Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a helyes(ebb) megoldás,ha...

Mi a helyes(ebb) megoldás,ha 1 tantárgyból rendszeres a rossz jegy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6.-os lányom angolból sorozatosan rossz jegyeket hoz.Jelenleg 1.83 az átlaga. A többi tanulósabb tantárgy is 3-4 között mozog.Mindennap rákérdezek,hogy van-e házi,készen is van-e. A válasz mindig ugyanaz: volt és kész. Ma betelt a pohár,mikor kaptam az értesítést az újabb egyesről,mert megint nem volt kész a házija.

Elmondtam az elvárásaimat a tanulással és a jegyekkel kapcsolatban. Nem kértem,hogy színötösök legyenek,de azt igen,hogy az alap dolgokat,mint a feladott lecke meg legyen tanulva és ne legyen házifeladathiányból eredő rossz jegy.

Nem vagyok a fejlekiabálós szülő vagy a "sohatöbbet" típus,de ide kell már valami. Nem buták és nincs tanulási nehézségük sem,szimplán szerintem ott tartunk,hogy nem akar még leesni a tantusz,hogy most már kevés az,hogy az órán figyel és mostmár komolyabban neki kell feküdni a tanulásnak.

Kértem,hogy mostmár álljon neki tanulni és próbálja meg a félévi jegyét hármasra,az évvégi jegyét 4esre feltornázni. Tudom,hogy nem lesz könnyű feladat,de borzasztó sokat nem kérek. Ha kéri leülök vele tanulni és most kérés nélkül ez lesz,de mégsem ülhetek mindig ott vele.Mennie kell már magától is.

Sanda gyanúm,hogy az egyik ok a telefonhasználat lesz,ami elvonja a figyelmet a tanulásról.

Elsőkörben a telefonmegvonás elegendő lehet?Meddig ajánlott? A következő jobb jegyig?


2021. nov. 26. 11:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%

Én elveném azonnal és vissza sem kapná az év végéig ,ha kell neki telefon vennék neki buta telefont.

Mondjuk én kedves ,de ha kell nagyon szigorú vagyok nálunk nem rég lett tablet és Nintendo swisch el kobozva és a tanév végéig padlásra számüzve ,csak telefon maradt,mert azt ő maga vette de mobilnetetet én fizetem az otthoni netet szintén mi fizetjük úgyhogy kénytelen tanulással tölteni az idejét ha jóba akkar lenni velem.

2021. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha megcsinálná a házikat valószínűleg nem lenne lemaradva angolból. Azt sem mondanám, hogy ezek a leckék nyelvtani szempontból annyira egymásra épülnének. Vicc az iskolai nyelvoktatás. Szómagolás plusz házifeladatok zömében. Középiskolában az egészet kb elölről kezdik... Ha azt akarjátok, hogy tudjon angolul, akkor keressetek egy alternatív megoldást (nekem az anyanyelvi tanár volt a legjobb), ha pedig azt, hogy ne bukjon meg és írja meg a házit, akkor elég lesz elvenni a telefont. Én megkérdezném tőle, hogy szeretné-e az egész nyarat tanulással tölteni, vagy évet ismételni azért mert lusta volt megcsinálni a házifeladatokat.
2021. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Az hogy leülsz vele tanulni. Kamaszlány, ilyenkor nem ér rá a tanulásra csak akkor, ha valaki a körmére néz. Én szentül hiszem hogy ezt nem lehet elspórolni ha valaki azt akarja hogy a gyereke ne kallódjon.
2021. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Én már a második házi feladat hiány után megmondtam neki, hogy eljátszotta a bizalmamat. Minden nap minden tantárgyból bemutatja a leckét. Hiába mondja, hogy kész, már nem hiszek neki. Tudom, hogy nem minden szülőnek van erre ideje, de akkor legalább angolból meg kéne tenned.
2021. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%
Azért én azon is fönnakadnék, hogy a többi tanulós tantárgy 3-4 körül van. Általános iskoláról beszélünk! Persze műszakos gyári munkás így is lehet belőle, de ha valami többet szeretnél, akkor ezeken is javítani kell.
2021. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%

"Persze műszakos gyári munkás így is lehet belőle"

Legjobb barátnőm diplomával+okj-val gyárban van, a kollégái között van tanár végzettségű is. Attól, hogy valaki gyárban van nem feltétlenül tudatlan

2021. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28%

16!


Hát nagyon okos nem l3het, ha gyári munkasnak allt diplomával.... A végzettség és az értelem nem ugyanaz,


Kérdező!


Nincs telefon, ha nincs házi.

2021. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Az elvàràsok ès büntetès helyett esetleg segíteni neki? Megnèzni, hogy mi az, ami nem megy, ès azt gyakorolni? Ha elakadt valahol, akkor sem, ha elveszed a telefont, ès akkor sem, ha megbünteted. Nekem matekkal voltak gondjaim, ès bizony agyon is üthettek volna, az nem segített volna. Minden màsbòl ötös voltam. Ès mièrt ne lehetne leülni vele minden nap 15 percre segíteni? Pont tegnap ültem 1 òràt a lassan 16 èves, egyèbkènt kitûnô tanulò lànyom mellett, mert nem èrtette, amit tanult. Ha ùgy èrzed, hogy mindent megtettèl, àtnèztètek, mi nem megy, beszèltèl a tanàrral, kèrtèl külsô segítsèget, de ô nem foglalkozik a dologgal, akkor kell utànajàrni, mièrt nem.
2021. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
22%

"16 èves, egyèbkènt kitûnô tanulò lànyom mellett".

Hát ezért nem érted. Persze a legjobb tanuló is néha elakadhat valamiben. De ha kitűnő tanuló, akkor eddig nagyon nem kellett noszogatni, ugye?

Az én fiam sni-s. Ma 1 órát ültünk a törikönyv felett. Jött, hogy majd ő felmondja, elolvasta (kb 5 percig tartott neki amúgy). Persze bármit kérdeztem, nem tudta. Én oltári türelmes ember vagyok, és elkezdtem neki ismételgetni, vázlatot írtunk a táblára. Aztán fél óra múlva elkezdett bőgni, hogy miért nem hagyom már őt békén, hadd menjen játszani, miért kell elmondani mindent százszor? Mondjuk azért, mert hiába mondogatom, mint egy hülye papagáj, egyszer sem tudta visszamondani. Oltári dühös lettem rá. Határán voltam, hogy felpofozom. Megmondtam neki, a szemem elé ne kerüljön, de holnap kezdjük elölről. Azt hiszi, hogy kb. 5 perc alatt meg lehet tanulni felsőben is mindent. És amúgy ketteseket kap, de lassan feladom. Az enyém az gyári munkás lesz, az hétszentség. Esze ágában sincs megtanulni, és egyre több lesz az anyag, nekem meg erre se időm, se energiám.

2021. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
26%
15:54 remélem azzal tisztában vagy, hogy sok helyen leginkább gyári melók vannak. Hiába van egy jó diplomája, ha a környéken nincs nagy kereslet rá(vagy éppen keresnek olyan végzettséggel csak elküldik mert nincs gyakorlata) pénzügyi alap nélkül meg nem nagyon lehet elköltözni olyan helyre ahol könnyebben eltudna helyezkedni
2021. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!