Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ötödikben előfordul már a...

Ötödikben előfordul már a gyerekek között menőzés? Ki milyen ruhát hord, van-e fülbevalója, milyen a tolltartója stb?

Figyelt kérdés

Lányom most kezdi az ötödik osztályt egy új iskolában, költözés miatt. Eddig egyháziba jártunk, most államiba megyünk, ebben a városban nincs egyházi a közelben. Nem baj. Nem ez a lényeg.

Mire számítsak a külsőségek terén? Mennyire vannak itt már "menőző" lányok? Nem tudom másképpp megfogalmazni, elnézést! Köszönöm szépen a válaszokat



2022. aug. 7. 17:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos simán van már ilyen.
2022. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Már sokkal korábban is van. Eddig csak szerencsétek volt, hogy nem futottatok bele.

Szerintem ezt mondd el a lányodnak, hogy lehet ilyen és hogy hogyan reagáljon rá.

2022. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen. De nem minden gyerek és nem minden közösség vevő rá. Nekem a fiam végezte most az ötödiket, ők kicsit mások, mint a lányok, de ahogy lmeséli, van az osztályban néhány menőzős lány, és vannak a többiek, akiket ez nem érdekel. Azt nem tudom, ilyesmiért csúfolnak-e valakit.
2022. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Fiúknál nálunk csak a ki mivel játszik telón vagy gépen megy/ment vagy mit látott a moziban és igen, azért irigylik, ha valakinél van medence vagy kutya vagy hawaiion nyaralás és hasonlók. És persze, hogy kinek mit engednek meg. De pont az öltözködés vagy a tolltartó vagy frizura sosem volt téma. ÉS ettől még nem közösítenek ki senkit (vannak nálunk jóval gazdagabbak és jóval szegényebbek is) csak volt néha nyavalygás, ha szeretett volna ő is ezt-azt, aztán persze elfogadta.
2022. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
30%
5.-es osztálykiránduláson nálunk már azt tervezgették,hogy ki kivel fog lefeküdni. Le is fújtuk az egészet.
2022. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Anyukám óvónő.


Nagycsoportos korban már megnézik,kin milyen ruha van! Ovisok. Nem ötödikesek...

2022. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
az egyháziban is volt már menőzés, de ott kordában tartották ezt. Legalábbis igyekeztek. Itt félek attól, hogy mi fogadja a lányomat. Nem szereti a fülbevalót, az ékszereket, de egyesek már ennyi idősen tele vannak ilyenekkel. Inkább attól tartok, hogy "milyen ruha van rajtad" és hasonló beszólásokkal illetik majd a lányomat. Milyen márkájú a ruhája, "az enyém Adidas, a tiéd csak egy..." stb. :(
2022. aug. 7. 18:08
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Az én lányom is most megy ötödikbe, és náluk ilyen még egyáltalán nincs. Tudnak gonoszkodni ők is csúnyán, de nem a telefonon és a ruhamárkákon.
2022. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
hát nagyon örülnék ennek amúgy. Köszönöm az eddig válaszokat!
2022. aug. 7. 18:48
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Már oviban is van ilyen, az én játékom menőbb, az én szoknyám pörgősebb stb és ettől nem fogod tudni elzárni, ha most nincs, majd lesz jövőre, aztán majd 30 éves korukra kinövik, az hogy milyen lesz az értékrendje az viszont javarészt rajtad áll.
2022. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!