Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyünk ezzel a tanárral?

Mit tegyünk ezzel a tanárral?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg a fiamtól, hogy a felsős tesitanárnő a fiúkat, de csak a fiúkat verbálisan bántalmazza.

Ha valaki nem képes végrehajtani tökéletesen a feladatot, fogyatékosnak, nyomoréknak, idiótának titulálja.

A tanárnő még nem végzett az iskolában, de tavaly óta tanítja őket. Kb.22 éves, és az anyja is a suliban tanít.

Ma a fiam sírt, mikor hazajött. Alig tudtam kiszedni belőle, mi a baja, és utána több szülőt megkérdeztem, és igazolta a gyerekük, hogy ez igaz, amit az enyém állít.

Elvileg egyest adott neki, mert gyakorlás közben bukfenc után az egyensúlyából kibillent, és mosolygni kezdett magán. Erre a tanár leidiótázta, és egyessel a padra küldte.

A fiam egyébként sportoló egy egyesületben, szóval nem nyeretlen kétéves. Egyszerűen az igazságérzete miatt nem érti ezt az egészet, miért bánik valaki, pláne egy tanár így vele.

Ti mit tennének?

A tanár elismerni nem fogja, arra gondoltam, szülőin az egész osztály előtt fogom felvetni a problémát.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Milyen megoldást talált végül?


2023. jan. 26. 17:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
97%
Mennék az igazgatóhoz először is.
2023. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
21%
Apuka mennjen be és tegye helyre.
2023. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Egyébként egyszerűen nem tudom, mi van a tanárokkal, a fiam osztályába átjött egy kislány, akit a régi osztályban folyamatosan piszkált, és leidiótázott egy tanárnő. Ezt onnan tudom, hogy a kislány anyja a másik fiam osztályfőnöke, és így kvázi a saját kollégája elől menekítette át a mi osztályunkba a lányát...

Pfff.

2023. jan. 26. 18:05
 4/45 anonim ***** válasza:
88%
Hát én biztos elbeszélgetnék több szülő,gyerek jelenlétében a tanárral is,meg az igazgatóval is.Na és ezek sztrájkolnak,tüntetnek.Sajnos egyre több ilyen csapnivaló tanár van,és egymást védik.Folyamatos lenézés a szülők felé is.Túlbecsülik már magukat,meg a diplomájukat.Legfontosabb a dologban,hogy a gyerekeket biztosítsátok a támogatásotolról,és elmondjátok nekik,hogy NEM NYOMORÉKOK!Meg bármi amit mond rájuk.
2023. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
12%

Gondold végig, ha neked kellene éhbérért és igen negatív társadalmi megítélés mellett naponta több száz, nagyrészt neveletlen gyerekkel küzdened, mennyire lennél udvarias, belátó, türelmes velük?

Nem mondom, hogy helyes a viselkedésük (mert nem az), de valahol érthetö. Senki nem szereti, ha mindenki öket használja lábtörlönek, ingyen

