Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért baj, hogyha akarom,...

Miért baj, hogyha akarom, hogy a fiam megtanuljon kínaiul?

Figyelt kérdés
Fiam 5 éves. Jövőre a kínai-magyar kéttannyelvűbe szertném íratni. Egyesek szerint csak feleslegesen kínzom... Szerintem meg csak neki lesz jó, ha ilyen nyelvet nyelvet korán elkezd tanulni. És csak haszna lesz belőle később. Érdekli egyébként a kínai nyelv és kúltura, szoktunk kínai helyekre járni. De emellett az oviban is most megteszünk mindent, mert nagy a verseny, hogy bekerülhessünk oda...

2022. aug. 26. 18:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%
Miért lenne baj. A gyerekek fele magyar ott is. Arra készülj, hogy nehéz bekerülni. Mi is oda terveztük iratni eredetileg,őt automatikusan felvették volna. De végül egy alter magánba vittem inkább. Nem az ő habitusához voló a katonás rend és szigor.
2022. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
33%
Ki Mondta hogy baj ? Lányom most magyaron kivül 2 másik nyelven tud németül és angolul 12 évesen igaz Mi nem magyaroszágon lakunk most terv 7 osztálytol franciát fog tanulni.
2022. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom miért lenne baj..

A 15. Kerületi kínai suli egyébként is nagyon jó


(6 évet laktam mellette)

2022. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%
Az egy híresen jó iskola, ha felveszik oda, és úgy érzed, hogy a képességeinek, habitusanak megfelel, én beiratnám igen. Csak hasznára válhat.
2022. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
67%
Ha van rá valami indok, hogy egy ennyire nehéz nyelvet tanuljon meg első nyelvként, mint a kínai, akkor irasd be. Számomra pl. elfogadható indok lenne ha valamelyik szülő kínai, vagy van valami nagyon komoly kinai érdekeltség a családban, pl. van egy cégetek, ami kinaiakkal áll kapcsolatban és szeretnétek, hogy a fiatok is itt dolgozzon. Más esetben teljesen felesleges oda iratni, itthon sok kínai van és mindegyikük jobban fog tudni kínaiul, mint egy magyar gyerek.
2022. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem tok jó. És hogy miért? Már minden kínai, sokan is vannak itt. Ahogy haladunk a kínai is lesz olyan fontos mint az angol. Ha negyediktol tanulhat, akkor miért ne tanulhatna kínaiul?
2022. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%
Egy gyereknek semmilyen nyelv nem nehéz, ha abban a környezetben van.
2022. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez szuper dolog és semmi kínzás nincs benne. Egy ilyen idős gyerekre ragad a nyelv. Hiába nehéz nyelv, érdekes a kínai gyerekek is megtanulják. Ha olyan közösségben van, ő rá is sokminden ráragad majd.
2022. aug. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem, minek pont kínaiul. Európában semmi haszna. A kínaiak beszélik a helyi nyelveket, nálunk a magyart. Az angol után ráér a gyerek saját maga eldönteni, de van még így is pár opció.
2022. aug. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem érdemes kicsit hosszabb távon is gondolkodnotok,ha ilyen Magyarországon ritkábban tanult nyelvre szeretnétek taníttatni,mivel így lehet,hogy később kevesebb gimnáziumból/szakiskolából tud választani a kisfiatok.Meg egy ázsiai nyelv szerintem főleg olyan,hogy ha nem veszi körül később az embert,nagyon nehéz fenntartani a tudást (különösen az írásbeli tudást).Én saját tapasztalatból beszélek valamennyire,mivel gimiben kezdtem hobbiból japánt tanulni,az írás nehéz.Az egyetemen is tudtam felvenni nyelvi kurzust,de mióta dolgozok,sajnos megkopott a tudásom,mivel nem ilyen nyelvi környezetben mozgok napi szinten.Volt szerencsém 2 hetet Japánban nyaralni pár éve,ott sok minden visszajött.De ehhez kellett az a folyamatos ott tartózkodás.

Az én kisfiam most 2 éves,mi németül fogjuk majd taníttatni első nyelvként,mivel az osztrák határ mellett élünk,szerintünk így jár majd a legjobban.A férjem nagyon magas szinten tud németül,én is beszélem most már valamennyire (nekem az olasz volt a második nyelv gimiben,de akkor még nem ezen az országrészen laktam,itt tuti németet tanultam volna),így tudunk vele gyakorolni itthon is.Az angolt úgy szintén.

2022. aug. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!