Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek kora nyári a gyerekük...

Akinek kora nyári a gyerekük és 6 évesen ment iskolába?

Figyelt kérdés
Ti megbántátok hogy nem tartottátok vissza?

#6 èvesen iskola #Nyári gyerek
2023. aug. 24. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Követem, az enyém május 31, valószínűleg megy majd iskolába idén
2023. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem idén hanem jövőre :D
2023. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem augusztusi és még csak most lesz ovis, de érdekel. Nálunk most átestek a ló másik oldalára, gyakorlatilag visszatartanak boldog boldogtalant. Kíváncsi vagyok hogy mi a tapasztalat.
2023. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Húgom június végi, anyám nem engedte visszatartani, pedig az óvónők kifejezetten javasolták. Őket igazolta a dolog.
2023. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Én július közepi vagyok, engem nagyon erőltettek az óvónők hogy anyukàmék engedjenek, mert szerintük iskolaérett voltam. Őket igazolta. Én örülök hogy engedtek. Nem volt hátrányom.
2023. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is mindenkit tartanának vissza, alig vannak ballagók, van olyan anyuka, aki büszkén ecsetelte, hogy kamuzott a gyereke teljesítményéről hogy visszamaradottabnak tűnjön mint amilyen valójában, csak azért hogy ne kelljen még iskolába mennie…
2023. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányom szeptemberi, az osztálytársnője júliusi, így majdnem egy év van köztük, de egyikünk sem bánta meg, hogy akkor ment a gyerek iskolába, amikor, tök egyéni, hogy ki hogy éli meg.
2023. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is azt látom hogy mindenkit visszaakarnak tartani, de tényleg mindenkit januári gyerekeket is.

Nekem a kisfiam június közepén született és menni fog.

2023. aug. 24. 15:21
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Úgy tudom, hogy most már a szülőnek kell kérvényeznie és iskolaérettségi vizsgálatra vinni a gyereket, ha azt szeretné, hogy maradjon...?

A nagyobbik gyerekemnél még elég volt bemondásra, hogy mit szeretnél, aztán az óvónők alírták. Ő nyár végi és ment, mert annyira egyöntetűen mondták az óvónők, hogy érett, bár én sokat aggódtam. Tanulmányi eredményeivel végül sosem volt gond, 8 osztályos gimibe is felvették. Viszont most, hogy a többiek kamaszodnak, hát azért még elég gyerek hozzájuk képest.

A kicsinél már változott a szabály, ő nyár eleji, és némi idegrendszeri éretlenség miatt maradt, amit a nevtanban is jónak láttak. Nála hát valami keresztfélév :) lett volna jó, mert azért vagy egy fejjel nagyobb amúgy is a többieknél és kicsit unta is az elsőt, mert addigra önszorgalomból már megtanulta a betűket meg amennyit matekból ott kellett volna. Viszont most is még elég elvarázsolt tud lenni, amikor nem kellene. Szóval kérdés, hogy most a magatartása attól gyengébb, mert egyébként is az lett volna és egy éve pláne nem tudott volna megülni, vagy azért, mert most meg unatkozik :)

De én úgy látom, abszolút gyerektől függ, mi a jó döntés, nem lehet ezt átlagolni vagy más példájából megítélni.

2023. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hetes vagyok, na az én kisfiam meg szintén június közepi, és maradt. Neki pl nagyon jót tett, kellett neki az az egy év, hogy behozza a lemaradásait. Mondom, tök egyéni. De igazából én még olyat nem láttam, hogy valaki megbánta volna az évvesztességet.
2023. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!