Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Beszélnétek a tanárral? És...

Beszélnétek a tanárral? És mit mondanátok neki?

Figyelt kérdés

Most 5. osztályos a fiam. Alsóban mindenből kitűnő volt, amin meg is lepődtem, mert figyelemzavaros. Viszont másodikban iskolát váltottunk, mert az első iskolában a tanítónő nagyon nem volt toleráns. A gyerekből sajnos nagyon rosszakat hozott ki, évekig pszichológushoz jártunk, mert kárt tett magában. Viszont ebben az iskolában az alsós tanítónők nagyon jók voltak.

Most 4,5 tanuló, kivéve egy tantárgyból. Sajnos a faluban híre van a tanárnőnek, már évek óta hallom, minden ismerősöm mondja, hogy mennyire gonosz. Azt hittem nem igaz, de sajnos úgy tűnik, hogy de. Ha megszakad a gyerek, akkor sem ad neki hármasnál jobbat, gyakorlatilag már 1. hónapban meg is mondta neki, hogy ő hármas tanuló, és kész. Amit én alapvetően még el is tudnék fogadni, ha tényleg nem tudja megtanulni. De egyetlen dolgozatát még nem láttam, a gyerekeknek sem adja vissza. Csak látom beírva a Krétában a jegyeket. Segítek neki tanulni, mert igényli. Szóval én tudom, hogy igyekszik, és nem lusta, aki egész nap csak a számítógép előtt ül. Nem is szidom le a hármasért, hát ha ennél a tanárnál ez a maximum, akkor ennyi. Én tudom, hogy a gyerek igenis foglalkozott az anyaggal.

Viszont a tanár állítólag minden órán kiabál az osztállyal, és folyamatosan mondogatja, főleg a fiúknak, hogy itt mindenki milyen lusta, senki nem tanul semmit. Sajnos a fiam ezt nagyon mellre szívja, nagyon igazságtalannak tartja.

Most már ott tartunk, hogy ki sem akarja nyitni a könyvet ebből a tárgyból, azt mondja úgyis hiába, őt utálja ez a tanár, úgysem kap belőle jó jegyet. Ha próbálom erőltetni, akkor sír, dührohamot kap. Most megint járjunk pszichológushoz egy rossz tanár miatt? Viszont iskolát nem akarok emiatt váltani, felsőben 1 rossz tanár minimum mindenhol van. Próbálom neki mondogatni, hogy nem kell vele foglalkozni, ha hármas, akkor hármas, ne hagyja, hogy egy tanár ennyire elvegye a kedvét az egésztől. De ha ki sem nyitja, még megbukik. De sajnos minden hiába.

Gondolkodom, hogy bemegyek a tanárnőhöz, de nem is tudom mit tudnék neki mondani. Ismerős anyuka szerint (akinek persze kitűnő a gyereke), egyértelműen az én gyerekemben van a hiba, hiszen az ő fia mindig csak ötösöket kap. Szívem szerint megmondanám neki, hogy adjon neki hármast, ha azt gondolja, hogy hármas a tudása, de ordibálni, és megszégyeníteni nem kell a gyerekeket. Sajnos már jártam ilyen cipőben, általában a tanároknak erre az a válasza, hogy a gyerek hazudik, és ő ilyet soha nem csinált. Szóval nem tudom mit kéne tennem. Azt hallottam, hogy másik osztályban már megint balhé van, ott a szülők már szóltak az ofőnek, de sajnos nem sokat tud egy ofő csinálni egy kollégával.


2022. ápr. 20. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Èn ìràsban jeleznèm az igazgatònak. Ha üvöltözik, ès a màsik osztàly osztàlyfőnöke sem tudott rà hatni, akkor ennèl kevesebb nem lesz elèg. Ha az igazgató sem kezeli a problemàt, akkor az iskolafenntartó talàn a következő lèpcsőfok.
2022. ápr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz ügy, mert ez a szakma is romlik, amióta zéró megbecsülése van a tanároknak. Már akkor is voltak megkeseredett, életunt, vérgci arcok, amikor én jártam suliba, és az se pár éve volt... Azóta gondolom nem lett jobb.


Én hiszek abban, hogy először korrekt módon kell eljárni, bemennék ehhez a szerencse csomaghoz, hogy jónapot kívánok, Pistike anyukája vagyok, én látom, hogy Pistike nagyon sokat készül, de mégis megy itt a szerencsétlenkedés, ön mit gondol, mi segítene, hogy békességben teljen el a hátralevő x év ön és a gyerek között? Ha tesz vmi többé kevésbé értelmes javaslatot, hogy Pistike maradjon csendben, mert néha susmusol a többiekkel, de egyébként oké, akkor bolintok, hogy rendben.

