Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülői kérésre ismételheti...

Szülői kérésre ismételheti gyermekem az 1. osztályt? Sok a probléma! El vagyok keseredve. Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék túl terjedelmes lenni, ezért megpróbálom röviden...


Tanárok szerint:

Lányom nem figyel, hisztis-sírós, fecseg, nem akar figyelmesen részt venni az órákon, amit így fogalmaz "nincs kedve" verekszik, visszabeszél a tanárnak, hazudik


Lányom szerint:

A tanárok sokat kiabálnak vele, nem árulkodhat-mert az csúnya dolog de mikor piszkálja őt valaki vagy megüti nem adhatja vissza, utálják őt, ha mondd valamit mindig azt mondják ne hazudjon, de van mikor meg sem hallgatják, ha tudja a választ valamire és jelentkezik nem szólítják mikor nem tudja azért is, plusz feladatokat kap a szünetben amikor a többiek már játszhatnak, már-már gyűlöl iskolába menni a tanárok miatt, minden reggel sírva megyünk, nem tudom mit tehetnék, másik iskolán gondolkodom, de mindenképp halasztással, mert semmi motiváció már benne, azt hiszi hogy "hülye gyerek" és nem akar tanulni, mert elmondása szerint, idézem "...tanároknak úgy sem jó semmi amit én csinálok" :(


Mivel az én gyermekem, ismerem, ezért bátran merem állítani, hogy nem csak kitalálja ezeket, főleg nem hazudik. Nem agresszív, a verekedésről is azt tudom elképzelni, hogy max visszaadja (legalábbis kezdeményezés egyáltalán nem jellemző rá) a feleselés sem gyakori nála-ez előfordul a -De..., -Mert...


Januárban beszéltem a tanárral ezekről a problémákról, hogy próbáljunk meg valami megoldást találni. Beszélgetek erről sokat a lányommal, de kértem, hogy legyen türelemmel, úgy gondoltam lesz változás, de csak rosszabb lett.. kb 1.5-2 hónapja a másik tanárnő is hasonlóképp viselkedik, pedig őt nagyon szerette és ez kölcsönös volt addig, míg be nem mentem a problémák miatt. Egyébként akivel korábban voltak ezek a "nézeteltérések" arra a t.nőre sok szülő panaszkodik, de senki nem áll oda a tanár elé kerek-perec...


Mit lehetne tenni?



2014. márc. 18. 08:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben átérzem a helyzeted, mert mi is ebben a cipőben járunk. Már el is határoztuk, hogy másodikban bárhova máshova, de ide nem visszük a gyerekünket. Nagyon sok bántás, igazságtalanság érte, tele van fekete ponttal, beírással, és persze semmi motiváció nincs! Megbélyegezték őt már az oviban, és mi kis faluban élünk, így az iskolába is ugyanazokkal a gyerkőcökkel ment, ezért ismerték. Nemcsak ő utálja a sulit, de mi szülők is, persze ezt a gyerekünk előtt nem mutatjuk. Mindenképpen azt ajánlom vidd át a lányod másik suliba, még most kicsi, hamar alkalmazkodni fog az új osztálytársakhoz, az új iskolához. Sok sikert nektek!
2014. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én első körben bejelentkeznék a nevelési tanácsadóba pszichológiai tanácsadásra, vizsgálatra anonimitást kérve.
2014. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi lett a döntés? Én is másik iskolát mondanék ha ismétli az évet, ha nem, mindenképp. Nem feltétlenül ismételtetném az évet, merrt lehet, az is kudarcot jelent neki. Ha megtanult írni, olvasni, akkor nagy hátrányban nem lehet. Picit lehet, év előtt gyakorolni vele olvasgatni, vagy számolgatni játékosan. Ha meg jó helyre kerül, akkor remélhetőleg szárnyakat kap! Beszélnék a leendő tanítójelöltekkel, hogy ki hogy kezelné ezt a helyzetet, hogy állna a dologhoz?
2015. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!