Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a helyes(ebb) megoldás,ha...

Mi a helyes(ebb) megoldás,ha 1 tantárgyból rendszeres a rossz jegy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6.-os lányom angolból sorozatosan rossz jegyeket hoz.Jelenleg 1.83 az átlaga. A többi tanulósabb tantárgy is 3-4 között mozog.Mindennap rákérdezek,hogy van-e házi,készen is van-e. A válasz mindig ugyanaz: volt és kész. Ma betelt a pohár,mikor kaptam az értesítést az újabb egyesről,mert megint nem volt kész a házija.

Elmondtam az elvárásaimat a tanulással és a jegyekkel kapcsolatban. Nem kértem,hogy színötösök legyenek,de azt igen,hogy az alap dolgokat,mint a feladott lecke meg legyen tanulva és ne legyen házifeladathiányból eredő rossz jegy.

Nem vagyok a fejlekiabálós szülő vagy a "sohatöbbet" típus,de ide kell már valami. Nem buták és nincs tanulási nehézségük sem,szimplán szerintem ott tartunk,hogy nem akar még leesni a tantusz,hogy most már kevés az,hogy az órán figyel és mostmár komolyabban neki kell feküdni a tanulásnak.

Kértem,hogy mostmár álljon neki tanulni és próbálja meg a félévi jegyét hármasra,az évvégi jegyét 4esre feltornázni. Tudom,hogy nem lesz könnyű feladat,de borzasztó sokat nem kérek. Ha kéri leülök vele tanulni és most kérés nélkül ez lesz,de mégsem ülhetek mindig ott vele.Mennie kell már magától is.

Sanda gyanúm,hogy az egyik ok a telefonhasználat lesz,ami elvonja a figyelmet a tanulásról.

Elsőkörben a telefonmegvonás elegendő lehet?Meddig ajánlott? A következő jobb jegyig?


2021. nov. 26. 11:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
77%

15-ös vagyok.

A gyári meló alatt értelemszerűen a képzettséget nem igénylő munkára gondoltam. A 3 műszak (mert legtöbb helyen az van) pedig nagyon kifacsarja az embereket. Én időnként reggel olyan busszal megyek dolgozni, ami a gyárakból hozza haza az éjszakásokat. Különösen az idősebbeken nagyon látszik, hogy megviseltek. Minden tanulni lusta iskolást felültetnék ezekre a buszokra, nézzék meg ezeket a fáradt, törődött embereket.


Ha valaki tanul és ugyanebben a gyárban mérnök, az teljesen más eset.

2021. nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ha csak egy tárgyból van gond, én ott a tanárra tippelnék. Beszélj vele, kérd be a dolgozatait. Ha látod, hogy milyen típusú kérdéseket szokott feltenni, célirányosabban tudtok készülni, kénytelen vagy segíteni a gyereknek.

Valószínűleg utálják egymást a gyerekkel, ezzel sokat nem tudsz tenni, de el kell beszélgetni a gyerekkel, hogy értse meg, hogy nem a tanárnak tanul, hanem magának, és most hiába is tűnik olyan sok időnek, de nem lesz mindig az élete része ez az ember, viszont magának tanul.

2021. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!