Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi ez az új törvény, ami...

Mi ez az új törvény, ami délután 4-ig kötelezi a gyerekeket hogy a suliban legyenek? Mi értelme van? Mit csinálnak ott addig? Házit írni ezek után még otthon fognak?

Figyelt kérdés
Most megy a lányom 1. osztályba. Mindent felborít,ha tényleg ott kell maradnia délután 4-ig. Gyalog járunk a suliba,több mint 1 km-re (fél óra,de csak így tudunk közlekedni,a lányom még nem megy biciklizik két keréken,autó csak az apjuknak) van tőlünk,még két hónapig egyedül vagyok a 4 gyerkőccel- a 6 éves a legnagyobb,mellette 1 ovis van, 1 két éves,és egy 1 év alatti. Délután mire haza érünk lehet bojlert gyújtani,vacsizni és fürdeni,kb 1,5 óra amit játékkal tölthet,a játék idejéből megy el a tanulás?

2013. aug. 29. 12:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanulnak délután 4-ig hanem foglalkozások lesznek.Egyébként lehet igazolást írni ha nem szeretnéd hogy ott maradjon.
2013. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
interneten olvastam egy cikket a napokban, hogy /a linkjét már nem találom/ a tanárok az órarendet úgy alakítják, hogy délutánra teszik be a testnevelést, így a gyereket nem lehet mindennap kikéri, mivel az kotelezo tanóra
2013. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
A tanároknak is kötelező 4-ig bent maradni, tehát ők lesznek a gyerekekkel. Úgy tudom semmilyen terv nincs arra kidolgozva, hogy mit is kell csinálni. Tehát mindenki azt csinál majd, amit akar. Ilyen létszámú osztályokban, főleg felső tagozaton tanulni tuti nem lehet :-( A terv nem rossz, mert sok családban csak csellengenek a gyerekek, viszont nagyon nincs átgondolva. És gondolom Lakatos Ronaldino apukája lesz az első, aki aláír bármit elolvasás nélkül a gyerekének. Tehát pont akinek ott kellene lennie, nem lesz ott. Egyébként kikérőkkel már tele az internet...
2013. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nyilván nem annak a szülőnek gond, aki dolgozik 4-ig, hanem aki nem, teszem azt a kicsivel van otthon, vagy másfajta a munkabeosztása, és elvinné a gyereket, hogy ne kelljen duplán és feleslegesen járni-kelni. Nekem gond, mert messze van az iskola, és olykor korábban végzek. Télen pl. nagyon durva felénk a közlekedés, és nem hiszem, hogy azért elengedik 2-kor, mert elkezdett havazni, és nem jutok fel a hegyre a kocsival, amit 4-ig belep a hó. Ezt eddig lehetett, most nem tudom, mi lesz.
2013. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez is pont ugyanaz miatt lett kitalálva, mint a 3 éves kortól kötelező ovi: a kisebbség "felzárkóztatása" a cél.

Bár hogy mi értelme van, azt nem látom, ahhoz nincs elég diplomám :)

2013. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindennapra lenne programom. Külön nyelvet tanulok heti négyóra, sportolok, hangszeren is játszok. Hogy fér el ez egymás mellett ha van kötelező óra délután? Én nem tudok a többiekkel tanulni, mer ott minden lenne csak tanuls nem. 12/L
2013. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy akinek fontos, hogy hol a gyereke, az eddig is igényelhette a napközit/tanulószobát. Szóval tanárok bent voltak eddig is 4-5-6-ig. Csakhogy az igénylés függvényében határozza meg a fenntartó, a létszámokhoz rendelt pedagógusok számát is. Ezért volt annyi, amennyi, mert sokan nem igényelték (bár a legtöbb iskolában a kicsiknek kötelező volt), és a nagyobbak meg hazamentek mert nem akartak a suliban maradni. Tehát ez a szülők döntése volt eddig.
2013. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk „iskolaotthonos” rendszer volt már tavaly is, itt elvileg két „egyenrangú” tanítónő van, tehát nem napközis tanítóval vannak délután, hanem a matektanárjukkal. Azt mondták, hogy du. 4-ig legyen bent a gyerek, mert a készségtárgyak (rajz, technika, torna) van, hogy ebéd után vannak, aztán udvaron játék, majd utána leckeírás. Azt gondoltam, milyen remek ez, hisz mikor hazahozom a gyereket, már semmi dolga nem lesz, mondták, hogy a tankönyveket sem kell naponta cipelni, mert mindent megcsinálnak bent.

Nos, ez a valóságban úgy festett, hogy a délutáni udvar helyett gyakran rajzfilmet néztek, utána leckeírás, de a kutya rá nem nézett, hogy megírta-e, illetve 30 gyerek akkora káoszt okoz, hogy az én gyerkeem nem is tudott rendesen odafigyelni a leckére, és számomra csak pénteken derült ki, mikor hazahoztuk a könyveket, hogy mennyi mindennel el van maradva a gyermek… Így aztán hiába volt bent 4-ig, haza kellett hozni a könyveket, és itthon ellenőrizni a házi feladatot minden nap (vagy megírni, ha nem tette).

Ez elég szomorú helyzet, mert egy elsősnek szerintem szüksége lenne még arra, hogy otthon játszhasson délután, és baromira elfárad 4-re, így utána a leckeírás egy rémálom. Node, kérdem én, ha az „iskolaotthonban” nem sikerül ez, akkor egy napközis tanár felügyelet mellett mennyire lesz a leckeírás hatékony?


Egyébként azt gondolom, nem rossz ötlet, hogy ne engedjék az utcán lófrálni a srácokat, csak azt nem értem, hogy valósul majd ez meg az életben.

Mondjuk nagyobb gyerekenél, ha minden osztály külön lesz (mert nem kéri minden 2. szülő a gyereke délutáni elengedését), akkor számon lehet tartani, hogy ki van ott, és ki nincs, ellentétben az összevont napközivel, ahol azt sem tudja a tanár, hogy merre van arccal, ki kicsoda. Volt már, hogy mikor 4 után értem az elsős gyerekemért, azt sem tudták, hol van, mert egy idegen tanár volt velük…

2013. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!