Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Köteles vagyok elvinni vizsgál...

Köteles vagyok elvinni vizsgálatra a gyerekem?

Figyelt kérdés

A fiam harmadik osztályos. Matekból kevésbé jó. A tanárnője múltkor behívott, miután az egyik dolgozata 2-es lett, hogy szerinte a gyerekem diszkalkuliás és azonnal el kell küldeni vizsgálatra.

Igazából teljesen ledöbbentem. Otthon is sokat gyakorolunk, egyik családtagunk aki nagyon jó matekból ő is heti 1x segít neki. Nehezebben megy neki, nehezebben tanulja meg-látja át a dolgokat ez tény. De nem keveri a számokat. Most az írásbeli összeadást, maradékkal is kb 10 perc alatt megértette ahogy magyaráztam neki. A becslés részét - tizesre, százasra nehezebben érti meg, sokszor téveszt benne.

De én nem gondolom, hogy aki diszkalkuliás az így megoldja ezeket. Volt diszkalkuliás osztálytársam annó a suliban és max 20as számkörben tudott összeadni. Bizonyos számokat folyamatosan össze kevert. Ott derült ki neki mikor két tízes számot már nem tudott össze adni.

Na hát nálunk ilyen gondok egyáltalán nincsenek. Azért mert nehezebben tanulja meg, én is mindig nehezebben tanultam meg a matekot, mindig le voltam maradva. Inkább humán beállítottságú voltam egész életemben.

Na tehát én köteles vagyok elvinni ilyen vizsgálatra a fiam ha én a problémát nem észlelem?

A tanárnő is csak most fél év előtt állt elő ezzel mert most írtak először dolgozatot, eddig minden feladatot együtt csináltak.


jan. 26. 07:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20%

Minden tanárfüggő. Rossz reális beállítottságú gyereknek csak másfajta tanítási módszer kell.

Végigbukdácsoltam a matekot egész életemben, mégis logisztikát választottam felnőtt koromra. (Pedig abban van mindenféle matek. Terület, térkapacitás számítás, vámszámítás, költségszámítás...)

Az, hogy most a gyerek nem jó valamiből, az semmit nem jelent a jövőjére nézve.

jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 babyboom567 ***** válasza:
96%
Vidd el.A gyereked érdeke,hogy kiderüljön hogy mi a helyzet.A diszkalkulia sem mindenkinél egyforma.
jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy valahogy nem úgy magyarázza a dolgokat. Tényleg most tökéletes példa az írásbeli összeadás. A suliból úgy jött haza, hogy egyáltalán nem értette. 10 perc alatt megértette ahogy magyaráztam neki.
jan. 26. 08:06
 4/31 A kérdező kommentje:
És nem tudom, mennyire szokták osztogatni ezeket a dolgokat. Mert már mindenki adhds, sni-s stb. Ha nem az én nem szeretném, hogy ilyen jelzőt kapjon csak mert éppen nehezebben tanulja meg a matekot. De a többi tantárgyból pedig csak ötöse van.
jan. 26. 08:07
 5/31 babyboom567 ***** válasza:
96%
Nézd,én megértelek!de még van kb másfél évetek megfelelő fejlesztést/támogatást/ kapni,hogy felső előtt behozza a lemaradást/elmaradást.Ha a homokba dugod a fejed,sokkal súlyosabb gondok is lesznek, ha tényleg baj van.
jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%
Azzal, hogy elviszed nem ártasz neki, de azzal, hogy nem viszed árthatsz. Vidd el, ha kiderül baj vab kaphat fejlesztést. Ha pedig nincs baja tudjátok. Persze lehet a tanár is rossz. Nekem is volt olyan matektanárom 2-es voltam. Másikat kaptunk aki normálusan értelmesen magyarázott 2 év után 5 lettem és értettem. De lehet enyhébb baja van a gyereknek. Vidd el vizsgálatra
jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy köteles elvinni, de a gyereked érdekében ajánlott.
jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülnél, hogy nem az van mint rég, hogy ha a gyerek nem tudja, akkor biztos hülye és ennyivel elintézték a dolgot, meg se próbáltak segíteni. Ma meg, hogy ha nincs akadékoskodó hülye szülő mögötte, akkor megpróbálnak segíteni, utána járni, mert az, ha valaki a harmadikos matekot nem tudja, az nem elbagatelizálandó.
jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
7, tévedés, köteles. Ha megkapja a behívót és tojik rá, a gyámügy lép közbe.
jan. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked érdeke hogy kiderüljön hogy van-e tanulási nehézsége.

Inkább szenvedje végig az iskolát, mint hogy a neki megfelelő módszerekkel tanulhasson?

Én elviszem mindenhova, ne ezen muljon.

Pl most 2.5 éves a pici, nem beszél tőmondatokkal.

Megyunk korai fejlesztobe, hallásvizsgálatra, holott tudom hogy senmi baja sem a hallásának, sem neki, minden ért, mindent kifejez, mindent megmutat, utánozn, az apja is későn kezdett beszélni, de elviszem, ne ezen muljon, hátha mégis van valami.

Szerintem az onerzeted tedd félre és a gyerek érdekében vidd el.

jan. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!