Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A gyereked hány éves kortól...

A gyereked hány éves kortól mehet haza egyedül az iskolából? Miért annyi idősen?

Figyelt kérdés

Régen a gyerekkoromban nálunk volt olyan, aki harmadikban már egyedül hazajárt napköziben már ott se volt, volt akiért meg ötödikig a szülő jött érte napközi után, hiába éltek a sulihoz közel.

Nálatok hogy szokás?


márc. 4. 04:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
1979-ben 1-osztályos úgy volt nálam anyám 3-napig jött velem az iskolába és tanítás végén jött értem,3.-nap után már többiekell mentem és ennyi volt részéről.
márc. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekem most ötödikes. Hetente 2-3 alkalommal egyedül megy haza. Most lett erre igénye kiskamaszként. Tavaly még olyan bújós volt.
márc. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Fiunk negyedikes, ebben a tanévben már egyedül jöhet haza, nem napközis.
márc. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

A fiunk Budapesten belül a város túlfelére jár suliba, ő ötödiktől jár önállóan tömegközlekedéssel.

A nagyobbik lányunk negyedikes volt, amikortól egyedül hazajött ebéd után, mert kérték a suliban, hogy aki tudja hozza el őket, mert összevont napközi van és fizikailag sem tudnak leülni. Tőlünk 10p séta a suli. Felsőben is hazajárós ebéd után.

A legkisebb harmadikos, ő is van, hogy hazajön már egyedül a napközije végén, ha valamiért nem tudunk érte menni.

márc. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A lányom hatodiktól jár haza egyedül. Ötödikben is jött néha, de nem rendszeresen.

Hatodikban reggel vittem, délután jött haza egyedül. Nem mindig, mert volt, hogy úgy időzítettem a kicsivel a boltba menetelt, hogy mikor végez a nagy.

Most hetedikes, már reggel is egyedül megy. Eleinte nem akart, fel volt háborodva elég rendesen. Aztán most meg ha el is tudom vinni, akkor is inkább buszozik. Zenét hallgat, szereti.

márc. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi falun lakunk, az iskolától nem egész 10 percre. Most 2.osztályos, szeptember óta van amikor egyedül megy, haza mindig egyedül jön.
márc. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

1, kár hogy nem ez volt a kérdés. Nem ugyanaz most vagy 45 éve.

40 éve én is jöhettem elsőben egyedül.

Ma meg se fordult volna a fejemben hogy hagyjam, de az iskola is ugyanezen a véleményen van. Alsóst nem engednek haza egyedül csak kifejezett írásos kérésre. Felsőtől járnak haza. Az is aki 50 méterre lakik.

márc. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%

7-es alany,meg látszik 45-évvel ezelőtt mennyire nem gyámnyilának nevelték a gyereket!

Akkori szülő férfiakat és nőket neveltek a országnak,világnak!

És még egy nem volt ilyen majom szeretett és gyerekközpontú nevelés,életre nevelték minket!

márc. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
Első osztálytól kezdve egyedül jártam, mivel közvetlen szomszédunk az általános iskola. :DDDD
márc. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
8as ez is benne van. Viszont mi városban lakunk, mikor gyerek voltam kb 10ed ekkora volt a forgalom, sulitól hazafelé talán 1 forgalmasabb út volt ahol vigyázni kellett, kb mindenhol máshol még az utcán is focizhattál. Most azért ez bőven megváltozott és sajnos az emberek is. Már senki nem foglalkozik senkivel, nem segítenek ha baj van, egyre több a gyanús alak az utcákon, sőt egy időben a 2 utcával mellettünk lévő iskolánál is az ment hogy próbáltak gyerekeket az autójukba csábítani. Ezek után én is háromszor meggondolom mikor mehet majd egyedül iskolába és nem azért mert azt akarom, hogy életképtelen legyen
márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!