Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik iskolát választanátok?...

Melyik iskolát választanátok? Közeli versenyistálló vagy távolabbi lazább, gyerekbarát gimnázium?

Figyelt kérdés

Lányom 8. osztályos, továbbtanuláson gondolkodunk. Kb. 4,5 az átlaga, de talán lenne esélye bekerülni egy közelebbi gimibe. Gyakorlatilag minden ismerősöm azt mondja, hogy ne menjen oda, mert nagyon nehéz. Hogy nem bírná, ahhoz nem elég szorgalmas stb. A férjem meg azt mondja, hogy majd belejön, nem baj, ha terhelik.

Ami neki tetszene az a másik városban egy suli, de át kéne szállni, vagy menne kollégiumba. A nyelv ott is erős, viszont a többit nem veszik komolyan annyira, állítólag. A gyerek kollégiumot akar, de mi féltjük nagyon. Busszal kb. 40 perc, azt nagyon nem akarja. Hozzáteszem, hogy a közelebbi suliba is utazni kéne, csak ott nem kell átszállni.


2021. nov. 9. 13:33
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

Nem mondok neki semmit, csak leírtam itt az aggályaimat. Nem jogra akar menni, csak egy példát mondtam. Egyébként én 3 voltam matekból, közgázra akartam menni, nem vettek fel ilyen jegyekkel. Később levelezőn elvégeztem. Semmi gondom nem volt a főiskolás matekkal. Most is én készítem fel a felvételire matekból magyarból. Végül elértem a céljaimat, de előtte tettem egy vargabetűt. Szerintem sok időt vesztettem ezzel.

Egyébként az összes tanára azt mondja, hogy ne menjen az erős gimibe, mert ott el fog veszni. Nem én mondom, ők. Nyilván ők ismerik a gyerek képességeit jobban. Bár tudom, hogy sokszor a tanárok is lesajnálják a gyerekeket. Azért neki van egy elég erős figyelemzavara, ami megnehezíti a tanulást.

Egyébként az érettségi ugyanaz, persze tudom, képzeljétek! De továbbra is azt mondom, ha pl. nem akar fizika, földrajz, biológia tárgyakból érettségizni, felesleges őket abból hajtani. Aki akar, az meg járjon fakultációra.

2021. nov. 10. 10:53
 42/51 anonim ***** válasza:
80%
Én csak azt tudom mondani, amit a saját gyermekemmel tennék:engedném, hogy abba az iskolába járjon ahová szeretne, de nem engedném a kollégiumot 14-15 évesen. 40 perc az semmi. Egy átlagos budapesti, nem belvárosi gyerek is utazik ennyit minden nap gimnáziumba. Külső kerületben lakunk, tehát nem csak így hallottam, hanem tapasztalat.
2021. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
75%
És még annyit tennék hozzá, hogy eleve így kell feltenni neki a kérdést: helyi erős gimi, vagy könnyebb de bejárással, melyiket szeretnéd jobban. Nem muszáj olyan opciót felajánlani, amivel nagyon ellenérzésetek van (amúgy jogosan).
2021. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
75%
Most nézem, hogy 10 km különbségről van szó összesen... Hát ha minden reggel én vinném be, vagy csak a csatlakozó buszhoz, akkor sem engedném kollégiumba, sajnos én is túl sok volt kolist ismerek...Persze mind azt mondja szuper volt, buli, pia, fiúk,szülők otthon semmit sem tudtak az egészről, de azért na, inkább ne ennyi idősen, kell az a kontroll, hogy délután haza kell menni. Délután meg hazajön busszal, akkor már nem akkora baj ha késik picit, a buszon remekül lehet tanulni.
2021. nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. Egy dolgot megerősítettetek bennem, hogy koliba nem engedem. Amúgy a férjem egyértelműen a közeli erős gimit akarja, mondván, hogy majd belejön. Amúgy meg nem számítanak azok a tárgyak, amiből nem kell érettségizni, akár kettest is kaphat.
2021. nov. 12. 20:56
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
Én beírnám első helyre a közeli erős gimit, utána a távolabbi gyengét. Amúgy is így logikus.
2021. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Hát lehet, a férjem is ezt mondja. Amúgy lehet, hogy nem érdekel, ha mondjuk földrajz, fizika tárgyakból 2. A főtárgyak kellenek meg neki a biosz, mert úgy akar továbbtanulni. Lehet, hogy majd mondjuk neki, hogy a többi nem számít sehova. Én pl. nagyon a lelkemre vettem a földrajztanár szivatásait. Aztán nem is érettségiztünk belőle, bár az én időmben még minden tantárgy számított a továbbtanulásnál. Most úgy nézem nem annyira.
2021. nov. 12. 21:53
 48/51 anonim ***** válasza:
0%

En sajat szulovarosombol eljottem egy masik kisebbe mert nem akartam otthon lenni hanem mar kortasakkal szocializalodni akartam mindezt kollegiumba.. Semmi baj nincs vele Tanari felugyelet van.. Mi az h a szulotol kiveszik az iranyitast mint amit irt itt az egyik valaszolo???

Kortars kapcsolatoknak nagyon jot tett hogy 7 napbol 5 ot nem vagyok otthon. Itthon is mert allandoan osszekaptunk aprosagokon..

Tanari kontroll van... Elengednem a lanyt!!!!! En ha bejarnek 50 percet kellne buszozni 35 kilometerre..

Olyan koliba vagyok ami egy luxus, a tobbiek nm huznak le, inkabb tamogassuk egymast ha vlmi baj van..

egyedul vagyok egy 2 agyas szobaba mert nem koltozek be. Az az nagyon jol jartam

2021. dec. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy majd mondjuk neki, hogy a többi nem számít sehova" - szerintem nem helyes egyből arra nevelni, hogy sz*rul végezze el a feladatát, ami most a tanulás.

Inkább úgy kellene hozzáállni, hogy a fő tárgyaira koncentráljon, és "nem baj", ha a többi nem úgy sikerül, de azért legyen már benne igényesség, hogy a feladatát megpróbálja a tőle telhető legjobban elvégezni.

Persze, nem kell rágörcsölni, de attól még nem kell eleve sz*rni bele.

2021. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:

Jó, persze. Csak nekem annak idején senki nem mondta, hogy ne aggódjak, hogy pl. a földrajztanár hírből sem ismerte az ötöst.

Amúgy nagyjából eldőlt a kérdés, mivel most már alig egy-két tárgyból áll ötösre, marad a gyengébb gimi. Megmutattuk neki az útvonalat, hajlandó lenne rá. A kolit egyelőre nem szeretnénk, talán ha nagyon fárasztó lesz neki a bejárás, majd 10.-től.

2021. dec. 5. 11:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!