTV-re készül, örülhet, egy közepesnek, vagy egy gyenge 4-esnek .
2021. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
56%
2 8-nak: tévedsz, Budapesti TOP 10-es gimibe jártam. Igen, sokan voltak sokmindenben jobban nálam. Igen, ez néha nekem is keserves volt. Azért én is hoztam úgy egy 4,8-5-ös átlagot, hogy finoman szólva nem roppantam bele a tanulásba. És igen, a suli falai közül kikerülve én is érzékeltem, hogy sokmindenben sokkal jobban teljesítek másoknál, nem annyival jobbak nálam, mint a ahányan a gimiben voltak. Ennek ellenére a gimiben is voltak szép sikerélményeim. És arra is rájöttem, hogy erőfeszítés nélkül teljesítek olyan dolgokat, amibe más talán bele se kezd. Nekem továbbra is az a véleményem, az a jó, ha egy tinédzser annyira kihasználja az agyi kapacitását, amennyire csak lehet.
2021. nov. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
85%
Az erős gimibe iratnám a saját példámból okulva. Inkább 4 évig pisiljen vért, mint 40.
2021. nov. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Én sem érzem vészesnek ezt a ingázást, de a család ellenem van. Pedig én is inkább azt gondolom, hogy szálljon fel a buszra, mint kerüljön ki a családi kötelékből.

Én egyetemen voltam koleszos, ott hatalmas buli volt, de láttam ott is szétesett embereket.

Köszönöm szépen a sok választ.

2021. nov. 9. 16:18
 25/51 anonim ***** válasza:
76%
Én azt mondom, az iskolaválasztásban az övé legyen a végső szó, de a koli dolgában ne engedj! Szerintem is ráér egyetemen kolisnak lenni! Ha nem problémás a család, akkor egy tinédzsernek a családjában van a helye, ha van rá mód.
2021. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
88%

Na szép sorban.

A 40 perc háztól házig az NEM INGÁZÁS, max közlekedés. Ennyiért fel sem merülne Budapesten belül senkiben a kollégium. Az átszállás meg, ha nem űrrakétáról-helikopterre történik, akkor nem is értem, hogy merül fel problémaként.

És nem a km számít, az én lányom egy 20 km-re lévő suliba szeretne menni, ami nem távolság, de sajnos a tömegközlekedés miatt másfél óra. Itt már elgondolkodik az ember a koleszon.

De ez nekem is a gondom, hogy nem nagyon akaródzik kiengedni a gyereket a családi kötelékből, és félek, hogy szétesik, elzüllik, elkanászodik. Még meglátjuk addig.

Viszont a versenyistálló szerintem jó dolog. Én is olyanba jártam, én is közepes tanulóban számítottam ott, és csak most, hogy a gyerekeim felső tagozatosak kezdem meglepve tapasztalni, hogy okosabb vagyok a többi szülőnél pl. A munkahelyeimen ezt sosem tapasztaltam. Jó alap volt mindenhova a versenyistálló gimnázium.

Ha az én gyerekemben lenne ennyi kitartás meg munkakedv, de sajnos nincsen, akkor menne ő is a top gimibe.

2021. nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
20%

Mivel nagyobb városban nem lennének ilyen gondjaitok, ezert kétlem, hogy fazekas szintű suliról beszélünk. A legjobb sulik Pesten és megyeszekhelyeken vannak, ahol bőven lehet máshova is menni városon belül...


A nehéz suli akkor nehéz, ha a gyerek nem tehetséges, hanem csak magolással és 100 féle felvételi előkészítővel tolják be a szülei. Ha ez lenne, akkor ne menjetek oda.


Mit akar amúgy a gyerek? Ha egyetemet és diplomát, akkor irány a nehezebb suli. Ha valami szakmát szerezne, akkor irány egy olyan. Gyenge gimibe járni a legnagyobb hülyeség. Kijön egy szar érettségivel, használható végzettség nélkül, aztán nézhet körbe OKJ képzésért, de azt épp most építik le.

2021. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

Az egyik suli 12 km, és gyakorlatilag háztól házig megy a busz, a másik 22 és át kell szállni. Szerintem sem sok, de a család kapálózik ellene. A kérdés az az, hogy mennyire pontos a busz, amit a menetrendből nem tudok megállapítani, és sajnos nem ismerek senkit, aki ezzel járna. Amikor én voltam gyerek fél órákat késtek a buszok, szóval akkor ezzel elkésne minden nap.

A gyenge gimi egyáltalán nem hülyeség. Simán leérettségizik, akár 4,5-ösökre, és utána senki nem fogja tőle kérdezni ezeket a dolgokat, az egyetemen mást tanulnak. Viszont egy könnyű gimiben jobb pontjai lehetnek, mint egy nehézben. Ezt viszont tapasztalatból mondom, mert én annak idején a 4,3-mal kevés helyre jutottam volna be, pedig a tudásom sokaknál több volt. A gyenge alapítványi gimikből meg mennek a jobb egyetemekre a gyerekek, mert jók a jegyeik.

2021. nov. 9. 18:31
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagyon nehéz gimiben kezdtem. Kötelező volt a kolesz hozzá (esti foglalkozások miatt)

A sulit utáltam. Sosem volt sikerélményem, kudarcnak éltem meg h az eddig 5ös bizonyítvámyaimmal, sosem vagyok az élmezőnyben. Teljesen kikészített a suli.

Váltottam egy közepes gimire és maradtam koleszos, mert az ottani légkört nagyon szerettem.

Nagyon jól ment az új suli, végre élveztem az iskolai életet is. Sajnos a koleszt ott kellett hagynom családi okok miatt (a beteg dédimet kellett "felügyelni" délutánonként)

Nem züllöttem el a koleszban (azért ott is van házirend és keretek)

A bejárással se volt bajom, de hiányzott a koleszélet.

Simán felvettek az egyetemre a gyengébb gimiből is.

Ami jó volt így utólag, h az egyetemen már a tanulásra koncentráltam, hisz a koleszban már kibandáztam magam gimiben.

2021. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi egy központi feladatsor alapján zajlik, ugyanazt írja meg mindenki, ráadásul ugyanazzal a javítási kulccsal fogják javítani. Egy gyenge gimiben max. önszorgalomból vagy különtanárral tud egy emelt érettségire.
2021. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!