Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pozitív a covid tesztem,...

Pozitív a covid tesztem, beteg is vagyok, az oltott gyerekeim és a férjem így járhatnak iskolába, dolgozni? Mondjuk ha a gyorstesztjük negatív? Csak nekem fura ez?

Figyelt kérdés
Holnap ha elmennek suliba a lányaim, és eldicsekednek, hogy otthon vagyok coviddal, nem fognak a többiek kiakadni, diszkriminálni a gyerekeimet? Most hívtam a háziorvosomat, és megerősített, hogy oltott családtagok nem minősülnek kontakt személynek. Mellesleg én is három oltás után lettem beteg. Nem tudom, mi lenne a felelősségteljes megoldás...
2022. jan. 17. 16:42
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

A felelősségteljes döntés, hogy ha te pozitív vagy, akkor akik veled együtt laknak, azok sem találkozhatnak senkivel, mivel kontakt személyek és ők is fertőzhetnek.

Felelősségteljesen legfeljebb negatív teszt után illene nekik is bármilyen közösségbe menniük.


Viszont mivel a szabályozás rossz és a veled együtt lakók nem minősülnek kontakt személynek, így hivatalosan ők szabadon mozoghatnak és fertőzhetnek is. Emiatt a hiányzásukat sem igazolják a kontakt státuszuk miatt.

A férjednek rendes szabadságot kell kivennie, ha nem tud home office-ban otthonról dolgozni. A gyerekeknek meg szülői igazolást kell adnod, mert a suli nem fogja igazoltnak tekinteni, ahogy orvos sem fogja az ő otthon tartásukat igazolni (bár ha normális a dokijuk, akkor lehet, hogy mégis leigazolja nekik, ezt mindenképp érdemes megpróbálni).

2022. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
27%

Pontosan a 29 által leírtak okoznak elég nagy dilemmát. Ha be vagy oltva, akkor nem kell karanténba menned, tehát senki sehol nem fogja neked mindezt igazolni. Innentől fogva a munkahely jogosan mondja azt, hogy nem érdekli, max. vegyél ki szabadságot. Az meg, mint tudjuk véges.

A felelősségvállalásról meg annyit, hogy aki beoltatta magát az már vállalta a felelősséget. Nehogy már én szívjak azok miatt is, akik erre nem hajlandóak mert félnek a vakcinától vagy tudom is én mi az aktuális bajuk. Lehet szidni a kormányt a laza karanténszabályok miatt, csak azt is be kéne látni, hogy nem lehet lezárni évekre egy országot és várni a csodát, hogy majd csak egyszer eltűnik a vírus. Kb. a kormány ki nem mondott álláspontjával értek egyet, van oltás, ha védekezni akarsz, ha meg úgy döntesz, hogy bízol az immunrendszeredben vagy a vitaminjaidban ahhoz is jogod van, de akkor te vállald a kockázatot, ne másoknak kelljen karanténba menni, hogy téged megvédjenek.

2022. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!