Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kislányomat megfenyegette az...

Kislányomat megfenyegette az osztálytársa, hogy fizikailag bántalmazni fogja, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A tanárnak szólt, de nem különösebben foglalkozott vele. A kislány anyját nem ismerem, apuka jár a gyerekért, aki egy vadbarom, így zsákutcának gondolnám a vele való beszélgetést. Igazából a problémám pont ez. Hiába beszélne a tanár a gyerekkel,vagy akár én is, ha olyan közegben él, ahol az agresszió és mások megalázása teljesen elfogadott, esetleg támogatandó viselkedés. Féltem a gyerekem, főleg mivel nem is mindig mondja el, ha történik vele valami (autista), de belül szorong. Az sem megoldás, hogy védje meg magát, mert fizikailag is gyengécske és olyan természetű, aki légynek sem tudna ártani.

Szívem szerint másik iskolába vinném, de sajnos annyi a pszichopata szülő által nevelt kretén gyerek, hogy félek, máshol sem lenne jobb. Közben nap mint nap olvasni gyerekekről, akik öngyilkosok lesznek vagy bekattannak az idióta iskolatársaik folyamatos bántalmazása miatt.

Egyszerűen még nem tudok túllépni a döbbeneten, hogy 8 éves gyerekben ennyi agresszió lehet.


2023. máj. 11. 10:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, főleg mivel mint sikerült a lányomból kiszedni, nem először piszkálja ez a másik. És most már konkrétan másokat is ellene angol, szorgalmazza, hogy kiközösítsék.
2023. máj. 11. 15:14
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek ismeretében keresnék új iskolát.
2023. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nincs testvére a lányodnak egy idősebb testvér aki helyre teszi az agreszort?
2023. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos csak kisebb van
2023. máj. 11. 20:02
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az agresszor apja egy vadbarom, akkor nincs mit csodálkozni. A gyerek ebben szocializálódik és ebből ért. Az ilyen szülők jellemzően nem lesznek partnerek a megoldásban, sőt némelyik egyenesen büszke rá, hogy a kölke ilyen. A tanár kezéből kb. minden eszközt kivettek már, ha csak lefogja is a bántalmazót őt rángatják meg, volt már rá példa. Ráadásul lehet, hogy ő is fél. Tehát marad az, hogy elkapod a kölköt és lerendezed. Esetleg kiosztod az apjával együtt. Kérdés az, hogy te mennyire vagy bevállalós vagy bátor, mert is apuka neked eshet és ebből más módon is bajod lehet. Ha kellően nagy szád van, akkor veled se mernek kötekedni, tehát akár működhet is. Ha viszont a gyerek tőled örökölte a visszahúzódó természetét ez nem megoldás. Akkor marad az iskolaváltás. Persze, hogy vannak mindenhol problémák, de nem mindenütt ilyen mértékűek. Ki kell fogni ez tény, tehát alaposan kérdezz utána, nehogy cseberből vederbe szitu legyen.

Abba az egybe ne reménykedj, hogy a pedagógus megoldja. Ez az esetek legnagyobb részében nem működik. Nem azért mert nem akarja, hanem mert képtelen rá. Az agresszoroknak csak jogaik vannak, amiket persze fújnak kívülről.

2023. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
akkor keres neki uj sulit ha tudsz. vagy írasd be önvédelmi sportra.
2023. máj. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Vagy mindkettot egyszerre
2023. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
5-os vagyok, a 16-os valaszarol eszembe jutott, hogy amint tudtam, beirattam a gyerekem onvedelmi sportra, es mar azelott is vettem onvedelmi gyakorlatokat tartalmazo puzzlet, es elprobaltuk itthon a szituaciokat. 6 eves kortol mar vansokfele kuzdosport.
2023. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
nålunk lányomat 2 magas karakån testör őrzi egészen kicsi korátol. 2 joval idősebb fiu testvėr.
2023. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

"olyan közegben él, ahol az agresszió és mások megalázása teljesen elfogadott, esetleg támogatandó viselkedés"


Jó a tippem, hogy C-típusú ez a balhés osztálytárs?


Egyébként azóta sikerült valami lépést tennetek?

2023. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!