Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Város melletti kis községben...

Város melletti kis községben családi kertesház vagy nagyvárosban társasházi lakás az ideálisabb szerintetek gyermeknevelés szempontjából? Milyen az élet társasházban?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos. Szeretnénk városba költözni, mert ahol lakunk semmi lehetősége nem lesz a picinek. Nem vagyok rasszista de csak olyan emberek járnak a helyi oktatási intézményekbe akik nem akarnak beilleszkedni, viselkedésük eltér a normáktól. Szeretném ha jó környéken kapna oktatást, lehetne választani, hogy éppen sakkozni vagy kosarazni akar akkor van rá lehetőség neki megadni.


Volt valaki aki szintén váltott?


Itt nagyon nagy kertünk van gyümölcsössel, teljesen felujított 110m2es családiház de semmi sem köt ide minket..



2023. okt. 24. 18:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nagyváros mindig több lehetőséget ad.
2023. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nagyváros, már csak azért is, mert ha oviba megy és te vissza dolgozni, könnyebb, ha nem másik településről loholsz érte
2023. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Mi Gyálra költöztünk az első gyerek 1 éves korában a pesti panelból. Kertesház, csend, de ha mi ordítunk, nem hallja a szomszéd :D

BKV van, nem gond bemenni Budapestre, de általános iskola-óvoda 5 perc séta.

Mi nagyon nem bántuk meg.

2023. okt. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Nagyváros. A kert előnyeit csak pár évig élvezitek. Az ingázás hátrányait viszont mindig. Nagyvárosban több a lehetőség. Több iskola, óvoda, sport közül választhatsz.
2023. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Mi székesfehérvár egyik felében laktunk. Másik felén volt a munkahelyünk. De ez egy tarsasház volt, ráadásul albérlet. Inkább mikor terhes lettem, vettünk egy családit a Velenceitó térségében.

Igaz, 25km Fehérvár, de így is gyorsabban beérek dolgozni, mint a városon át az albérletből.



Mi nagyon nem bántunk meg. Lehető legjobb döntés volt.

2023. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Családi ház inkább. Mi tömb lakásában élünk két gyerekkel, nem igazán jó. Amúgy városban, jobb környéken is van lehetőség kertes házba költözni.
2023. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Mi lakásban lakunk, lehet, hogy nincs udvarunk, de itt van előttünk közvetlenül a városunk legszebb és legújabb parkja játszótérrel. Ovi/bölcsi 2 perc sétára. Minden bolt a nyakunkban.

Én falun nőttem fel, eszemben sem lenne falura költözni a fiunkkal.

2023. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Kertes ház, város közelségével. Bp agglomerációban bőven van iskola és óvoda, és nem muszáj a másik fingását is hallgatni, ami kisgyerekkel nem hátrány. Sajnos mi rossz kompromisszumot kötöttünk, mert kiköltöztünk, de anyagi okok miatt lakásba... Viszont a kert fontos és jó ha van, nálunk közelben élő nagyszülőnek van. A gyerekeim ruhellik a játszótereket, ellenben szívesen kertészkednek, úgyhogy sokat lógnak a mamánàl. Friss zöldség és gyümölcs, állatok meg pláne jó.


Éltem Budapesten két évet, friss házasként aludni hazaesni 10-12 óra munka után jó volt a cipősdoboz jellegű lakásba, de családdal és hosszabb távon én város közeli kertesre szavazok.

2023. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ nektek milyen a habitusotok.

Mi a városközponti panel mellett döntöttünk. Nem vagyunk kertészkedős típusok, nem igazán vonz minket az, hogy a benti háztartási teendők mellett még kint is dolgozni kelljen, itt dolgozik helyettünk a városgondnokság, mi csak élvezzük a környező parkot, játszótereket, kondi parkot, futó kört.

Minden szó szerint a szánkban van, 15 perc alatt bármit, de tényleg bármit elérek gyalog. (2 iskola, 3 óvoda, 2 bölcsi, 2 gimnázium, 1 szakközépiskola, hipermarket, szupermarket, orvos, védőnő, megyei kórház, éjjel-nappal nyitva tartó gyógyszertár, éjjel-nappal nyitvatartó bolt, 2 sportcsarnok, színház, mozi, pláza, vasútállomás, buszpályaudvar)

Az autó kB dísznek van, havonta egyszer tankolunk 30 litert. A rezsi (fűtés, víz, villany, gáz) a leghidegebb téli hónapban se több 40.000 Ft-nál, úgy hogy nyitott ablaknál alszunk annyira fűtenek, nyáron 15.000 Ft-ba belefér. 68 m2, 3 szoba, de a környéken vannak 76 m2-es lakások is.


A jó szomszédokat valószínűleg ki kell fogni, én eddig 6 helyen laktam társasházi lakásban és sehol se volt probléma a zajjal. Ha fúrnak azt hallod, de az ritkább, minthogy kertesben a szomszéd nyírja a füvet/flexel. Az hogy ülsz a fürdőkádban és hallod hogy feletted is csobog víz, mert valaki zuhanyzik nem annyira zavaró, hogy cserébe napi fél-1 órát üljek a dugóban, hogy hazajussak.


A gyereket bárhonnan be tudod fuvarozni a nagyvárosba programokra, a kérdés inkább az, hogy te az anyataxi sofőrjeként szeretnéd-e a következő 18 évet tölteni, cserébe a nagy ház, nagy kert, nincs zajért, vagy az idődet tartod értékesebbbek.

2023. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Mi azért teperünk, hogy családi házat tudjunk venni a megyeszékhelyen, ahol most társasházi lakásban lakunk. Rohadt drága, de én úgy vélem, ez a legjobb mindenkinek. Úgy jártam ki az iskoláimat, hogy ingáztam, szívből gyűlöltem. Nem fogom ezt tenni a gyerekemmel.
2023. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!