Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit kezdenél ezzel, a gyerek...

Mit kezdenél ezzel, a gyerek csak akkor "tudja", ha te is ott vagy?

Figyelt kérdés

Lehet bármi, iskolai anyag, öltözködés, étkezés, a gyerek csak akkor csinálja, ha ott vagy, vagy kényszerítve van. De nem a képesség hiánya a baj, csak ő hivatkozik erre, de máskor meg meg tudja csinálni. Mit lehet kezdeni ilyen "lehetetlen" gyerekkel, aki csak figyelmet akar és közönséget ahhoz, hogy önálló legyen? Nem az a baj, hogy nem kap elég figyelmet, bőven többet is kap, mint kellene. Nem elfogadható az, hogy csak akkor eszik villával, ha ott vagy és nézed, de tudod, hogy pl akkor is eszik villával, ha elfeledkezik magáról, és mesét néz.


Egyszerűen tudom, hogy képes rá, hiszen sokszor látom, de olyan sokszor nem csinálja, és úgy tesz, mintha nem tudná, aztán odamegyek, hogy megnézzem és érdekes, akkor sikerül neki. Már legszívesebben kettéhasítanám a "nem tudomokért", és azért, mert hülyének néz, a képesség hiányára hivatkozik, mikor megvan benne, és amikor kedve van, használja is.


Most egyébként csinálja minden magyarázat nélkül azt, ami eddig "nem ment" neki, és nem most növesztette a képességet, hiszen korábban is ment, tehát eddig is tudta, de kidobtam érte 10 játékát és egy órát üvöltöttem vele, hogy hajlandó legyen csinálni.. Manipulál és felmegy tőle az agyvizem, csak akkor akar csinálni dolgokat, ha ő akarja, és erre hivatkozik, hogy ne kelljen ép azt csinálnia, amit a fejébe vett, hogy aktuálisan épp az rossz. Néha úgy érzem egy kis pszichopata, de tudom, hogy nem az, csak totál kikészít, nem akarok ilyen szülő lenni, de nincsenek módszereim, mert a jutalmazás szrt sem ér az enyémnél megverni meg nem akarom.


Kikészít a nem tudommal, mert tudom, hogy hazudik, csak nem akarja csinálni. Tudom, hogy ő is tudja, hogy tudja, csak kellemetlen neki valami hülye gondolata miatt, és ezért nem akarja.


Képzelj el színezést, festést, cipőfelvételt, villával evést, feladatmegoldást, olvasást, akár csak annyit, hogy nyissa ki a száját nagyra, bármit, amit a gyerek egyébként tud, csak most nem akarja megcsinálni! És ilyen hetente többször van, csak most nagyon kibuktam rá, mert képes volt azt mondani, hogy nem tud olvasni(mikor most olvassa a harry pottert és a 200adik oldalon tart).


MIÉRT csinálja ezt? Hogyan nézhet ilyen hülyének? Miért kell büntetnem azért, hogy csinálja, amit tud?? Teljesen kibuktam rá és szégyellem magam, de olyan, mintha minden ilyen "hatalmi harc" lenne, vagy csak simán kibúvó, mintha én lennék a gonosz hajcsár, aki túl sokat vár el, és ő, a szegény áldozat majd jól átver és megleckéztet engem. Máskor meg egy tünemény, de mikor ilyenek vannak megőrülök, ráadásul konfliktus sem volt előtte, hogy haragudhasson bármiért, mintha direkt generálná, ha x ideig nem volt balhé, majd ő rendez egyet..


2022. jún. 29. 10:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

”Most pl 2 órája nem szólt hozzám, mert a harry pottert olvassa folyamatosan a szobájában“


Na, akkor én elôször azt a Harry Pottert vágnám a kukába, ha nem képes megcsinálni, amit kellene.

2022. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Inkább örülni kéne, ha egy 9 éves gyerek regényt olvas, nem kidobni a kedvenc könyvét (miután a kedvenc játékait már kidobta az ostoba anyja).
2022. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Mindegyik a kedvenc könyve, és mindegyik a kedvenc játéka, naponta 4-5 könyvet olvas. Amúgy mostanában megtáltosodott, fogalmam sincs, mitől, már 3 hete nem kellett kiabálnom.
2022. szept. 17. 01:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!