Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pozitív a covid tesztem,...

Pozitív a covid tesztem, beteg is vagyok, az oltott gyerekeim és a férjem így járhatnak iskolába, dolgozni? Mondjuk ha a gyorstesztjük negatív? Csak nekem fura ez?

Figyelt kérdés
Holnap ha elmennek suliba a lányaim, és eldicsekednek, hogy otthon vagyok coviddal, nem fognak a többiek kiakadni, diszkriminálni a gyerekeimet? Most hívtam a háziorvosomat, és megerősített, hogy oltott családtagok nem minősülnek kontakt személynek. Mellesleg én is három oltás után lettem beteg. Nem tudom, mi lenne a felelősségteljes megoldás...
2022. jan. 17. 16:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gimis gyerekemnél épp 30 gyerekből 10 + 2 tanát lett beteg egy hét alatt, de mivel oltottak, mindenki mehet, a covidos is. Van, aki megy, van, akit otthon tartanak a szülei és "jutalmul" hiányzónak van elkönyvelve. Tesztek meg... nagyon ismerősömnél negatív lett az első, aztán a második már pozitív, vagy ugyanazok a tünetei voltak, mint a családtagnak, mégis végig negatív maradt... Az elsősömnél bezzeg már egynél online oktatás lett.
2022. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%
Hivatalosan mehetnek, igen, az oltott nem számít kontaktnak. Baromi logikus, ja nem. Egyébként van rá esély, hogy nem kapják el tőled, de irtó felelőtlen ez a "járványkezelés" (nem a részetekről)....
2022. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%
Ha annyira korrekt akarsz lenne ne vidd be őket. Oltás nem azt jelenti h nem fertőznek, hanem gyengébben jön ki rajtuk a betegség.
2022. jan. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
61%
Nehéz helyzet. Teljesen megértem a dilemmadat. Mondjuk ha vinned oket is teljesen korrektül járnál el. Vicc az egész tényleg.
2022. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
85%
Törvényileg igen. De nálunk a suli kérte, hogy ne.
2022. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi, hogy belekérdezek, de akik így otthon maradnak (nem covidos), nem mennek iskolába/dolgozni, azokat kiírja az orvos? Vagy hogyan lesz elszámolva? Meg ahol az iskola kéri (15-ös válaszoló), azt a távollétet orvos, szülő vagy iskola igazolja? Nekem is vannak gyerekeim, és nem tudom, mi lesz, ha ilyen helyzetbe kerülünk mi is.
2022. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem viszik/ hozzák hál Istennek és a családtagok sem mennek dolgozni sem.


Még az elején volt ilyen

Megyei gócpont lettünk, azóta a környékennagyo komolyan veszik.

( sok fiatal(abb) haláleset is volt)

2022. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
33%
15ös vagyok. Hibrid oktatásban otthonról bekapcsolódik.
2022. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Sőt


Most a lányom ovistársának az anyja csak tesztre vár

Màr nem hozták oviba a gyereket.. addig sem míg kiderül

2022. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

#16: Nálunk tegnap este jelezte az ofő, hogy a 36 fős osztályból egynek pozitív lett a tesztje, ezért kérik, hogy az oltatlanok ne menjenek. Az oszályfőnök igazolja le (gimnázium).

Hibrid oktatás nincs, a tankerület tiltja (!!!). Egy nap telt el, de csak osztálytársra számíthat igazán a gyerek, holott nem az ő dolguk lenne ezt rendezni.


Elvileg nem lenne kötelező itthon maradnia, de így döntöttünk. Gyerek valószínűleg átvészelné (ahogy eddig is, már 2 éve), de van itthon egy 88 éves nagymama, akit - bár oltva van - féltünk. Az ő kedvéért marad itthon, meg persze talán így megússza ezzel a héttel, ha közben megint kidőlne valaki a suliban (netán többen is), akkor velük szemben már nem számít majd kontaktszemélynek.

2022. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!