Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan választhatnánk szét őket?

Hogyan választhatnánk szét őket?

Figyelt kérdés

A lányoom 9 éves. Tudni kell róla, hogy akaratos, hisztis, de ugyanakkor érzékeny és jószívű. Nagy a száj, kb senkitől és semmitől nem fél. Vannak magatartás gondjai. Pl türelmetlen az órán, elfárad. De egy ideje ezeket nagyon jól kezelte, egyre jobb jegyeket kapott, hatalmas fejlődés történt nála. Amikor ilyen normálisan viselkedett folyton dicsérték, és végre meglátszott a jegyeken is hogy amúgy milyen okos valójában.

Az osztályában van egy másik lány. Nagyon mérges vagyok rá. A családi háttérről ne is beszéljünk, ismerem őket. Szegény buta nagyon. De a folyamatos hülyeségre van esze. Undorító módon beszél, vitázik, verekszik.


A lányom szégyellem, de keresi a társaságát. És olyankor teljesen megőrül. Visszabeszél a tanároknak, csapkod, beszáll a vitába, amiben a másik lány van. 3 hete megint csak a panasz jön.

Itthon megígéri hogy békén hagyja, ha az megy oda hozzá, nem foglalkozik vele. De ez nem teljesül.

Amint bemegy az iskolába kezdődik, versenyeznek hogy ki szól vissza csúnyábban és nevetnek. Órán nem válaszol a tanárnak, stb.


El fog kezdeni járni szakemberhez. De járt korábban is, nem volt áttörő változás, mert az iskolában nincs mellette nyilván.

Valami ötletetek van? Büntessem? Vagy mi legyen? Nem akarom hagyni, hogy oda jusson a lányom, mint az a másik fog. Hogy létezik, hogy 3 héttel ezelőtt nem foglalkozott a lánnyal, most meg megint. Most rosszabb, mint valaha.


2022. máj. 1. 10:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy. Gyerekek.

Szörnyű amúgy, ahogy a másik gyerekről beszélsz. Az is, hogy mindenért őt hibaztatod.

2022. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Ha nem a lányom osztálytársa lenne, lehet még együtt is tudnék érezni vele. De amikor az a másik lány nincs iskolában, a lányommal semmi baj. Fordítva ez nincs így. Ezért igen, alapvetően őt hibáztatom. Te könnyen beszélsz, biztosan én is így lennék, ha nem érintene.


De mikor minden délután a suliban arra megyek, hogy megint mi volt, vagy felhívnak (ilyen is volt már mert annyira borzalmasan viselkedtek), hogy beszéljek a lányommal, akkor nem tudok elfogulatlan maradni.

2022. máj. 1. 11:10
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván oka van annak is, hogy a lányodnak pont egy ilyen gyerek imponál, erre még nem gondoltál? A többiek vajon miért nem keresik a rossz kislány társaságát? Csak nem azért, mert vannak azon a szinten, hogy nekik ez nem tetszik?

Tudnék mondani tanácsokat, mert mi is voltunk hasonló helyzetben, de ehhez először azt kéne belátnod, hogy a te gyerekednél hol a hiba, és nem nevetséges módon a másikat okolni mindenért.

2022. máj. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Nos, az én gyerekem alapvetően nehezen kezelhető volt és sikerült egy hasonló stílusú gyerekkel össze barátkoznia az iskolában. Bizony, vitték egymást a huylesegbe. Nem, nem a másik gyerek volt a hibás mindenért. Az enyém hagyta magát és ő is felelős volt a huylesegekert. Ahogy a te gyereked is.


De ha nem tetszik, vidd át a gyereked másik iskolába.

2022. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj, hogy értem, hogy az enyém is megy utána. Ezért is mérges vagyok. És teljesen tanácstalan, hogy ezt hogyan akadályozhatnám meg.
2022. máj. 1. 11:22
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Tudd meg, vannak-e még a lányodnak barátnői az osztályban, és szervezz velük közös programot. Játszótér, állatkert, bármi. Nekünk ez a módszer bejött, így sikerült a lányomat lekattintani egy hasonló barátnőről.
2022. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Úgy, hogy a sajátoddal beszélsz és nem q másikat hibaztatod.
2022. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%
Hát, két ember kell a tangóhoz, a gyereked ugyanolyan sáros ebben mint a másik.
2022. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%
Én büntetnèm vmivel az enyémet. Legyen már következménye annak, amit csinál, tök mindegy, hogy ki kezdeményezi a hülyeséget. Nem kötelező neki se belemenni. Ha már megteszi, a felelősség az övé a saját tettéért, ezt tanítad meg neki.
2022. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Jó akkor fogalmazzunk úgy, hogy minden kapcsolatban van egy alfa. Na az övékben, az a másik lány az.

Mondok egy esetet: nem lehet a táblára írni. Ezek bent maradtak a teremben szünetben (már ez is tilos) és kitalálta az a másik lány, hogy írjanak a táblára. Mint utóbb kiderült, a bent maradást is a másik lány találta ki. Szóval, igen nem egy angyal a lányom, megy vele biztos vagyok benne, hogy az első szóra. De nem ő találja ki! És ha nincs ez a lány, ő nem találta ezt ki. És akkor most egy nagyon visszafogott esetet meséltem el, mert senki sem sérült meg. De ez így épül fel mindig. Ezzel csak azt akartam, hogy nem egy forma a kettő még véletlenül sem. Az enyém tud normális lenni, ha normálissal van. Ez a lány, akkor sem.


Beszélgessek vele? Vagy következménye legyen a dolgoknak? Minden nap ez van. Nem tudom mivel büntethetném.

Köszönöm azt a választ, aki javasolta, hogy mit tegyek. Jó ötlet erősíteni a kapcsolatot másokkal.

2022. máj. 1. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!