Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan juttatnád be a gyereket...

Hogyan juttatnád be a gyereket a kiszemelt óvodába?

Figyelt kérdés

Konkrét és lényegretörő a kérdésem. Nem körzetes óvodába iratnánk a gyermekünket. Ma derült ki, hogy nem tudják felvenni, mert teltház lett. Az óvoda mellett lakunk 150mre, a körzetes 1km. Nem távolság az sem, de egy tömeg megőrző, nem szimpatikus a vezető sem…stb.stb. A kiszemelt óvodába tudom, hogy 15-20km ről érkező gyerekeket is felvettek, nyilván volt segítség, hogy bekerültek. És a kérdésnél is vagyunk.

Valaki vagy valakinek a valakije hogyan jelezte, hogy “hálásak” lennének ha ugyancsak mégis valahogy hopp bekerülne a gyereke?🫣🤭

Felajánlották a fellebbezést, de biztosabbra mennénk.😉



2022. máj. 24. 15:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Én ott elakadtam, hogy ha van tőletek 150 méterre egy óvoda, akkora hogyhogy mégis az 1 km-re levőbe vagytok körzetesek.

A valóságos lakóhelyetekre vagytok bejelentkezve?

Mindkettő önkormányzati óvoda?

2022. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen. Saját lakás állandó lakcímmel. Egy hosszú út és az egész út oda tartozik a körzetesbe. Meglepődtem én is, de elég idiótán van felosztva a körzet úgy látszik.
2022. máj. 24. 15:11
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

1!


Simán van ilyen, hiszen adott körzetnek is meg vannak a hatarai.


Kerdezo,


Csaka fellebbezés a megoldás.

2022. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

1-es, nálunk is ugyanígy van. Itt van az utcánkan egy ovi, mégsem az a körzeti, hanem egy messzebbi ovi.

Sajnos valahol meg kell húzni a határt. Nem tartozhat oda mindenki, aki a közelben lakik.

Az, hogy ha valakit 20 km-ről is felvesznek, nyílván protekció.

Ha nincs ismertség, akkor nem fogják felvenni sajnos, kivéve ha a munkahelyedhez is a kiszemelt ovi esik legközelebb, mert akkor fel lehet lebbezni.

2022. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként mindkettő önkormányzati, csak barátságosabb, családcentrikusabb és közelebb is van.
2022. máj. 24. 15:13
 6/21 A kérdező kommentje:

A körzetet lépjünk át😉

Protekció: ez lenne a lényege a kérdésemnek. Ki hogyan jelezné hogy meghálálnánk?

2022. máj. 24. 15:16
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Ezt így nem tudod jelezni. Ismerettseg kell hozzá. Vagy atjelentkezel q gyerekkel egy másik címre, ami korzetileg a másik ovihoz tartozik
2022. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

A protekció nem ezt jelenti, kérdező.

Hanem azt, hogy mondjuk együtt teniszezel az óvodavezetővel, és beszélgettek a témáról. Vagy nőgyógyász a férjed, és az óvodavezető pont őhozzá jár sok év óta. És ingyen segít neked, az ismeretségre való tekintettel.

2022. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%
olyan, hogy direktbe ott van mellettünk a háziorvosrendelő.. de nem vesznek fel minket, márt másik körzet.. blah.. :)
2022. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A protekció fogalmával teljes mértékben tisztában vagyok! Ismeretség van, de nem szoros.

Szerintem teljesen egyértelműen kérdezem, aki akarja érti.

Másik kérdésnél konkrétan le is írták(évekkel ez előtti így feleslegesnek gondoltam oda írni),hogy boríték a vezetőnek.

Ez irányba mennék.

2022. máj. 24. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!