De ha erre csak annyit mond, hogy a Pistike egy ostoba tulok és hazudik és nem úgy volt semmisenem és dafke bukjon meg, vagy egyéb debil megnyilvánulás, akkor emlékeztetném, hogy én megpróbáltam partner lenni, de játszhatunk tapló paraszt módon is, és mostanában a tanárokat előbb feszítik keresztre, akár igaza van akár nem, szóval ha jót akar, akkor ne szopassa feleslegesen a gyereket a faxom tantárgyával.

Aztán ha csak azért is szivatja, akkor járasd le burkoltan, a maradékot elintézi helyetted az internet... (lásd számtalan más példa)

2022. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jól látod, hogy mindenhol van legalább egy ilyen tanár… nekem is volt szerencsém egyhez. Igaz én már középiskolás voltam, de komoly gyomorproblémákhoz vezetett, nekem csak az iskolaváltás segített (én a 3-asoknak is örültem volna).

Kérhetsz a tanártól időpontot fogadóórára, hogy megnézd a fiad dolgozatait és akkor számodra is kiderül, hogy vajon szándékosan kapja-e a közepes jegyeket vagy tényleg annyi a tudása, amivel amúgy semmi baj nincs, nem lehet mindenki mindenből kitűnő :)

Azt próbáld meg megértetni vele, hogy még ha úgy is érti, hogy feleslegesen tanul, mert utálja a tanár, akkor is jobb a 3-as, mint az 1-es és az évismétlés. Magáért tegye meg.

A viselkedését illetőleg meg teljesen felesleges az osztályfőnöknek jelezni, mert sajnos ők tehetetlenek. Ahogy az első válaszoló is javasolta, írásban kell panaszt tenni az igazgató felé, akár több szülővel összefogva.

2022. ápr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit megpróbálhatsz, hogy kérsz tőle fogadóórára időontot, bemész, és megkérdezed, hogy mi miatt 3-as a fiad, miben javíthatna.

De kirúgni szinte biztosan nem fogják kirúgni, max. csak akkor, ha tényleg fizikai erőszakot is alkalmazna.

2022. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos nekem is voltak ilyen tanáraim, és nem lehetett már akkor sem semmit tenni. Igaz, anyukám soha nem ment be, mert azt mondta, hogy többet ártana vele nekem, mint használna. Én is attól tartok, hogy nem tudnék vele udvarias maradni. Ha meg összeveszek vele, attól a gyereknek nem lesz jobb, sőt. Mondogatom mindig neki, hogy nem érdekes, ha hármas, de egyes ne legyen, mert magának tanul, nem a tanárnak, dehát sajnos ő ezt nem igazán érti meg.
2022. ápr. 20. 20:17
 6/9 A kérdező kommentje:
Én sem gondolom, hogy kirúgják, már évek óta megy a harc, állítólag többször voltak bent a szülők. Csak ha kiteszik, nem tudom vidéki iskolába ki jön ki tanítani, ráadásul a közalkalmazottakat nem is könnyű kitenni, ezt is tudom. Volt egyébként itt hasonló tanár, nála valóban az iskola honlapján kezdték el írogatni a véleményüket a szülők, mire megsértődött, és felmondott magától. Csak ez is kétélű fegyver, mert lehet, hogy nem menne el, viszont még rosszabbul viselkedne.
2022. ápr. 20. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne rettegj már ennyire egy tanártól. Igazgató, aztán fenntartó, aztán klik, ha semmi nem történik. Pont azert tehetnek meg bármit ezek az emberek a gyerekekkel, mert a szülők így cidriznek, hogy jajmilesz.
2022. ápr. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, aranyos vagy, csak amikor korábban kiírtam hasonlót kb. mindenki azt írta, hogy miért nem a gyerekemben keresem a hibát. Szóval én már nem is tudom. Idióta a tanár, az igaz, de a gyerek sem egyszerű. Mindenesetre már írtam neki kétszer a Krétában, hogy küldje el a gyerek dolgozatait, nem válaszolt, most már kértem tőle fogadóórát. Erre kíváncsi leszek válaszol-e, de elvileg van kiírt fogadóóra, akkor arra bemegyek. Nagyon érdekelne, hogy hol van pl. az a dolgozat, amire azt mondta a gyerek, hogy szerinte nagyon jól sikerült, aztán 2 hónapig nem volt sehol, mire írtam a tanárnak, hogy írja be, erre beírt egy hármast. A dolgozatot nem látta a gyerek sem, eléggé ki volt akadva. Persze lehet, hogy rosszul ítéli meg, és tényleg hármas, de van egy olyan érzésem is, hogy elhagyta a tanárnő.
2022. ápr. 21. 07:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Bementem. Hetente írnak dogát, 3-at tudott megmutatni a tanárnő. Fura, de most hirtelen úgy néz ki, hogy négyesre áll.
2022. ápr. 27. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!