Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tananyag otthoni pótlása,ti...

Tananyag otthoni pótlása,ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Elkaptunk valamit a lányommal. Nem covid,mielőtt valaki beírná 🤣. 39 fokos lázunk van. Én már voltam dokinál, nekem nagyon durva mandulagyulladásom van hörghuruttal,a lányomat délután viszem dokihoz.

Elment a férjem reggel a könyveiért a suliba. Napra lebontva megkaptuk a matek,írás és olvasás tananyagot.

De nagyon sok. 1 napi is sok. 8 sor írás/nap, rengeteg olvasás,plusz matek is sok van.


A lányom kinyúlva,én most épp jobban vagyok. Ő reggel 7:30-kor már 39.2-es lázzal kelt.


Nem ültethetem le tanulni ilyen állapotban. De felgyűlni se hagyhatom. Egybe nem írna oldalakat hétvégén...


Ti ezt hogy szoktátok elsős-másodikos gyerekkel,ha nagyon beteg?


Ma délután kap gyógyszert (15-18-ig van gyerekorvos). Kb 2 nap,és jobban lesz.


Szerencsére folyékonyan olvas,úgyhogy azt lehet,hogy hétvégére halasztom. De az írás rengeteg..


Reggel kapott lázcsillapítót,utána leült,mikor lement a láza,és egyet megírt. Kb 4-5 sor. De van még 1 mára, és a tegnapról is ott van még 1. Minden napra 2 van..


jan. 30. 12:33
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ráadásul délután megkapja az antibiotikumot, akkor jön majd a hasfájás és a hasmenés is. Azzal együtt még rosszabb lesz a helyzet.
jan. 30. 12:35
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Majd ha meggyógyult, bepótolja. Nem is értem, miért kérdés ez. Nyilván nem ülteted oda lázasan tanulni.
jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Azért kérdés, mert hétfőn már valószínűleg megy iskolába. Egyben az íráa rengeteg. Mikor írja meg? A héten végig gyógyulni fog. Kb szombat,mire jobban lesz.


De annyi írást nem hagyhatok hétvégére...


Mire megy,kész kell,hogy legyen a pótlás.


Ráadásul csütörtökön meg kell írnia itthon a félévi matek dolgozatot is.


Egyáltalán nem érdekli a tanítót,hogy beteg.

jan. 30. 12:44
 4/27 A kérdező kommentje:
És nem kicsit beteg sajnos. Hanem nagyon. Velem együtt.
jan. 30. 12:45
 5/27 A kérdező kommentje:
Még van 8 adag írás. Az kb 40 sor. Annyit hogy ír meg 2 nap alatt?
jan. 30. 12:47
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

"Mire megy,kész kell,hogy legyen a pótlás" - ez h*leség. Ha beteg, akkor beteg. Ha ezt a tanár nem érti meg, írja be a karót nyugodtan. Arra biztos nem nevelném a gyerekem, hogy betegen "dolgozzon".

(Amikor én legutóbb beteg voltam, 10 napig forgott velem a szoba, ha megfordítottam a fejem a párnán. Hát, persze, akarták, hogy menjek be, aztán meg azt, hogy itthonról dolgozzak. Végül utólag bepótoltam mindent.)

Aki beteg, az beteg, kortól függetlenül (most nyilván komolyabb betegségre gondolok, nem egy náthára, de nem is azzal vagytok otthon)

jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
A félévi matekot is miért kell itthon megírnia? Miért nem ér rá jövő héten? Megkapták a bizonyítványt már..
jan. 30. 12:58
 8/27 A kérdező kommentje:
40 perces felmérés..
jan. 30. 12:58
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlpörgöd. Mi történik ha a 40 sor helyett 20 lesz meg? Évet kell ismételni vagy mi?
jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

Hát ha annyira beteg, hogy mindennap nem tud tanulni akkor van amit el kell engedni.

Írás-másolás fele, új betűkre koncentrálni ha elsős, olvasással ugyanez.

Mateknál ha egyformán megy minden valahogy szelektálni, ha van ami kevésbé akkor arra fordítani a hangsúlyt.


Múlt héten volt beteg az elsősöm. Mi így csináltuk. A nagyobb önálóbban pótol ha ő beteg, de nem fogom elvárni tőle, hogy estig csinálja a feladatokat, ha amúgy tényleg ül előtte. Hétvégén is lehet csinálni de hétvégén sem gondolom, hogy reggeltől estig az asztalnál kellene ülnie.

jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!