Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ez igazságos osztályozás...

Ez igazságos osztályozás Második osztályban?

Figyelt kérdés
Kedves Pedagógusok,szülök,anyukák!Az Én lányom második osztályos és a második félévtől már osztályzatot is kapnak,mint minden iskolában! Ezzel nincs is baj! 3 db fekete pont ,vagy házi feladat hiány az egy elégtelen osztályzat ( 1) az adott tantárgyból és 25 DB piros csillag !!!az egy jeles (5) osztályzat . A kettő az hogy van arányaiban ???? Minden iskolában ez van ? Az tény ,hogy Nina kicsit szétszórt és van ,hogy a házit nem jól írja fel,de eszes , a szorgalmikat megcsináljuk, a 6 legjobb matekos között , de most örülök majd ha nem fog megbukni. Sok csillag van a mf.-ben ,tk-ben ,de a tájékoztatóban egy ötös sincs ,csak 3-4 db egyes osztályzat :(( ! Természetesen a szorgalmához is változó lett beírva ,ami jelzi a szétszórtságát ,ezt megértem .De a beírt egyes osztályzat alapján nem lehet a tudását mérni . Már utál suliba járni ,nincs motiválva ,hiába játékosan tanítom és kérlelem már a szorgalmikat sem csinálja meg . A TI ISKOLÁTOKBAN ,hogy van az osztályzás ???? Ez mindenhol egyéni . A miénket reálisnak tartod??? Köszi a választ! BP.- Panni

2014. márc. 17. 17:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Fogadó órán voltál bent? olyankor jogod van megnézni a felmérőket és a naplót, hogy azokban mi áll. Amennyiben így van az osztályzás, a büntetés nem áll arányban a jutalommal. Egyébként a mi sulink is elég szigorú. Erős elsős osztályban csak a 100%-os felmérőre jár csillag és egy 75%-osat inkább nem is értékelnek. Míg egy nem erős osztályban (ugyanaz a felmérő) a 75% piros pont és a 85% feletti eredmény csillag. Szóval van eltérés. Ha úgy érzed a gyerek nagyon kiégett és nem várhatsz pozitív változást, vidd másik iskolába.
2014. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A felmérői szépek ,4- 5 osztályzatú, csak a házi feladat hiány miatt ,most elég sz@rul állunk:( és persze a sok szorgalmi és plusz feladatért meg nincs beírva semmi. Gondolkodok az át íratáson, és persze közben tanácstalan vagyok ,rákérdezzek ?? Vagy ezzel csak elvágom agyerek alatta a fát, ha megkérdőjelezem a Pedagógust.????
2014. márc. 17. 18:13
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem azért de, hogy lehet hogy egy második osztályosnak nincs meg a haázija?

Akkor ne haragudj de a szülővel meg a napközi tanárokkal is baj van.

2014. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
99%
Ha napközis, kérd számon a házit az iskolán, ha nem napközis akkor hajtsd be a gyereken. Ezért ne gyűjtsön feketéket. Valószínű, hogy az egész napos kötelező iskola miatt veszik szigorúan a házi feladatot. Hiszen annak meg kell lennie. Nálunk azért is járt fekete, ha a házi feladat hibás volt, vagy nem volt szép a külalak.
2014. márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

tyűűű nálunk nincs ilyen :-)

ok napközis a gyerek szal a lecke mindig kész


nálunk 5ös gyűjtő verseny van az iskolában év végén jutalom jár érte + ig. dicséretek :-)

és a pozitív értékelésre van a hangsúly helyezve és értékelik a gyerek képességeit

2014. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Kedves Kommentelő

( Nem azért de, hogy lehet hogy egy második osztályosnak nincs meg a haázija?

Akkor ne haragudj de a szülővel meg a napközi tanárokkal is baj van.)


Úgy lehet ,hogy nem írja fel,nem karikázza be ,nem írja be a lecke füzetbe. Én sajnos nem vagyok látnok és mivel ,ameddig Ő iskolában van ,addig Én dolgozok és nem járok be minden nap az iskolába ,hogy megkérdezzem mi a lecke.Nem napközis,hanem itthon tanulunk!

Én nem vagyok tökéletes,de nem hiszem ,hogy velem "baj "lenne !

2014. márc. 17. 19:08
 7/31 A kérdező kommentje:

Igazából a kiírásban is benne ,van ,hogy mire keresem a választ! De leírom még egyszer :A TI ISKOLÁTOKBAN ,hogy van az osztályzás ? Ez mindenhol egyéni ? A miénket reálisnak tartod?


Köszönöm mindenkinek ,aki értelmes és saját tapasztalatot oszt meg!

2014. márc. 17. 19:11
 8/31 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Megértem a felháborodásodat, ez nagyon nem korrekt rendszer. Teljesen jogos, hogy a lányod elvesztette a kedvét, bár én szülő vagyok, de szerintem egy józan paraszti ésszel megáldott ember is látja (nemhogy egy tanító), hogy mire vezet az ilyen módszer.


Nálunk nincs összefüggés a piros csillagok és a jegyek között, hanem „kisjegyeket” osztogatnak, azt mondták, ezek kisebb mértékben esnek latba, mint a dolgozatok jegyei. Majd meglátjuk, sajnos nincsenek illúzióim az iskolai értékelés igazságosságával kapcsolatban.


Aki csodálkozott itt azon, hogy nincs megírva egy másodikos gyerek leckéje, annak mondom, hogy nálunk is ez van sajnos. Hiába „iskolaotthonos” a rendszer, hiába mondták azt elsőben, hogy milyen jó, mert haza sem kell vinni a táskát péntekig, mert mindent megcsinálnak bent, a valóság az, hogy nem tudom, mit csinálnak a leckeíró időben, de első félév után rájöttem, muszáj hazahozni a cuccokat és itthon átnézni, megíratni, mert bent nem sikerül neki. (Rákérdeztem más szülőknél is, így tudom, hogy nem csak az én gyerekemmel van ez.)

Az igazán érdekes az, hogy mikor felmerült, legyen a gyerekeknek leckefüzetük, amibe minden házi feladatot felírnak minden nap, a tanítónők nem támogatták. Pedig hogyan ellenőrizzem itthon, megírta-e a leckét, ha nem írja fel, és előfordul, hogy elfelejti? Nagyon fura.

2014. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
87%
Nálam 5.-ben 3-5 fekete pont 1 db nagy egyes,és 10 db piros pont egy nagy ötös.
2014. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

(a 8. válaszoló vagyok)

Nem írtam valósat: a gyerekemnél 10 piros csillag egy ötöst ér, fekete csillag/pont pedig nincs.

2014. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!