Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolatáskát vennék,de a...

Iskolatáskát vennék,de a merev falú tényleg kikezdi a gyerek hátát?

Figyelt kérdés

Herlitz-et néztem,de borzasztó a csatja.

Elsős lesz a kislányom :).


4 éves kora óta gerincproblémái vannak, 5 éves kora óta jár gyógytornára.


Milyet vegyek?


Volt,aki a gurulósat javasolta,de azt féloldalasan kell húzni,rosszabb lenne a hátának.


Jó lenne,ha linkelnétek szuper táskákat!


Természetesen ergonomikusat, könnyítettet.

Amit ma néztem, 1kg alatt van.


A lányom 7.5 évesen kezdi az iskolát. Extra sovány, gerincproblémás, autista kislány.


2023. jún. 26. 23:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
63%
Gurulós táska. Egyreszt nem napi több órán át kell húznia, másrészt meg hátra is vehető. A bejárattól az osztalyteremig elhuzni azért nem akkora feladat.
2023. jún. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
7%

Nem a keskenysége meghatározó, az csak jobb egyensúlyelosztásban segít.


A vékony gyereknek kiálló popsija van, és a csontosabb háta és a feneke közti szintkülönbségben fennakadhat, ha túl rövid a pántja/alacsony a táska hossza.

2023. jún. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy mennyi felszerelése lesz a lányodnak, amit naponta cipelnie kell? Lesz fix osztálytermük, vagy vándorolnak? Ha vándorolnak, tokkal-vonóval, vagy legalább szekrényük lesz?


Ha nem kell sokat cipelnie, akkor kb mindegy.


Ha sokat kell cipelnie, és tudja húzni, akkor húzós. De ha lépcsőznie is kell, akkor nem választanék húzósat. Ugyanis a húzószerkezet miatt a súly messzebb van a hátától, és az olyan, mintha még többet cipelne. (Hálós hátú túrahátizsákoknál tapasztaltam ezt, de gondolom a húzós táska ugyanez.)


Nekem amúgy Herlitz doboz volt. A hátamat nem bántotta, mert volt rajta megfelelő párnázás emlékeim szerint. A csatjával se volt gondom, pedig becsúsztatós volt, nem mágnes. Viszont nekünk irdatlan mennyiségű könyvünk, füzetünk volt, és gyakorlagilag nem fért a cuccom a táskába, mindig szenvedés volt belepakolni, tömni kellett.

2023. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

13!


Láttam az osztálytermüket,mert elmentem fogadóórára a tanítónénihez (igazgató kérte az autizmus miatt).


Igazság szerint ennyit tudok.


Könyve mennyi lesz? Amennyi az elsős könyvcsomagban van. Nem tudom, szeptember elsején kapjuk meg.


A tanszer egy nagy papírdoboznyi,azt már megvettem mindent. De az ott lesz tartva,nem kell hordozni.


Szerintem 1 teremben lesznek. Nem mondta a tanítónő,hogy vándorolnának...Nem hiszem.

2023. jún. 27. 10:41
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat vennek neki ami tetszik mert ugy is te fogod cipelni nem a gyerek
2023. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
10%
ha ilyen szinten beteg, akkor nekem egyértelmű lenne hogy én hozom-viszem mindenét, de te tudod. amúgy értem hogy autista, de ha elmentek a boltba és felpróbáljátok, abszolút nincs rá módja hogy közölje, kényelmes-e neki?
2023. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

16!


Nem "beteg ilyen szinten", csak sok a problémája.

Amúgy egy beszédes kislány, természetesen megmondja,mi tetszik neki, és mi nem.

Enyhe autista, Asperger szindrómás.

2023. jún. 27. 15:37
 18/30 anonim ***** válasza:
35%

jó, akkor nem beteg, csak betegség típusú problémája van a májának, ami problémákat okoz a csigolyáiban amiknek ezáltal tartási problémái vannak. nem kell egyből nekem ugrani, nem a tied az egyetlen gyerek, aki kicsit ingatagon lett összerakva egyes részein. egy könyvekkel telepokolt iskolatáska meg egy "problémátlan" kis elsősnek is dögnehéz.

ha beszél, akkor én bevinném a táskaboltba, felpróbálgatnám vele a táskákat és vinnék két atlaszt súlyozásnak. a nap legvégén mégiscsak ő tudja, hol van a háta és ahhoz képest a táska. most hiába mondom mit vettek a szomszéd csöppségnek, ha az ő csigolyái nem ott bandáznak, ahol a tiédéi, akkor sokra mentünk vele.

2023. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

18!


Oké...xd...


Amúgy már próbált táskát. A Herlitz-et. De egyáltalán nem tudta kezelni a csatját.

2023. jún. 27. 23:07
 20/30 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a dokit, ha ennyire parázol. Amúgy gondolom, normál általánosba megy. Ott viszont a legtöbbször vándorolnak, bár csak 1-2 órán, akkor meg elég, ha kézben átviszi. Nekünk egyébként Ars una volt, nem volt vele különösebb gond, csak kicsit kicsi volt a belseje, mivel minden nap mindent vittek órarend szerint.


[link]



Vidd el egy nagyobb táskaboltba, aztán próbálgassatok

2023. jún. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!