Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ötödikben előfordul már a...

Ötödikben előfordul már a gyerekek között menőzés? Ki milyen ruhát hord, van-e fülbevalója, milyen a tolltartója stb?

Figyelt kérdés

Lányom most kezdi az ötödik osztályt egy új iskolában, költözés miatt. Eddig egyháziba jártunk, most államiba megyünk, ebben a városban nincs egyházi a közelben. Nem baj. Nem ez a lényeg.

Mire számítsak a külsőségek terén? Mennyire vannak itt már "menőző" lányok? Nem tudom másképpp megfogalmazni, elnézést! Köszönöm szépen a válaszokat



2022. aug. 7. 17:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

A lányom most volt ötödikes, 8 osztályos gimnáziumot kezdte. Van az osztályban pár lány, akik sajnos azt nézik, kinek milyen telefonja, ruhája van.

A lányom szerencsére nem foglalkozik ezekkel. Meg kell tanítani a gyereknek, hogyan kezelje az olyan embereket, akiknek a pénz és a márka számít.

2022. aug. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%
A menőzés a gyerekeknél már ovis korban elkezdődik, csak akkor más a tárgya. (kisautó, hasonlók)
2022. aug. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell vele beszélni, hogy nem ez a mérvadó, hogyan kell ezt a helyén kezelni. Ha lesz is ilyen, nálunk anno volt 5. osztályban sajnos (most vagyok 21), én pl. nem barátkoztam azokkal a lányokkal, viszont találtam olyan lányokat meg fiukat akikkel nagyon jól kijöttem, mai napig jóban vagyunk és már akkor is egyezett az értékrendünk és nem foglalkoztunk azzal, hogy egyikünk lányként is inkább a fiús stílust szereti, másikunknak meg nem telik márkás ruhàkra. Szóval lehet ha lesz is ilyen, talál egy közeget, akikkel meg közös az értékrend és jól érzik magukat.
2022. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A menőzés már valóban korábban kezdődik. Elsőben nálunk például a hosszú haj volt a menő. Nekem akkor hátközépig érő hajam volt, amiért több lány odavolt. Aztán másodikban jött egy lány fenékig érő hajjal és az egyik osztálytársam megkérdezte, nem érzem-e magam rosszul, hogy én csak második vagyok mostantól. Ezen akkor is meglepődtem és most is meglepőnek tartom, mert egyszerűen így szerettem a hajam, nem azért volt hosszú, hogy menő legyek.

Egy állami iskolában épp úgy lehetsz szerencsés, szerintem ez tanár függő, mennyire figyel a gyerekekre, hogy ne csúfolják egymást egy egyszerűbb tolltartó vagy egy kevésbé márkás ruha miatt.

2022. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok sok választ. :)
2022. aug. 8. 13:47
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos nálunk már oviban is volt, pedig kisvárosban lakunk. Most megy ötödikbe a lányom, elég fiús típus. Tavaly már mondta, hogy kérdezgették, miért farmerben jár, miért bakancsban csizma helyett stb. Mivel fiús és husis, nálunk a legging nem jöhet szóba, meg szerencsére nincs is oda érte.Egy tregging, pólóval már jobb. Csizmában sem találtunk olyant, ami divatos, praktikus, vízálló és árban is ott van. Meg a rohangáláshoz szerintem jobb a bakancs. Ezek voltak az apróságok. Néhány hete már mondta, hogy piszkálták, mert nem márkás a tolltartója, táskája, stb. Illetve, már megy a kin milyen márkájú ruha van.

Nagyon sok múlik azon, hogy hogy álltok hozzá, talál-e olyan társakat, akik szintén nem foglalkoznak vele, illetve a tanár hogy tudja kezelni. Egyébként nem tudom, hogy állsz hozzá, de a lányom osztálytársainak már elsőben saját okostelójuk volt. Na,3-4-ben már szmk-s anyuka is okoskodott, mikor sokadszorra hívták fel rá a figyelmet, hogy le kell adni. Ja, a másik. Nekik már van FB, tiktok, stb, és ciki, ha neki nincs. ( lányomnak sincs, az enyémen szokott chatelni, de eléggé kiutálták ezek miatt).

2022. aug. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
hihetetlen, milyen történetek vannak :(
2022. aug. 11. 22:25
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom most lesz harmadikos alt.iskolas. Nem vettem eszre ilyet. En szeretem ha csinos felsoi vannak,(c&a,takko,h&m) de ennyi. A gyerekek megjegyzik,mikor jellemzest kellett irni egymastol,az elso helyen volt,hogy szèpek a ruhái. Valaki odaírta. De márka menőzèst,Nike,adidas,puma stb iphone,apple ilyeneket nem hallottam. Korzet fuggo is lehet,ki milyen tehetos. Van,akinek uj cipore sem telik. En amig egy gyerek volt es jol kerestem,oviba is nike cipot vettem neki,baromi kenyelmes es jol neznek ki. Miota 2 van es gyesen vagyok,mar nem veszem meg. Egy idoben probalkoztunk a pepco,kik vonalon... De 2x kimosod es mar ki is ment a szine. De amiket irtok,hogy kiközösítik,meg megítelik ez alapjan,ilyet mi nem erzekeltunk.
2022. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Már az én időmbe is volt. Egyháziba.
2022. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%
Van és elég sok (tapasztalatból mondom). De ha érdekel pár tanács, írj rám nyugodtan privátban :)
2022. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!