Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pozitív a covid tesztem,...

Pozitív a covid tesztem, beteg is vagyok, az oltott gyerekeim és a férjem így járhatnak iskolába, dolgozni? Mondjuk ha a gyorstesztjük negatív? Csak nekem fura ez?

Figyelt kérdés
Holnap ha elmennek suliba a lányaim, és eldicsekednek, hogy otthon vagyok coviddal, nem fognak a többiek kiakadni, diszkriminálni a gyerekeimet? Most hívtam a háziorvosomat, és megerősített, hogy oltott családtagok nem minősülnek kontakt személynek. Mellesleg én is három oltás után lettem beteg. Nem tudom, mi lenne a felelősségteljes megoldás...
2022. jan. 17. 16:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%
A szabályozás egy baromság. Én biztos nem vinném be, de nálunk gyakorlatilag bármit igazol a háziorvos. De szerintem ha normális, és elmagyarázod neki, hogy neked a lelkiismereted nem engedi, akkor biztos ad igazolást a gyereknek is.
2022. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
24%

Járhatnak, én nem is tudnám a fiam otthon tartani, mert nem lenne mivel igazolni, ha egyszer ő maga nem beteg. Férj dettó, mire föl maradjon otthon, ha egészséges?

Influenzás, meg hasmenéses beteg családtagjai sem maradtak soha otthon, ha ők maguk nem voltak betegek, pedig azok is ugyanúgy fertőzHETNEK, de elég kicsi rá az esély.

2022. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, mondjuk influenza meg hasmenés esetén a beteg is mehet ahová akar. Nincs karanténban.
2022. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
51%
21-es, mondjuk azért, mert kontakt? Tavaly ilyenkor még nem lehetett. Egyébként meg senki nem hal bele, ha a gyerek itthon marad egy hetet, és pihen. Majd bepótolja.
2022. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
És ha a háziorvos nem ad igazolást? A gyerekorvos pl. erre nem ad? Megkérdezi, h a gyerek beteg-e, be van-e oltvan. Ha nem beteg es oltott mehet. Mire adjon? A táppénz is ugyanez. Ez a szabály.
2022. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
20%
Érdekes helyeken laktok. Nekem most van az 5. háziorvosom életemben, és mindig is adott igazolást, ha megmondtam, hogy miért kell. Én vizsgaidőszakban is táppénzen voltam.
2022. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Bpn lakunk, itt nem divat bemondásra táppénzes papírt adni. Még a gyereknek sem ad igazolást. Amiben igaza is van: nem beteg, oltott gyerekről beszélünk, mégis mire adjon?mire állítsa ki?mit írjon rá?kamut ugye. Az iskola sem támotja ezt nálunk 3 napot igazolhat a szülő. Ennyire a keret, e felett külön kérvény kell. De az igazagató is ugyanezeket kérdezi. Ezért oltatják a gyerekeket könyörgöm.
2022. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk meg simán ad, szintén Budapest.
2022. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

22-es vagyok, hát az én gyerekem pl nyolcadikos, nem "pihen" otthon egy hetet, és nem tudja majd bepótolni, amikor idáig a felvételire készültek, meg azon voltak, hogy minél jobb legyen a félévi, már amikor volt tisztességes tanítás, mert amikor az osztály háromnegyede karanténban volt, a bentlévők sem csináltak semmit, se nem tanították őket, se dolgozatok nem voltak, mert hát alig vannak, így minek. Hát köszi, az enyém mondjuk pont azért lett beoltva, hogy ne essen ki állandóan, tudjon készülni, tanulni. Szóval ha nem kötelező, én nem tartanám otthon, arról nem is beszélve, hogy továbbra sem tudom mivel igazolni az indokolatlan távollétet.

A munkahelyről nem is szólva, ami szintén kérdés volt. Sem a férjem, sem az én munkahelyem nem fogadná el, hogy valamelyikük azért nem megy be, mert a másikunk beteg, ha egyszeri mi oltva vagyunk, az orvos meg nem ír ki tappénzre, ha semmi bajom.

2022. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
49%
#26. Talán mert a táppénzcsalást a törvény bünteti?
2022. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!