Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elveheti a tanár a telefont a...

Elveheti a tanár a telefont a gyerektől?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, hogy a táskájában van lehalkítva. Akkor mi a helyzet, ha ha órán azzal játszik. Ha elveheti, mikor kell visszaadnia? Óra után, nap végén, másnap, vagy megteheti esetleg, hogy csak a szülőnek adja oda, ha bemyegy érte?
2014. márc. 6. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
fiaim iskolájában is óra elején egy kosárba bele kell teni a telefont és a tanár elzárja délután mikor haza menek vissza kapják . ez igy pont tökéletes.
2014. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

A mi hazirendunk szerint elveheti, az igazgatohelyettesnek kell leadni. Tole pedig a szulo veheti at.

A gyakorlatban viszont ez sokszor nem mukodik. En tanuloszobas tanar is vagyok. Delutan viszont mar nincs igazgatohelyettes az iskolaban, en pedig nem vallalok erte felelosseget, ugyhogy a nap vegen vissza szoktam adni.

2014. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
9%
és tanuló fejjel most pl: én. Mi van akkor ha elveszi a 80E s telefonom a másik zsebemből előkapom a másik 15 éveset (van egy tucat működőm) és feljelentem lopásért jogos nem veheti el, ha leejti akkor is feljelenthetem , persze én nem használom soha az iskolában de amúgy nincs joga elvenni mert a TE szüleid vagy a TE pénzedből lett véve a SAJÁT tulajdonod.
2014. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%
A tanuló fejeddel óvatosan, mert az új Ptk. szerint nagyon megütheted a bokádat, ha rágalmazás miatt feljelent téged a tanárod (ha azt mondod, ellopta a telefonod, az már rágalmazás.) Ha emiatt szüneteltetik a munkáját, netán elbocsájtják fizethetik a szüleid a kártérítést. (aminek most nem ez a neve, de a lényege maradt).
2014. márc. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy nálatok hogy történt, de a mi iskolánkban a jogi helyzet:

1. A házirendünk tartalmazza azt, hogy tanóra alatt a telefonokat kikapcsolva, a táskában kell tartani. Ha ezt valaki nem teszi meg, a tanár elkobozza és a nap végén az osztályfőnök írásbeli figyelmeztető (vagy súlyosabb büntetés) után visszaadja.


2. A házirend azt is leírja, hogy az iskola minden tanulójára érvényes.


3. A tanév elején mindenki aláírta, hogy a házirendet elolvasta és magára nézve kötelező érvényűnek tekinti és rendelkezéseit betartja. (Csak erre a diákok többsége már nem is emlékszik.)


Valószínűleg nálatok is hasonló a helyzet, és így a tanár elveheti a telefont.

2014. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!