Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért baj, hogyha akarom,...

Miért baj, hogyha akarom, hogy a fiam megtanuljon kínaiul?

Figyelt kérdés
Fiam 5 éves. Jövőre a kínai-magyar kéttannyelvűbe szertném íratni. Egyesek szerint csak feleslegesen kínzom... Szerintem meg csak neki lesz jó, ha ilyen nyelvet nyelvet korán elkezd tanulni. És csak haszna lesz belőle később. Érdekli egyébként a kínai nyelv és kúltura, szoktunk kínai helyekre járni. De emellett az oviban is most megteszünk mindent, mert nagy a verseny, hogy bekerülhessünk oda...

2022. aug. 26. 18:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
94%

20


Ebben az iskolában az angolt is tanîtják



A nyelvtől függetlenül is egy kifejezetten erős és jó iskola, de nem hajtják ki őket.

2022. aug. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Ki szerint baj meg felesleges? Lényeges a velemenyuk?

Miert számít neked az, ha pl szerintem teljesen értelmetlen egy nulla kínai háttérrel rendelkező gyereknek kínai nyelvet tanulnia? Nem az én gyerekem. Te így látod jónak, hát csináld így. A gyerek sokat nyerhet vele. Minden idegen nyelvvel csak gazdagabb lesz.

2022. aug. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

Kisfiam is oda jár. Csak jó dolgot tudok mondani de egy biztos eléggé a zsebedbe kell nyúlni hozzá!

Kb évente 2-6 alkalom között van a külföldi táborok,kirándulások. Mindig van program.

2022. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyen különleges nyelves általánosnak szerintem az a hátránya, hogy középiskolában nem fogja tudni haladó szinten folytatni a nyelvet, és neki kell magának megőrizni a tudást.
2022. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
81%

21-es,a 20-as vagyok.Azt olvastam itt valamelyik válaszban,hogy van angol nyelv is.De ez nem változtat azon,hogy ha nem veszi körül később a kínai nyelv (amit nyilván előre nem tudhatunk egy 5 éves gyereknél,hogy mi szeretne majd lenni és hol akar továbbtanulni),szerintem jóval nehezebb fenntartani a tudásszintet később,amit most megszerez.De ez minden nyelvre igaz,nem csak a kínaira.Viszont ha mondjuk egy német-angol kombinációt tanul,vagy más európai nyelvet,az lehet,hogy később is jobban körbeveszi.De mint írtam,ezt úgy mondom,hogy nagyon szeretem az ázsiai kultúrákat.Csak ha meg normál gimibe szeretne majd menni (úgy értem,hogy ahol nincs kínai nyelvoktatás,most nem tudom,milyen lehetőségek vannak erre),nagy előny,ha nem nulláról kezd egy harmadik nyelvet az angol mellett,hanem tanul mondjuk már elsőtől vagy negyediktől 2 nyelvet,amit tovább tud vinni (mivel még pici a gyerekem,nem jártam utána az általános sulis nyelvoktatásnak,nem tudom,most épp hányadikban kezdenek nyelveket tanulni,mi negyedikben kezdtük még anno).

Amúgy nem ismerem magát az iskolát,csak erre akartam rávilágítani,hogy érdemes kicsit átgondolni,hogy később is tudná-e használni a kínai nyelvet a gyermek vagy talán többet érne egy-két európai nyelv elsajátítása inkább.

2022. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
21%
Ne foglalkozz mások véleményével. A magyar egy maradi, primitív, rosszindulatú nép. 12 éves korig lehet akcentus nélkül megtanulni egy nyelvet. Ha nem értelmi fogyatékos vagy gyengeképességű egy gyermek, akkor simán meg tud tanulni pár nyelvet. Az ő agyuk még fogékonyabb rá. Olyan nép véleményére ne adj semmiben, amelyik szinte mindenben hátul kullog az EU-ban : logika, szövegértés, nyelvtudás.
2022. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
21%
Lehet, hogy van itt olyan, akinek újdonság lesz. A kinaiak máshogyan is írnak. Úgyhogy nem ugyanolyan "egyszerü" mondjuk németül megtanulni, mint kínaiul.
2022. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a suli gimi is egyben. És van lehetőség később Kínába egyetemre menni, ha szeretne. Szóval ezen nem múlik. És pont, hogy az írás miatt jobb, ha kiskorában megtanulja ezt (is).
2022. aug. 27. 15:09
 29/34 anonim ***** válasza:
26%
Bajnak nem baj, csak ne durcizz be, ha majd a gyereked esetleg le se szarja a kínait, vagy kifejezetten negatívan éli meg, hogy az oviban tanulnia kellet.
2022. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem baj ez.
2022. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!