2023. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
87%
Bakker 5-ös,ez nem lehet indok.Nem való oda aki ilyeneket csinál.Én sem vagyok megfizette a munkahelyemen,mégsem okádhatom le az ügyfelet, akkor sem ha ő paraszt velem.Nem mentség,hogy valaki keveset keres.Milyen megbecsülést várnak ezek?Menjenek trágyát lapátolni,ott a tehenet lehet szidni,az nem érti.Itt gyerekekről beszélünk,akik nem tehetnek arról hogy a tanár X évig tanult,diplomázott,(egyébként ezt ő választotta)és szerinte keveset keres.Más is van aki keveset keres,pedig az életét kockáztatja.Mit szólnál,ha a tűzoltó azt mondaná,hogy ennyi pénzért ő csak X tüzet olt el,vagy ugyan ki nem vág az autóból,minek törted össze,te vagy a hülye.Ilyen nincs,és egyre felháborítóbb viselkedéssel találkozok én is.Arról ne is beszéljünk,hogy mindenre ráfogják a tantervek,a szar könyvet,stb De az nem gond,hogy órán szabad foglalkozás van,otthon meg tanuld meg ahogy akarod.Covid idején szoktak erre rá nálunk,azóta is alkalmazzák sajnos.Nem arról beszélek,hogy időnként önálló munka,hanem konkrétan óra elején elmondja mettől meddig van a tankönyvben,meg melyik oldal legyen kész a munkafüzetbe,utána szabad foglalkozás,azt csinálnak amit akarnak,csak csendben.Ezért most voltam bent,majd meglátjuk mi lesz belőle.Földrajz,biológiáról beszélek,nem egy rajzóráról.Talán ezért hasznalják őket lábtörlőnek.
2023. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Én konkrétan nem használom őket lábtörlőnek. Azt sem tudom, kik a tanárai, nem mutatkoztak be...

Eszem megáll 5- ös, hogy legalizálod ezt a viselkedést!

(De legalább így már látjuk, hogy gondolkodik a tanár...)

2023. jan. 26. 18:43
 8/45 anonim ***** válasza:
93%
Jaj már, ne általánosítsunk. Igen, a tanárok keveset keresnek, és minden hülye feladatot a nyakukba varrnak. Ezért nincs elég tanár. Ezért fűt-fát fölvesznek, és bármekkora idióta valaki, nem fogják kirúgni. Ennek következménye az, amit itt a kérdésben is látunk. Ennek a nőnek nincs helye gyerekek között. De nincs is más a helyére, és erről az oktatáspolitika tehet.
2023. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
91%
Ez baj igen,de ettől még ezt nem lehet szó nélkül hagyni,és sajnos miatta,meg a hozzá hasonlók miatt van ennyi negatív vélemény.Hozzá teszem,hogy nem tudom pszchihológiailag hogyan felel meg valaki ilyen mentalitással tanárnak.Vagy ezt a kutya nem nézi?A besavanyodott, nyugdíj előtt álló befásult tanárok se jobbak.Ha valaki belefárad a munkájába,az váltson.Sajnos senki nincs megfizette Magyarországon,ettől még senki nem végezheti sz@rul a munkáját,nem állhat bosszút a másikon.Leget követelni több fizetést,jobb körülményeket,kellene is MINDENKINEK,nem csak a tanároknak,orvosoknak,de ettől még normálisan kell végezni a munkádat addig is,vagy egyszerűen váltani kell.Nem sírni,ríni,és közben bosszút állni olyanok,aki nem tehet róla,és ellene.Ez a munka is olyan,hogy ezt nem a fizetésért kell vállalni,hanem mert ezt szereti az ember.(ettől még meg kellene fizetni rendesen)Sajnos viszont én is azt látom,hogy sokan csak ezt sikerült elvégezni,mert fogalma se volt hogy mit szeretne csinálni,vagy megtehette,hogy ameddig tanult addig nem kellett dolgozni, aztán ez lett belőle.Erről több személyes tapasztalatom van sajnos.Nem kell most senkit itt megvédeni,tudom,hogy ez nem mindenkire igaz.3n szeretem a gyerekeket,de soha nem lennék pedagógus,mert nem vagyok elég türelmes.Ezt hívják önismeretnek.Ezt kellene gyakorolni némelyiknek.A fizetés még sose volt jó tanárként,ezt lehetett előre tudni,úgyhogy ez megint nem kifogás.Megint mondom,nem jó ez így szerintem sem,de azért lehet tudni előre,hogy ez nem egy olyan szakma, amiből a Karib szigeteken fogsz nyaralni,ennek tudatában kell választani.
2023. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
23%

Előbb készítsenek felvételt a tanár viselkedéséről, hogy ne hazzudtolják meg a gyerekeket.

Majd igazgató

2023. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!